Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > S Vistama mají piráti smůlu

S Vistama mají piráti smůlu

Anonym (10.12.2007 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: Centrum.cz prodáno ― Už jste si sehnali iPhone? Prý byste neměli ― Kancelářské aplikace v novém balíku ― a více...

jj (10.12.2007 07:45:12)

Tak to nas ani tak moc nenapadne, ze b y to bylo zpusobeno nizsim podilem Visty na trhu. Spis nas napadne, ze ani pirati o Vistu nemaji moc zajem...

xxx (10.12.2007 08:49:46)

Kdyby jenom pirati. Docela jsem koukal, kdyz si u nas na firme zacali zakaznici rikat o XP (do novych PC). A to uz vubec nemluvim o organizacich. Objednavam licence XP:Vista tak v pomeru 5:1. At si rika MS co chce, podle mych zkusenosti nema o Visty zajem skoro nikdo.

Jindra (15.12.2007 18:50:31)

Je to pravda, mám stejnou zkušenost. A kdo byl zvyklý na XP a koupil si novej notebook s Vistou, protože bez ní to prostě nešlo, tak pak pěkně nadával. Vista je totiž velmi pomalá i na výkonným hardware, s 2 GB RAM, 3D kartou cca Radeon 1600 a vyšší, Core 2 Duo. Čas spuštění OS, start aplikací po poklikání ikony i neustálá činnost harddisku třeba 5 minut po náběhu OS, kdy to někde něco optimalizuje a upravuje. Na dohrání dříve v XP rozehrané hry Polda 1 jsem musel nainstalovat Virtual PC 2007 s XP, abych to pod Vistou spustil.

Petr (16.12.2007 11:59:34)

Mám Visty už půl roku a k XP bych se už nevrátil.Nevím co máte za železo,ale mi tento system jede výborně mám index 5.7 a rychlost je lepší jak u XP.

xxx (16.12.2007 12:24:26)

Intel C2D 6750 + 2GB + 8600GTS, takze myslim, ze dostatecne, nicmene si stojim za svym, ze jsou Visty mnohem pomalejsi.

Tezz (16.12.2007 13:26:39)

Ja mam presne to same, Vistu jsem dostala s notebookem a prvních pár dní jsem nemohla přestat nadávat.. Zjevně se MS snažil o nové prostředí, nový design, ale Visty si prostě doslova dělají, co chcou..

Buldozer (16.12.2007 15:38:50)

Nejhorsi je to vecne otravovani hlaskama typu, opravdu to chcete udelat a nechcete si to jeste nahodou rozmyslet, jeste ste si to nerozmysleli, ale to by mohlo byt nebezpecne, opravdu a proto ne proto, a kolotoc a nevim co jeste, kdyz chci neco zpustit tak, to neznamena, ze nechci ja chci ty chci ti li ky ty ry my. Proste kdyz tohle nevypnete, tak to je uplnej hordulin..

Anonym (27.12.2007 16:43:06)

hlasky se daji velmi jednoduse vypnout :)

Díky nechci (29.12.2007 23:17:25)

Měl jsem tu čest otestovat 30 denní ver. vidlous vista, a díky nechci. na 2,4 s 1,5G ram v plném aero-ultimate ver. nic moc. To nemluvím o tom, že mnoho běžných ovladačů není k dispozici a rsp ani nezjistíte, co je to za neznámé zařízení / umne běžná radiokarta.... výkon strašný a průhledné okénka mne opravdu jsou na h* Abych vyvrátil omyl a dokázal si, že to jde, tak jsem je před smazáním cracknul, že byly aktivovaný a v pohodě, takže to jde...!!!!!!!!! Ale proč bych měl na kompu něco, co nestojí za nic a systém ovladačů ve vista a to, že admin není admin ale user mělo být už dávno implementováno do xp, Microsoft je banda programátorských čůňat a kdyby kdy viděli linux mohly být XP už dávno supr systém, místo toho je sice stabilní ale debilní a nebezpečný zároveň a co si vybrat? Linux ještě pro běžné uživatele nevyzrál.... hlavně roztříštěností konfigurace a nastavení.... když nezozjede BFU xserver je v prdelce kam se v tomto hrabe na vidle. Nejlepší bude jít ven mezi lidi a krabici hodit do popelnice.

