Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nelze se připojit k vlastní externí adrese

Nelze se připojit k vlastní externí adrese

Hadacek (28.9.2008 11:20:09)

Ahoj, predchozi dotaz je asi moc preplacany, takze to shrnu: mam DLS modem s routerem, z nej je vedeno pripojeni do switche. Pokud u sebe spustim jakykoli server, nemohu se pripojit na externi adresu jako lide zvenci, kterym to funguje. Drive, kdyz jsem mel modem bez routeru a router, ktery pripojeni udrzoval, to fungovalo.. Diky za napady

Anonym (28.9.2008 13:59:04)

Ze svého PC se na svojí veřejnou ip nikdy nedostaneš,to nefunguje.Pokud máš router,tak na pc nemáš věřejnou,ale privátní ip a router dělá překlad adres NAT a požadavek musí vždy přijít na wan rozhraní routeru a to je adsl linka,nikoliv eth. port kde máš zapojený pc.Pokud se chceš ze svého pc dostat na server běžící na tvém pc,tak musíš zadat adresu,kterou má pc přidělenou.

Anonym (28.9.2008 15:46:30)

No..dříve jsem měl starý adsl modem alcatel a router, který přes něj "vytáčel". Na routeru jsem měl nastaven virtuální server a NAT a na svojí externí IP jsem se připojil..? Nerozumím tomu, jen se ptám..díky

Anonym (29.9.2008 21:20:25)

A verejnou adresu jsi měl na WAN portu routeru ?

Anonym (28.9.2008 23:03:29)

Pokud jde o modem Zyxel, staci se spojit s modemem pres telnet a zadat prikaz: ip nat loopback on

Anonym (29.9.2008 20:05:27)

Díky, funguje to! Tuším sice proč, ale může mi to někdo osvětlit? Proč přesně tohle funguje, když požadavek přijde stejně na eth.rozhraní? Díky moc!

Nargon (29.9.2008 20:29:39)

Z duvodu zjednoduseni prace routeru to takhle funguje. Kdyz komunikujes LAN-WAN Tak je vzdy komunikace prohnana natem. tj LAN-NAT-WAN (a stejne opacne). Ale u komunikace LAN-LAN to natem neprochazi vubec. Protoze ono i to zjisteni ze se zadne pravidlo z natu nema aplikovat stoji nejaky cas procesoru. A v tech routerech zrovna sylny procesory nemaj, tak tam kazdy procento usetreny prace je potreba. A kdyz by jsi pres sit (tj lan-lan) posilal data velkou rychlosti tak by se asi zapotil. Ale mas tu moznost rucne tam ten nat vlozit tj LAN-NAT-LAN a urcite to ten procesor trochu vice zamestna.

Anonym (29.9.2008 21:17:50)

Prave ze se musi tahle zmatecna komunikace povolit . Nejen zyxel proste loopback typu LAN- WAN- LAN defaultne nema povolen . Neni rozumny duvod chtit pristupovat k sobe domu pod svou WAN adresou , tedy pokud jen netestuje funkcnost vlastniho serveru .