Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bude fungovat O2TV?

Bude fungovat O2TV?

Jauda (20.9.2008 08:46:14)

Zdravím. Mám dotaz. Potřeboval bych zjistit, jestli bude fungovat zapojení O2 ADSL - > D-Link DSL-2741B - > zyxel P660HW-T3 v2 - > a dekodér na O2TV. Jde mi o to, jak zapojit zyxel, aby byl až druhý v pořadí a byl by pouze pro televizi. Na D-linku bych měl 2 PC přes UTP a 3 zařízení na wifi. Nebo jestli by šel nastavitr ten D-link i pro O2TV. Potřebuju pokrýt wifi ve 3 patrech a ten zyxel nemá odjimatelnou anténu. Moc tomu nerozumím, ale díky za jakoukoliv odpověď. Jauda

Anonym (20.9.2008 09:55:35)

Myslím, že zamýšlená koncepce není zrovna optimální. Co můžu říct určitě je to, zyxel zapojit jako druhý v pořadí nejde - musí být zapojený přímo do telefonní linky nebo vůbec. DSL-2741B nastavit pro O2TV nejspíš půjde, problém je v tom, že s tím asi nikdo nepomůže (O2 tyhle modemy nepoužívá), člověk na to musí vědět co dělá a pokud se v tom moc nevyzná tak to nedá. Podle mne by bylo nejlepší vykašlat se na D-link, jedno patro pokrýt tím Zyxelem, k němu koupit podle potřeby jedno nebo dvě obyčejná AP (záleží na materiálu stavby a rozmístění zařízení), ta AP dát na příslušná patra a signál k nim dotáhnout přes UTP, pokud bude na zyxelu málo LAN portů, tak přikoupit malý switch (a nejspíš to bude stát i míň než původně zamýšlené řešení)

jauda (21.9.2008 15:04:38)

chápu to dobře, že pokud bych dal na každé patro další AP, tak nebudu mít 1 wifi, ale 3? jako AP bych použil třeba TP-LINK TL-WR542G? A co zapojení Zyxel -> TP-LINK TL-WR941ND -> a do něj všechno. Zyxel by byl jen pro O2TV? To by šlo?

Anonym (21.9.2008 15:48:11)

Teoreticky by to chodit mohlo, ale netuším, jak se bude chovat MIMO sytém když se mu rozhodí antény dál od sebe. V každém případě n-ko nepojede (to musí mít všechny tři antény aktivní najednou), v tom lepším případě se to zdegraduje na g, v tom horším to nepojede vůbec.