Lukas (1.1.2008 17:41:57)

Nahodou uz i Linux ma distribuci pro bezne uzivatele ... Linux Mint - velice jednoducha a funkcni distribuce. Muze mi tu nekdo z tech kdo si chvalili windows vista rict jeho klady oproti XP? Nemyslim to nijak utocne. Jen jsem zatim nenasel zadny duvod proc prejit na Vistu a co je na tom tak noveho skveleho, ze to musi zrat 5x vic mista na disku a o grafickych narocich nemluvim. (XP mam v tom klasickem sedivem zobrazeni)

Anonym (1.1.2008 21:14:27)

Jediny - Vista x64 je nutnost pokud mas 4GB ram a vice a chces mit okna (XP x64 jsou takove divne)

sss (3.1.2008 17:06:09)

Ono se nedá rozepisovat, ale hlavně stabilita a pak ta blbá hláška už ani nevím, zavřete program neboli zatuhnutí nevím dnes co je. Mám jich od dubna 07 a jedou jako hodinky neboli čím dál tím líp. Ovladače na XP už jdou do hrobu, třeba grafiky velký rozdíl, bezchybná síť, po registraci všechny kodeky i divX atd.

kapoan (9.1.2008 09:40:47)

Este je tu minimalne jedna moznost... Leopard ;) A uz su verzie aj na AMDcka, heh... Ale istota je ked si kupite original HW... to je proste iny svet. Po 15 rokoch za PC som presiel na iMaca a neviem si vynachvalit! Jedine co ma stve, ze som vlastne uplne vyplytval cas stelovanim Windows. Neviem ako to vedia, ale tu je vsetko tak ako to chcem. A o rychlosti ani nehovorim.. kto nevidel neuveri.. Na PC otvorenie jedneho PDF 10 sekund... Na macu otvorenie 10 PDFiek 1 sekundu... Chce to len odvahu vystupit z davu...

sss (3.1.2008 14:18:49)

Tady ty názory jsou blbší jeden jako druhý. Kupte si Visty zaregistruj oveř a pak uvidíš. Na kradených ti toho moc nepojede. Malý problém může být u toho kdo nemá net a to je i u Linuxu. Linux si bez netu ani nevrzne,pokud nemáš krabici verzi. XP je proti Vistám totální šit.

Anonym (27.12.2007 16:42:46)

vista se na notebooky nehodi, porovnejte notebookovy HDD s 20-30MB/s s desktopovym 60-70MB/s a snad uz jen podle techto cisel poznate proc je to tak pomale

Petr (16.12.2007 16:15:39)

Mám něco podobného akorát grafiku mám x1950pro a nevím v čem je vista pomalejší,všechny programy mi jedou bez problémů,samozřejmě u toho nesedím se stopkama a neměřím jak je co rychlé.

NEMAM (29.12.2007 15:33:30)

Pokuď máte comp za nějakech 60tisíc, tak je to možný...

Anonym (27.12.2007 16:44:50)

jestli vam okno vyskoci za par ms jako u XP nebo za pul vteriny jako u Vista clovek ani nepostrehne

NEMAM (29.12.2007 15:35:26)

No jo, tady někdo chytrej...

NEMAM (27.12.2007 16:18:15)

Nestáhnul jste si náhodou program Vista Inspirat BricoPack???

Anonym (27.12.2007 16:35:25)

Neustala cinnost hardisku je normalni, vista prece maji superfetch ktery se stara o to aby RAM byla neustale maximalne zaplnena casto spoustenymi aplikacemi(tato pamet se ale velmi rychle uvolni kdyz je potreba misto pro cerstve spustenou aplikaci). Par minut po startu to proste nahrava do RAM, cim mate vetsi ram tim dele bude hdd po startu hrabat.. je to naprosto normalni vec a pokud se kvuli tomu vracite k XP tak jste blazen. Musim se vam ale priznat ze Vista se na notebooky moc nehodi, vetsina notebooku ma pomalejsi RAM a pomalejsi FSB oproti desktopu, nemluve o brutalne pomalych notebookovych hdd. Tam se vista moc nehodi, neustale se na neco ceka. Vista proste chteji alespon systemovy oddil mit na RAID0(ale pouze systemovy, raid0 je hodne rizikove).. staci dva levnejsi mensi hdd, mam dva levne seagate(sata) v raid0 a vista behaji celkem svizne. Pri hrani MP her vetsinou pri nacitani nove urovne jsem vzdy ve hre jako prvni :) a musim cekat na ostatni nez to jejich single hdd vsechno nacte.

