Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Chraňte obsah disku před nezvanými hosty. Zašifrujte jej!

Chraňte obsah disku před nezvanými hosty. Zašifrujte jej!

Anonym (12.11.2008 00:00:00)

Každý z nás přechovává v počítači něco jiného. Ať už máte strach o únik citlivých údajů z vašich dokumentů, nebo se obáváte o soukromí kvůli osobním fotografiím či videím, obavy můžete vyřešit jednoduše: šifrováním uložených dat či rovnou celého disku.

Martin (12.11.2008 12:47:41)

Chtě bych se zeptat, jak je možné získat heslo k Windows, píšete, že jeho získání trvá chviličku, když se moje heslo žádným způsobem netýká mé osoby ani mých blízkých, navíc je zadáno v cizím jazyce a má 23 znaků. Hrubou sílu zde zákonitě nejde použít, protože systém není spuštěný, nebo se mýlím? Děkuji za odpověď. ------- Odpověď: Oldřich Klimánek, DSL.cz Dobrý den, je několik způsobů, jak Vaše heslo získat. Existuje například program, který vypálíte na CD nebo nahrajete na disketu a z tohoto média nabootujete. Pak můžete heslo změnit, aniž byste to staré musel znát. (Jde o Offline NT Password, si to vyzkoušejte.) Zdraví, O.K.

Martin (12.11.2008 12:51:39)

Ještě bych chtěl dodat, že přístup ke komplu mám jenom já, neexistují žádné jiné účty, heslo mám uloženo pouze v hlavě.

dead.mail (12.11.2008 13:10:09)

1. Hrubu silu pouzit samozrejme ide, windows totiz heslo uklada po castiach a nie cele - stale po 7 znakoch. A navyse standardne sa ukladaju dve verzie-zachovane male/velke pismena a aj verzia kde su vsetky pismena velke. Takze staci skusat len velke pismena a ak sa trafim tam, tak uz len kombinacie velke/male pismena. 2. Ovela jednoduchsie je heslo pre daneho uzivatela vypnut, co je pri moznosti bootovania otazka par sekund.

xpckar (18.11.2008 14:42:16)

1. Jen pokud máte nastavené ukládání LM hashe. A to jde vypnout. 2. Pokud je použito šifrování (3DES v rámci všech Widlí od W2k), tak jde do řitě certifikát, tzn. i veškerá zašifrovaná data tímto způsobem (nepomůže ani nastavení hesla na heslo původní).

Anonym (13.11.2008 21:31:47)

prepisete heslo admina nejakym servisnim nastrojem z bootovaciho CD a nasledne se prihlasite se jako admin neni treba zjistovat uzivatelske heslo a to podle me ani nejde jinak, nez bruteforce = 8 znaku = asi rok zkouseni, 9 = tak 5 let, zalezi na sile hesla

Laik (13.11.2008 23:32:36)

TrueCrypt používám je skutečně super. Jen nevím, jak v něm zadat chybovou hlášku při bootu, jak je uvedeno v článku.

foibos (14.11.2008 17:39:52)

Okno programu, pravý klik na zašifrovaný disk, Settings.

xxxA (14.11.2008 22:50:11)

Prosim te muzes to nejak upresnit kdyz chci jen tu ch.hlasku a pak se to prepina jak na heslo nebo staci napsat?? ja bych chtel aby tam nebylo to zadejte heslo a jen Missing operating system pak treba Esc dam heslo a hotovo nechci se v tom moc starat abych jeste nastartoval :)

Anonym (14.11.2008 23:53:01)

Tak uz to mam sice trochu ze strachem ale je to staci zatrhnout Do not show......a do toho pole pod tim napsat hlasku heslo normalne natukate a date entr nezobrazuje se pri tom ta hlaska zadejte heslo....v AJ

Mungo (16.11.2008 20:17:18)

To je sice pěkné, že získáte přístup do PC s Windows na heslo jiného admina, ale pokud ten původní má své složky zašifrované (svým - složitým) heslem, stejně vám to nebude příliš platné ... --- Jo - TrueCrypt je super - nejlépe, když si heslo k němu napíšete na žlutý lepící papírek a přilepíte zezadu na PC (nebo na monitor) ...

