Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > stejny chipset, jiny modem..

stejny chipset, jiny modem..

rwd (21.6.2008 04:41:24)

Pomuze mi zmena modemu? Nyni mam AsusTI4631 (s chipsetem TI AR7) a chtel bych zkusit ZyXEL Prestige 660RU-T3 (ma stejny chipset TI AR7), myslim si ze ZyXEL by jako treti nejvetsi vyrobce ADSL modemu mohl mit lepe odladeny firmware a mozna by to mohlo pridat neco malo k me synchronizacni rychlosti.. Mam CRa 10mbit, Down SNR je 6db, Down synchro rychlost 7900-8300kbit(treba hodinu se zkousim neustale dokola spojovat nez tam naskoci o par stovek kbit vetsi rychlost:) ), internet jede pri 8300kbit nasledne diki neefektivnimu PPPoE jen neco kolem 7000kbit.. lidem s CRa 10mbitem jede internet vetsinou kolem 8500kbit.. Pomuze mi zmena modemu abych dosahl o kousek vyssi synchronizacni rychlosti? Je tento ZyXEL Prestige 660RU-T3 dostatecne citlivy? Zkousel jsem drive akorat nejaky Well (taky AR7) ktery mel uplne stejny firmware jako ten Asus:) a synchronizacni rychlost byla vzdy o par stovek kb nizsi nez s TI4631 a DrayTek Vigor2200E+ (ten ma chipset Broadcom, nevim presne ktery typ)a jehoz synchro rychlost byla dokoce o -600kb nizsi.. ma nekdo ten zyxel na lince s nizkym SNR? a jak to slape?

Anonym (21.6.2008 12:23:10)

No k synchronizační rychlosti ti to moc nepřidá . (I tak už s rychlostí kterou uvádíš lovíš duchy které při provozu stěží postřehneš )10Mbit na synchro nedostaneš i když se parametry linky snad změní k lepšímu ( 6dB ,nic moc - taková hrana použitelnosti) . RU-T3 byla svého času ve svém segmentu nepřekonatelná , ale v tvém případě pokud linka "drží " můžeš být rád .

Anonym (21.6.2008 14:21:08)

linka drzi, perfektne stabilne.. nechal sem pingovat celej vecer(9hodin) na nix.cz a z toho byly ztraceny jen 3packety.. jen ta rychlost by mohla bejt klidne vyssi kdyz je to tak stabilni.. ono hodnota DS Line Attenuation je 24, coz si myslim ze je celkem slusny, jen ten DS Margin je 6 :(( kabelazi v dome to neni, je to asi problem nekde dal, bohuzel za rok s dalsim zrychlovanim(pokud bude)budu mit asi smulu kdyz z toho nevymacknu rychlostne vic jak 7000kbit no nic, nahral sem na asuse nejnovejsi RouterTech firmware, nic se nezmenilo(pouzivam stejne modem jen jako bridge, routuju linux PC), ale web rozhranni modemu mi prijde ze je ted daleko rychlejsi :)