Magus (10.12.2007 07:46:32)

Nelegalni kopii vist ma tak malo lidi jen proto ze je nikdo nechce. Ja mam visty na laptopu, a reknu vam zlate xp. Nejsem blazen abych si ten smejd snazil rozchodit nelegalne na pc.

Žlababa (10.12.2007 09:18:10)

Počet legálních kopií je dán převážně OEM licencemi na nových PC. Pokud vím, tak crack který šel stáhnout ještě před oficiálním vydáním Visty je stále funkční (na 99% - já sice Visty nepoužívám, ale jeho nefunkčnost bych se od pár lidí co to mají dozvěděl), ale většina uživatelů co takto Visty zkoušela se po pár týdnech nervování vrátila zpět k XP.

majkl (10.12.2007 19:28:53)

Kdyby ty visty nervaly do všeho co dneska prodávají, tak by jich nebylo moc ani legálních.

jaja9876 (10.12.2007 20:20:29)

Naprosto souhlasím, po používání Visty cca 14 dnů jsem se rád vrátil k XP, většina aplikací se na Vistách zpomalila

Anonym (27.12.2007 16:24:24)

zpomalila, to by me zajimalo co mate za PC.. ja mam takovy dnesni low-middleend - dualcore opteron170-2,9Ghz,2gb ram(ddr1) a vista slapou stejne rychle jako XP, rozdil FPS ve hrach je minimalni a neznatelny (v prumeru tak minus jeden az dva fps). Ze zacatku sem vista taky nesnasel, nektere starsi veci proste nejdou (MTA: SA napriklad).. ale zvykl jsem si, casem zjistite ze vista maji vic kladu nez zaporu a k XP uz se nikdy nevratite, ale samozrejme na nejake jednojadro s mene jak 1,5GB ram bych vista nikdy necpal!

BB (10.12.2007 10:39:07)

Ja som zvedavy ako sa tie Visty nakoniec cele uchytia, ale mam pocit ze prave nelegalne kopie a crackeri z velkej casti mozu za to ze sa microsoftu tak dari.. nebyt ich, tak sa celkovo windows rozsiri do sveta ovela menej a samozrejme co je menej rozsirene a popularne, to sa aj menej predava... takze v podstate MS s tymi "super ochranami" idu sami proti sebe.

Anonym (27.12.2007 16:19:34)

sami proti sobe? predstav si ze by si vytvoril software, ale vetsina by ho kradla, jen tech 20% by si koupilo original.. nesnazil by ses nejakym zpusobem zvysit procento prodanych originalek? urcite ano, i kdyby si byl milionar tak by si chtel vic

Lu (10.1.2008 23:37:58)

No, já si myslím, že na tom něco je. Když nebudu mít možnost si to zkusit, , nebudu si chtít koupit zajíce v pytli, nebo na to nebudu mít, tak mě výrobce toho SW v podstatě donutí sáhnou po něčem levnějším. A to by byl konec Win. V okamžiku kdy by lidi ve větším měřítku sáhli po Linuxech, z nouze by se v nich naučili, tak se k Win nikdy nevrátí. Je to na zamyšlení.

Pavel (10.12.2007 16:38:26)

Kontrolní otázka: jaký je 7.p.č.mn. od vzoru žena? Za správnou odpověď získáte učebnici českého jazyka pro 4. ročník ZŠ!

