Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vytvořte si vlastní instalační CD Windows XP SP3

Vytvořte si vlastní instalační CD Windows XP SP3

Anonym (7.9.2007 00:00:00)

Pokud jste uživateli Windows XP, asi netrpělivě čekáte na třetí servisní balík (SP3). Jak to tak vypadá, ještě půl roku si budete muset počkat. Nebo si můžete vytvořit vlastní instalační CD, které bude obsahovat všechny nejnovější aktualizace, opravy a dodatečný software. Vytvoříte si vlastní jakousi vlastní provizorní verzi Windows XP SP3.

weller (7.9.2007 14:34:01)

Ale jak integrovat do instalace Windows media player 10 to už se tam nikde nepíše to by mě víc zajímalo než VMP 11 který je spíš dělaný už pro Vistu.

Oldřich Klimánek (7.9.2007 14:54:29)

Hezký den, naprosto stejně. Stáhnete si jej přes WUD a pak balíček uložíte mezi ostatní a v nLite vyberete. WMP 10 nepotřebuje ověření, takže nepotřebuje nic jako Slipstreamer. Mějte se, O.K.

weller (7.9.2007 22:29:39)

No právě že to tak nejde to sem zkoušel

vomacka (10.9.2007 16:13:50)

a co tak prejit na lepsi a spolehlivejsi linux ? to vas nenapadlo ?

weller (10.9.2007 17:11:27)

Linux je nanic testoval sem ho pár měsíců ale zatím je pořád v běžné praxi nepoužitelný

the.max (26.9.2007 23:21:57)

dovol, abych se ti vysmal. HA HA HA!

Anonym (27.9.2007 17:27:32)

Taky se zasmeji: HA HA :D Nechte se unaset pocitem blaha nevedomosti. Je zajimave, ze lide jako vy nadavaji, ale ve skutecnosti vubec nic nezkusili a vi o tom kulovy, ale je to nepouzitelny, ze ano .... Specifikujte, co je na Linuxu tak nemozne z cinnosti z windows ? Ja bych vam zase mohl psat stovky radku o tom, co neni mozne ve windows a v linuxu to je samozrejmost.

petr (10.9.2007 19:33:40)

nainstaloval sem si nekolik distribuci linuxu a nasledne sem je vsechny smazal a nahodil Win XP. Memel sem nervy neustale zkouset rozbehnou 3D akceleraci graficke karty(zkousel sem vsechny mozne i nemozne navody ale ani jeden nezabral) Ve windowsech sem si vsechno naintaloval trochu pohral s nastavenim systemu a sem spokojen

the.max (26.9.2007 23:21:03)

zkousel jsi evidentne spatne, popripade jsi mel nespravny hw. Ja s DRI nemam zadny problem, instalace vzdy na prvni pokus a to jak na Intel, tak na nVidii. ati neresim, bo mi prijde ze jejich ovladace pisou podprumerni stredoskolaci misto domacich ukolu... Druha vec je i volba distribuce. Ja po cca 7mi letech zkoncil u Gentoo.

Anonym (27.9.2007 17:20:06)

