Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > NetBox nabídne symetrickou linku s rychlostí 100 Mbit/s

NetBox nabídne symetrickou linku s rychlostí 100 Mbit/s

Anonym (29.6.2009 00:00:00)

Společnost SMART Comp. a.s. bude domácnostem od 1. července nabízet internetové připojení s rychlostí 100 Mbit/s. Udávaná rychlost je symetrická, tj. maximální downstream je stejný jako upstream.

Anonym (29.6.2009 07:59:44)

Pěkně se to čte, ale tady jsme v ČR, takže jsem skeptický. Pokud obchodníci skutečně spustí co napsali a nebude tam psáno někde dole malým písmem nějaké brutální FUP (po stažení 10 GB spadne rychlost ze 100 Mbps na 4 Mbps), tak určitě tyhle rychlosti reálně nebudou. To prostě za daných podmínek a při zmršeném nekonkurenčním prostředí (následky činností pánu Klause a Dyby) tady v ČR prostě nelze...

MartinCZ (29.6.2009 09:55:17)

Mam nyni 40/8 Mbps v Opave a zrizoval jsem sluzbu se stejnou skepsi. U nas je NETBOX nabizen skrze Opavanet ktery tu ma metropolitni sit. Drivejsi zpusoby jednani Opavanetu byly odrazujici, takze jsem byl skepticky dvakrat. Ale prozatim, neceleho 1/2 roku jizdy mam to, co jsem objednal. Tedy skutecne 40/8 Mbps po vetsinu doby provozu. Jasne, vykyvy dolu tady obcas jsou, obvykle tak o 20 - 30 % ale to je pri te rychlosti neznatelne. Takze zatim klepu na drevo a jsem spokojen.

Anonym (29.6.2009 13:20:49)

No... ono poskytovat 100/100 nebo 40/8 je trošku rozdíl...

Respect (30.6.2009 14:06:23)

A muzes nam sem napsat v cem je ten rozdil?

aha (30.6.2009 20:37:12)

ne všichni mají kabl až do prdele ... někteří stále jedou po telecom. vedení nebo přes wifi.

Anonym (30.6.2009 21:36:08)

Apropo - ono ani na tom kablu není až zas tak úplně jednoduché provozovat 100/100 Mbps

marek (2.7.2009 21:29:34)

No já mám Netbox pár let, teď pouze internet 50/10 Mb a záleží od kud se stahuje, äle z rychlých serverů běžně a čistě i 90 Mbs. Zhruba CD za minutu (další minutu se ukládá na disk:o) Teď NB nabízí balíček internet 100/100 mbps, 47 +6 programů HBO + neomezený přístup do filmotéky a telefon bez paušálu, s voláním do pevné zdarma!!! Za 11 stovek!! To jde, ne? http://www.netbox.cz/site/cz/balicek-prehled.html

Honza (8.7.2009 19:34:02)

hm to asi nema smysl :) ale pokusim se - zatimco upload neni problem ucpat temer 24/7 naplno (treba torrentem nebo si doma pustit ftp server web server cojavim..) tak ten download je trosku neco jinyho nekam to clovek musi davat zejo... Ted odhlizim od toho ze 40Mbps je 2,5x min nez 100Mbps...

Marek (17.7.2009 14:32:17)

Ale houby. Tuhle rychlost mam jako premiovy zakaznik uz 3 mesice a 85 mbits to jede furt.

marek (2.7.2009 21:35:55)

>Pokud obchodníci skutečně spustí co napsali... Už spustili:o) A není nic psáno malým písmem. >tady v ČR prostě nelze... Ale lze, protože to už funguje. Alespoň mě. V síti NB jsem měl už asi před dvěma rokama doma herní servery s traficem i 500 GB za měsíc a každýmu to bylo šumafuk.

Moly (29.6.2009 08:38:51)

Ono ale připojení do NIXu není jaksi připojení do interneu .......