Mark (11.12.2007 10:30:39)

já používám visty i XP. Visty mi dost připomínaj začátek XPček, to na ně taky každej nadával a řikal jak senzační byli 98 (milénia se moc nepovedly). Podle mě je to o zvyku. U vist mi trvalo asi měsíc (a to jsem programátor) než jsem je nastavil tak aby mi běhali podle mích představ (vypnout všechny blbý hlášky a vyskakovací okna...). Po měsíci jsem ale začal objevovat jejich výhody a teď jsem s nima nad míru spokojenej. Co se týče těch pirátskejch kopií, neexistuje systém, od kterýho by nešla udělat pirátská kopie. To ale platí pro všechny systémy...

Mike (11.12.2007 13:00:36)

Tak to se velice pleteš :o). Existuje mnoho systémů, od kterých pirátská kopie udělat prostě nejde...

majkl (11.12.2007 16:34:47)

Jedinou docela bolestivou překážkou je, pokud program používá HW klíč. Ale jinak se dá každý software hacknout.

Mark (11.12.2007 17:42:03)

Napiš mi jméno jednoho z nich a já ti od něj seženu případně vytvořim crack. :-)

Mark (11.12.2007 17:43:28)

Případně se dá dycky sehnat nějaká verze třeba pro firmy s multilicencí která nepotřebuje ani cracknout, pač se na nic neptá. :-)))

Kopec (13.12.2007 19:56:02)

O co, že neuděláš crack na Linux ;-)

Mark (11.1.2008 23:09:10)

No neudělám protože je z většiny gratis a i kdyby nebyl tak by to byla jen ztráta času :-)))

petr (16.12.2007 12:46:56)

pokud vytvoris funkcni crack na Wondeware InTouch, STEP 7 a podobne programy tak budes dobry. Jediny problem u techto programu je ten ze je nepouziva moc lidi a na kazdou zakazku musis pozadat vyrobce o nove licencni cislo takze to neni jako treba u AutoCADu ze si koupis licenci a pak v tom muzes neomezene delat

Anonym (16.12.2007 13:57:38)

No vidis, sam to pises - ten crack by se dal vytvorit, ale je to velmi specificky soft pro relativne omezeny okruh aplikaci a to navic v oblasti, kde se velmi dba na spolehlivost, takze ani v podstate neni duvod ten crack tvorit :-)

petr (16.12.2007 16:22:10)

Ja sem jenom reagoval na prispevek vyse kde Mark pise ze crack sezene nebo vytvori tak sem mu napsal 2 programy u kterych to muze zacit zkouset. Jinak jejich cena je asi 300 000 coz u takovehodle programu neni moc jelikoz sou nainstalovany ve velinech nejruznejsich tovaren jejichz cena zacina na desitkach milionu a konci v nedohlednu

Anonym (16.12.2007 21:50:06)

Na Step crack je ... nastesti - jinak by se clovek pos..l kdyz se mu diky hw chybe v zahranici potento licence jenom kvuli posunuti datumu :( .... a jeste bych chtel rict ze 300litru nestoji ... Proste jakakoliv "ochrana" SW proti kopirovani je jenom otravna a neprijemna pro poctiveho platiciho zakaznika a nikdy nemuze fungovat ....

Mark (11.1.2008 23:07:19)

jo to máš zas pravdu. Sou softy kde cracky prostě nejsou, ale to je spíš podle toho, že ty programy nejsou běžně používaný a je těžký je vůbec koupit natož je sehnat pirátsky a řešit crack.

Petelda (13.12.2007 01:21:38)

To je blbost na na visty krek už je dávno ,ale nejdou v nich nějaké hry a prograky tak je málo kdo chce.

zthjtzh (27.12.2007 20:44:57)

píše se CRACK ty negramote!