Tom (14.11.2008 07:50:05)

Tak zjistit ho zrovna jednoduse nejde. Nesrovnatelne jednodussi je ho zmenit, nebo zrusit. To je opravdu otazka par chvilicek. (Google: UBCD, EBCD...)

Taz (12.11.2008 15:03:15)

tak jsem to zkusil, ale nepodarilo se mi zaheslovanou flashku rozhejbat na PC, na kterem nebyl nainstalovan TrueCrypt. Jde to nejak? Nebo je pristup na zaheslovany disk podminen nainstalovanym TC na ostatnich PC? Díky za odpověď, případně náměty jak toho docílit.

Honza (14.11.2008 09:41:16)

Ano, truecrypt musi byt samozrejme nainstalovan na vsech pc, kde budes chtit flashku pouzivat.

Anonym (15.11.2008 19:35:31)

Ne, TrueCrypt jde "nainstalovat" i na flashku.

cop (12.11.2008 19:22:47)

true pouzivam dost dlouho a je super.jedina špatnost ktera me potkala je,ze jsem jednou zakodoval docela dulezite DVD a zapomel heslo.no i mistr tesar se utne.pokud mi poradite jak to heslo dostat ven budu rad-velmi zhruba ho vim-bylo to velmi dlouhe heslo :(((

Honza (14.11.2008 10:09:34)

Kdyby bylo mozne heslo nejak zjistit, tak by byl truecrypt uplne na nic :) Smrtelnik to nedokaze zjistit nijak, zvlast jestli to bylo dobre a dlouhe heslo. O data jste bohuzel prisel. FBI dnes pouziva na desifrovani cele site pocitacu spojenych dohromady, kde kazdy pocitac pocita jen cast ulohy. Dokonce se k tomu pry zneuzivaji i jine projekty jako folding at home, ktery vyuziva volneho casu procesoru na ruzne projekty, protoze ten program maji nainstalovany miliony lidi po celem svete jejichz pocetni vykon je obrovsky. Uz jsem slysel, ze jde vyuzit i vypocetni vykon graficke karty na zkraceny doby pro zlomeni hesel. Bohuzel (nebo spis nastesti:) kdyz je heslo dostatecne dobre a dlouhe, i tak se toho vysledku nikdo nedozije :) Ale nebavime se tady o heslach, ktera maji 10 znaku, to je na nic, dobre je samozrejme to nejdelsi (desitky znaku), ktere obsahuje i nestandartni znaky jako čýř$)356áč^@#%! :-) No kdyz presvedcite FBI, ze jste terorista a v tom DVD mate plany utoku na USA, treba Vam to rozlousknou, jenom buh vi, ceho vseho jsou schopni :)

Honza (14.11.2008 09:57:07)

Truecrypt je bezvadnej, pouzivam ho taky a uz dlouho. Ale celej system bych moc nedoporucoval sifrovat, protoze kdyz se neco podela (staci blbej virus), prijdete o vsechno. Spis doporucuju vytvaret ty souborove kontejnery, ty potom pripojovat rucne jako nove pismenko disku a do nich teprv davat fotky a dokumenty. Pro nekoho, kdo pravidelne zalohuje, to asi zadny problem neni, ale ruku na srdce, kdo to *pravidelne* dela? :)

RiderX (21.11.2008 09:46:25)

To je právě nejhorší varianta, pokud se nešifruje celý disk, je mnohem lehčí pro útočníka se k takovýmto "kontejnerům" dostat...

spirit (21.11.2008 10:30:58)

Proč by jsi měl přijít o všechno? Pokud máš zazálohovanou hlavičku, bez který opravdu přijdeš o všechno, nemůže ti virus uškodit víc než na nešifrovaném disku. Pokud na nešifrovaném disku poškodíš některý sektory, tak jenom soubory v nich uložený budou poškozený, ostatní zůstane netknuté. To samé platí o zašifrovaném disku. Poškození možná bude trošku větší, protože, a teď možná kecám, truecrypt šifruje po blocích který jsou větší než clustry na disku. Ale rozhodně nepřijdeš o všechno.