Tak proc jste se neobratil na nejaky IRC kanal, nebo aspon forum ? Vsadim se, ze ja bych to rozchodil -> neznamena ze vsechno vim a vsechno znam. Pouze logicky premyslim, coz jak je videt, vy neumite a mate vse nauceno na spamet z windowsu. A prave ty postupy jak jste na ne zvykly v linuxu neuplatnite. A pokud se k nemu stavite timhle zpusobem, je dobre, ze jste ho smazal, nebot si ho nezaslouzite. Tim nechci rici, ze je tam vsechno mozne a vsechno funguje, ale kdyz se chce tak to jde. Kdyz jste chtel vyzkouset linux, mnel jste si udelat cas, je snad logicke ze vam to ve windows "hned" jede, kdyz vite jak na to. Stejne tak je to v Linuxu, kdyz to ale nevite, jste odkazan na prave ono logicke uvazovani. Ne pokus omyl, nebo "Ja se na to muzu vys*at". Kdyz nemate cas, nemnel jste se do neceho takoveho vubec poustet, naucit se ovladat zcela novy system neni nic na par minut. Je videt, ze si o sobe myslite jaky nejste expert .. Samozrejme, ze netvrdim ze nejste, Windows mozna ovladate na 1, linux ale na 5. A to neumi jaksi unest nekteri lide, proto rychle mazou linux, protoze jim to nefungovalo tak jak si mysleli, ze bude. Vsichni co napisou neco ve smyslu jako vy na to zrejme nemaji. Je zajimave, ze to zvladnou doslova i deti, ale klidne i 50 lety windowsi expert je uplne v koncich => Cim vice znate windows, tim tezsi bude pro vas prechod. Pokud vas nedrzi nic jako programy, bez kterych se neobejdete, protoze jste na nich zavisli, nebo nejake hry, protoze vehementne musite hrat prave tu, z toho duvodu, ze zrovna leti, pak s Linuxem problemy mit s nejvetsi pravdepodobnosti nebudete mit. Proste staci to, ze si clovek nevymysli a nesnazi si udelat z linuxu windows. Takovi lide, kteri linux vyzkousi, nainstaluji, chvili se divaji na plochu, mozna zkusi zapnout prohlizec pak urychlene nahravaji windows nazpet, protoze by psychicky neunesli, ze je neco jinak, nez tak jak to znaji. A hlavne to, ze jejich klikaci schopnosti jsou kratke. Dalo by se to prirovnat k zavislosti na drogach. Napr. chcete, aby dotycny - zavisly prestal brat drogy (Prestal pouzivat windows) a reknete mu aby misto nich pil pomerancovou stavu (ma pouzivat Linux). Mozna to zkusi, mozna zacne hned nadavat, pokud to zkusi, bud na vas zacne pokrikovat, ze z toho nema zadne psychoticke stavy nebo se mu to zalibi, a prijme jako mnohem lepsi reseni jeho mindraku (pouzivani programu). Pritom uzivani drog je nezdrave (podporovat monopol/uzavrene aplikace je spatne) nez si zdravi prodlouzit pitim stavy s vitaminy (podporovat opensource, otevrenost aplikaci) .. No co, volba tady je, ale spoustu lidi radeji ztraci zdravi nez ho nabyva, trebaze o nabyvani nic nevi, a to resi EK ;) Preji prijemne pouzivani windows

Chuta (10.9.2007 23:02:55)

heledse, vomacka, tahni flamovat nekam jinam. :)

the.max (26.9.2007 23:17:42)

mno zatim to ses ty kdo se tu snazi spustit flame. vomacka dal jen konstruktivni navrh, tak zase vychladni.

Chuta (27.9.2007 20:31:40)

no chladny jsem byl i 10.zari, kdy jsem jen velmi nenapadne upozornil, ze neni treba do threadu o windows tahat linux. a dneska? vic jak dva tejdny po svem prispevku? jsem temer na teplote absolutni nuly, nemusite mit o me strach.

Honza (28.2.2008 19:02:47)

az ti pobezej hry jako World of Warcraft, Farcry a jine pod Linuxem.... A bude stacit jen vlozit CD a nic slozite neinstalovat, tak pak budes mit na linuxu takovej pocet lidi jako nikdy predtim. Ale pouzivat jakesi emulatory a podobne vecicky...... Tezko..

Anonym (7.9.2007 15:28:27)

no fuj

Lore (7.9.2007 15:39:44)

Obávám se, že v SP3 budou jen ty hotfixy a nikoliv IE7, WMP11, WDS, Defender apod. Tak jako nLite bude stále potřeba...

rarach (7.9.2007 22:13:13)

ja jsem to zkousel a dela mi tam problem naka aktualizace ale to jen skoci ze tam nejde. ale pak je vetsi problem s net framework 1 i 2. pri tom jak se vytvari to cd tak mi to pise chyby ze tam ten net framework nejde

BKF.1 (8.9.2007 18:43:40)

jezis co to tady zkousite za pokusy? chcete aby vam XPa jeli rychle a stabilne? tak nepouzivejte ZADNY aktualizace jenom SP2 a alternativni prohlizece a nemusite si takhle zbytecne zpomalovat a zhazovat system :/ ale jestli se nudite tak je to vase vec ja na tyhle saskarny nemam cas ani naladu potrebuji aby moje PC bylo co nejrychlejsi a nejstabilnejsi a nehodlam ho preinstalovavat kazdej pulrok nebo rok jaky vy ostatni co tady vymyslite nejaky kraviny s aktualizacema!