Nick Flyer (25.12.2007 23:05:50)

nejsou kopie, protože to nikdo enchce. Co jsme se bavil s několika lidma, co compům holdují (čekám odezvu od profíků o tom jak to jsou jen obyč uživatelé s trošku větší znalostí) tak mi do jednoho řekli že to nechcou a že mají radši XP nebo Linux. Visty se prodávají jen proto, že jsou nacpané do každého compu a notebooku co je teď na trhu a chca nechca si musíš koupit i ten software. Kopie mají jen ti, co byli zvědaví a co to chtěli zkusit a jen si to smahli od těch co to museli koupit s novém compem. Možná je to o zvyku .. .ale proč si zvykat na něco, co nikdo nechce a co má nehorázné nároky? Myslím, že každý je s XP spokojený (aspoň co já vím) a že pro ěm jako pro uživatele to splňuje všechno co potřebuju.

petr (30.12.2007 00:11:56)

visty nemaji zas tak prehnane naroky, dyt kdyz si v dnesni dobe kupujes novy komp tak tam budes mit minimalne 300 GB disk, 2GB ramek, grafiku co zvlada DX10 a naky dvojjadrovy procesor takze visty ti na tom pobezi uplne normalne, XP se ti muzou ted jevit jako bajecny nenarocny system ale v dobe kdy byly vydany(6 let zpatky) tak byl pocitacovy standart 128 MB ram, 40 GB disk, grafika uplne o nicem a procesor o taktu 500 MHz.

Pet (30.12.2007 01:10:16)

A právě o tom to je. Mám solidní stroj, Visty mám sice koupený, zkoušel jsem je, ale stejně jedu XP. Nevidím nejmenší důvod proč si přidělávat problémy a ten počítač brzdit. Další věcí je, že na XP chodí prakticky jakýkoli hw a sw. A to u Visty ještě dlouho nebude (pokud vůbec někdy).

Majk (30.12.2007 19:42:19)

Nemam rad Vistu, nemam rad Mrchosoft, nemam rad Billa!

Mark (11.1.2008 23:02:20)

Tak to doufám, že doma běháš na Linuxu nebo nějakym jinym OS-X, nepoužíváš Office a ani žádnej jinej soft od microsoftu, když máš takový kecy.

NEMAM (27.12.2007 16:13:22)

Nějaký Visty si může Bill strčit někam... Linux je stokrát lepší :-)

Anonym (27.12.2007 16:16:08)

linux je lepsi, ale masy budou vzdy pouzivat Windows

NEMAM (27.12.2007 16:20:00)

No, jestli další verze Windows budou takhle upadat, tak za chvíli bude Linux jednodušší

ddd (27.12.2007 20:44:06)

kecy a víš to sám nejlíp

NEMAM (29.12.2007 15:22:18)

Jenom ty největší lamy používaj windows.

Mark (11.1.2008 22:58:53)

Naštěstí patřim mezi lamy (ačkoli jsem programátor) a masy lidí :-). Uznávám, že visty sou stabilní asi tak jako Uran 235, ale i tak si myslim, že je to krok dopředu a ačkoli mam hodně zkušeností i s linuxem (už pár let ho používám zároveň s XPčkama a Vistama) tak bych ho nikdy za microsofťáckej soft neměnil...

petr (11.1.2008 23:19:43)

a jeste vetsi lamy pisou prispevky jako ty. Nejde napsat ze windows je blby system ono strasne zalezi co delas, pokud prohlizis web, pises pres IM, sem tam si zahrajes, pouzijes textovy editos, nakou hru,... tak linux je idelani volba pokud si programator ktery pouziva MS Visual studio, STEP 7, Wonderware InTouch a obcas AutoCAD tak je zase idelani windows proste idealni system neni a nikdy nebude a kazdy si vybere takovy ktery mu nejvice vyhovuje

astalavista (28.12.2007 03:05:00)

Hehe. S Vistami mají piráti smůlu. Hehe. A ono se ukazuje, že s Vistama má smůlu hlavně Micro$oft : ) Vypadá to, že pirátům Vista zřejmě ani nestojí za námahu : )

astalavista (28.12.2007 03:05:17)

Hehe. S Vistami mají piráti smůlu. Hehe. A ono se ukazuje, že s Vistama má smůlu hlavně Micro$oft : ) Vypadá to, že pirátům Vista zřejmě ani nestojí za námahu : )

Eckon (27.11.2009 18:25:38)

Ja preferuju ubuntu 100% ale narazil sem pri instalaci simatic step 7 resil uz to nekdo z vas jak to implementovat tenhle soft do ubuntu pres wine udelatko mi to ficet nechce.Ví někdo?Ha