Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tak sem objednal ten super levnej Contactel

Tak sem objednal ten super levnej Contactel

Nyny (30.4.2004 00:59:00)

Dneska jsem si koupil samoinstalacni balicek od Contactelu. Balicek stal 1,- Kc a aktivace 990,- Kc (bez DPH). Musel jsem ale podepsat smlouvu na 24 mesicu. Takze ted mam v kancelari na stole modem Siemens Santis 150, splitter, kabely a CD a cekam az se nekdo ozve, ze to zapojili, sem celkem zvedavej, kdy to bude. Chtel sem se vas zkusenejch zeptat, zda se mam pripravit na nejaky potize az to budu zprovoznovat. Mam tri PC propojenych do switche a ten modem hodlam zapojit do toho swithe a doufam, ze tak budu mit pristup na Net ze vsech PC na kterejch bezi WinXP Pro. Bdu muset neco nastavovat, nebo to jen zapojim? ADSL sem jeste ani nevidel a tak mam trochu strach, ze budou problemy :-(

Jolinar (30.4.2004 01:26:16)

Neni to tak strašný, klid :o). Jinak bacha na přešvihnutí limitu, maji šílenou pálku za data navíc šmejdi!

Nyny (30.4.2004 02:29:52)

Tobe se to mluvi, kdyz to mas, funguje ti to a uz se v tom vyznas. Ale ja se cejtim stejne, jako kdyz sem si pred xx lety koupil prvni modem 2400 a pripojoval se z dosu na BBSky. Po nejaky dobe sem taky umel vsechny AT prikazy z hlavy a pripadalo mi to desne lehky, ale kdyz sem to videl poprve, tak sem na to cucel jak se v tom vubec muze nekdo vyznat. Je mi jasny, ze az to nejakou dobu budu mit a budu si s tim hrat, taky se v tom vyznam, ale ted o tom nevim vubec nic a toho zrovozneni se docela bojim. Zvlast kdyz sem si dneska otestoval "odbornost" pracovniku na hotline Contactelu :-)

Jolinar (30.4.2004 02:32:17)

Stačí když na routeru nastavíš DHCP server a to je vše. Bude ti přidělovat vnitřní IP adresy a prostě routovat a můžou bejt připojený třeba 3 PC najednou nebo taky žádný, prostě jak pevná linka.

Nyny (30.4.2004 12:53:46)

Aha, diky. A co mam nastavit, kdyz chci to tech PC nastavit ty vnitrni IP natvrdo? Co mam nastavit v tom modemu a hlavne jaky mam na tech PC nastavit IP, Masku, Branu a DNS?

Peters (30.4.2004 14:10:20)

Boze, nevim co tu tak strasneho resite. V navodu od balicku je pro kazdy opercni system navod, jak to nastavit. Na modemu se nastavit nic nemusi, DHCP server je tam automaticky zapnuty, takze ti pocitacum v siti nastavi adresy, masky a branu automaticky sam. Pokud chces nastavit adresy na compech natvrdo, tak tam zadej adresu z rozsahu co prideluje modem (192.168.1.2 az 192.168.1.254, maska 255.255.255.0 a brana 192.168.1.1 - pac modem dela branu do internetu).

Nyny (30.4.2004 14:41:46)

Diky, to sem presne chtel slyset. A jeste mi prozrad co mam nastavit do kolonky DNS? Jinak, jak sem se docet, tak v tom modemu je firewall. Jde doufam nejak vypnout?

kuklux klan (1.5.2004 17:59:57)

nechej tam automaticky zjiš´tovat

Arnošt (30.4.2004 21:20:17)

Odbornost je asi mimo vsude, kdyz to nepouzivaji doma, tak se neni co divit, uz se na to ptam, nez zacnu necim konkretnim.

Anonym (30.4.2004 09:30:21)

Jen mi nepřipadá moc chytrý se zavazovat k něčemu takovýmu na 24 měsíců! Co když to půjde pomalu? Nic nevyreklamuješ a neutečeš. Co když za 6 měsíců bude jiná možnost připojení 2x rychlejší za polovinu ceny? No takovej optimista nejsem, ale věci se v tomhle mění rychle a ty budeš dva roky přikovanej ke stavu, jaký je teď....

Jolinar (30.4.2004 10:02:04)

No něco mi říka, že Contactel jako první dojde k propojení s telecomem, u toho bych se tolik nebál. Furt jenom nekafrá jako GTS, Tiscali, Nextra a jiní, ale snaží se něco dělat a jako jedinej pozitivně ohodnotil i to co vydal ČTÚ ohledně propojení.

uzivatel ADSL (30.4.2004 14:10:05)

Cha cha, k čemu je pozitivní hodnocení něčeho, co zatím nemůže mít žádný vliv. Dokud nebudou smlouvy o propojeni, ovsem rozumné, tak je vše ve hvězdách. Contactel to ví taky moc dobře a tak se jistí těmi 2roky, případným penálem. Ale zase jistě bude možné přejít na jiný tarif v rámci Cont. až budou jiné, max za nějaký doplatek a i to pochybuji (protože nižší tarif asi nebude, resp. uživatel nepoužije (pro 3PC)). Nicméně snahu Cont. o nějakou změnu cením, ale aby byla k něčemu.... změnou musí projít jiné místo v řetězci: Net CZuser.