Anonym (30.6.2009 17:00:16)

grape sc chomutov má fibr 100Mb/s už asi 3 měsíce za 1178 vč dph takž upc tu za chvíli zmizí

dzioush (29.6.2009 12:25:17)

pokud vim tak UPC nema do nixu 4x40 gbps ,ale 4x10 gbps . to je dost rozdil . prohlednout si to muzete tady http://nix.cz/cz/mrtg tzn nani rozdil 40x ,ale pouze 10x vice . upgrade tech linek probehl nedavno. navic ma k tem 4x10 gbps do ceskeho internetu jeste 2x10 gbps (mozna i vic , to se nikde docist neda) do aorta.net (mezinarodni sit upc po celem svete) tzn celkova linka je (rovno nebo vice) jak 60 gbps ------------ Odpověď, O. Klimánek, DSL.cz Díky za opravu, špatně jsem interpretoval agregované statistiky.

neuro (29.6.2009 17:27:50)

nevím na co by mi taková rychlost byla

diablo (1.7.2009 00:21:22)

Tak jak si tak pročítám články musím se smát až se za břicho popadat musím:-)))) a autor asi taky tohoto článku.Lidi vy asi doopravdy moc nepřemýšlíte,v první reakci asi tento uživatel "neuro" nevím co o této přezdíce si mám myslet,ale k čemu taková rychlost?No i nu k tomu když je full HD TV tak datový tok je 15-20Mbit/s potřebný pro skvělý obraz a není bržděna ani pak datová rychlost jelikož dejme tomu 80Mbit je dostačující pro stahování filmů a stahování dat z netu nebo videokonference,online hry atd..Připojím další poznatek a zkušenost z praxe,přál bych Vám mít O2 ADSL a mít datovou rychlost 6Mbit apod a navíc agregaci k tomu 1:50.Lidi jsou rádi i za tuto možnost mít spojení se světem.A v čem je rozdíl?Vemte si to tak koupíte si auto Favorita který vytáhne stěží 130km/h a já si koupím auto Porsche kde rychlost je např.260km/h.Tak kdo dojede dříve ten který má pomalější auto nebo ten kdo má rychlejší?Ano podotknete určitě kdo si počká ten se dočká při stahování dat,ale berte v potaz že proud není zadarmo a tak čas který strávíte stahováním dat Vám dopomůže k tomu aby jste film shlédli dříve než dejme tomu za několik hodin nebo software který má objem dat 600Mb stáhnete za 7 min a s malým dat.tokem třeba za 3 hodiny při rychlosti 8Mbit?!To už stačí za zvážení mít takovou datovou rychlost.Mám 22mbit/4mbit a jsem taky spokojen s touto rychlostí a stahuji 3Mbit /s to je velmi dobré a rychlost má stabilní bez jakéhokoliv snížení protože je tato služba plně garantována spol.Netbox a.s.S UPC se to nemůže ani srovnat,tam je drahá tato služba a navíc je to až 100Mbit(uplatňovaná agregace) takže taky služba o ničem.A za cenu 899Kč s DPH najdete 50 programů,telefon gratis a super rychlost jinde než u spol.Netbox?Ano sice naleznete rychlost třeba v Praze nebo v jiných městech jako Hradec Králové je taky symetrická datová síť a za nižší částky ale bez televize a pevné linky!Tak to je vysvětlení pro ty kteří mají stále nevšední dotazy k čemu taková datová rychlost:-)Hezký den

pidda (3.7.2009 14:07:13)

Diablo: oprava, kdyz si nekdo koupi favorita a ty porsche, oba dojedete na misto urceni ve stejny cas :) protoze oba pojedete podle predpisu a je ti ta rychlost na nic:) myslim ze jen posuk nebo clovek ktery nemá nic na praci, bude resit to, jestli se mu full HD stahne za 5 minut nebo za hodinu najdi si radeji uzitecnejsi veci na praci jinak na softwarovou policii muzem poslat tvoji IP :) jestli mas doma same originalni kupovane veci :)

alan.holub (3.7.2009 17:00:57)

co to je za hovna??? to je jasny ze budu radsi kdyz to bude za pet minut nez za hodinu :) seš fakt vtipnej kamo mimochodem klidne si obhajujte ty svoje adsl od o2 a spol delal jsem pro o2 tato pripojení a pekne s vama vyjebavaj se vsema :D jinak by to ani nedelali

vlado (4.7.2009 23:25:32)

Prosím,pomôžte mi s výpočtom: Program SMC Wireless Network Manager mi za deň nameria asi 500 000 (transmit fragments). Je to toľko bitov, či bytov, alebo akých jednotiek ? Ak Orange ponúka mobilný Orange World s predplatenými dátami 1 000 MB (za 7 €), na koľko dní by mi predplatené dáta vystačili ? Ďakujem, Vlado