Anonym (10.9.2007 21:23:37)

To je fakt - at ziji alternativni prohlizece. Treba SeaMonkey (drive Mozilla) ktera mi aktualne vyzrala 135 MB RAM :DD

Nargon (10.9.2007 22:17:11)

Dnes je na PC minimalne 1GB ram. A v nich se tech 135 krasne ztrati.

petr (10.9.2007 22:50:51)

Presne tak, hodne lidi nadava na windowsy jak je to nenazrany system ale dycky je delany na hardware ktery je aktualne v prodeji. Kdyz zacinaly win XP tak se rikalo kolik mista zabere,... a neska ho ma nainstalovany skoro kazdy. Stejne je to u vist, vezmou si sice nakych 7 GB mista ale v dnesni dobe se na kompy montuji minimalne 300 GB disky takze v tomhle neni problem. Je to stejne jako kdyby se nekdo pokousel do karoserie od trabanta namontovat motor z nove octavie.

the.max (26.9.2007 23:32:53)

mno asi takhle.. Dnes jsem po hoodne dlouhe dobe instaloval widle (xp) manzelky sesrence na novej pocitac. Nestacil jsem se divit. ovladac pro ati 188mb. Nero7 350(?)mb (radeji ani nevim kolik to ma po instalaci a to jsem z toho vyhazel praktocky vsechno co neslouzi k vypalovani), ovladac pro integrovanou zvukovku 90mb... docela by mne zajimalo PROC je vsechno tak obrovsky? Na linuxu mam ovladac grafiky (nvidia) 18mb, kdyz vezmu Open Source, tak budou mit asi min. K3B (program na vpalovani (resp. klikaci GUI pro konzolove programy) 12mb... pritom to umi to same co Nero. Jestli ty naroky na hw a pamet neplynou z toho, ze programatori neumi programovat a proto vytvarej takovehle obrovske molochy. Drobny priklad. Live CD s Linuxem SLAX se vejde na 8cm CDcko, pricemz je na nem krom systemu mnoho aplikaci!!! Nekteri programatori by se meli nad sebo zamyslet, a misto programovani by meli jit delat radeji neco jineho.

Anonym (27.9.2007 16:52:53)

Presne tak.. Je to jen o umeni, ve windowsu je spousta programatoru, ale asi jen 5% umi psat programy poradne, proto vznikaji takove saskarny, ktere sezerou 100MB a po 3 hodinach 3x tolik. V linuxu naopak jsou programatori takovi, ze nejen se snazi aby jejich aplikace byly spustitelne na libovolne platforme, ale snazi se o to, aby to jelo poradne, ne podle pocasi. Stejne tak dobre funguje i komunikace mezi uzivatelem a vyvojari. Naskytne se chyba, nekdo ji reportuje, na druhy den je vse opraveno. Ne ze budu cekat kdo vi jak dlouho na nejake windowsi SP3, ktery mozna opravi 5 chyb ale dalsich 20 der prinese sebou... Takze rikam, neni nad opensource.

the.max (26.9.2007 23:14:56)

tak si nainstaluj Linux;-) Presne to co jsi vyjmenoval je tam naprosty standard;-)

Petr (19.4.2008 23:02:35)

Takovi jako ty se pak stavaji cleny bootnetu a podileji se na utocich a spamu...

zemaniel (1.10.2007 18:37:55)

hmmm... tak jsem chtel trochu poradit s integraci urcitych veci v nLite,ale jak vidim,asi jsem v nejakym Linux foru...??? Proc sempisete,lidi? Proc si nenajdete svoje a pisete tu kritiku na widle,jak jsou nafoukly a spatny a tak? Jsou,vsichni to vime, a co? Vsak vase SuSe server na DVD taky hovori za vse. Ja na Linux nenarazim,ted se ucim zrovna ty SuSe a mam nainstalovany i Ubuntu, protoze to potrebuju k praci,ale nepisu do Linux for,jaky jsou spatny,protoze v nich jeste neumim chodit a zdaji se mi moc slozity. Takze Linuxari,nic ve zlym,ale nechte tu prostor pro uzivatele okenek. Ahoj vsichni a snad jsem nikoho neurazil.

Anonym (5.2.2008 16:34:28)

A kde tady kdo nadava na windows ? Asi mate nejake halucinace

Peppa (5.2.2008 10:30:50)

Stránky tvůrce nejedou. Když je to tak malé mohli jste vystavit lokálně všechno!