Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Našim dětem to nejhorší?

Našim dětem to nejhorší?

Anonym (13.3.2010 00:00:00)

Děti mají být budoucnost naší země – i Země. Jenže často zapomínáme, že naše děti budou takové, jaké si je vychováme a co jim dáme. A to jak v oblasti knih, tak v oblasti počítačů a internetu.

Anonym (13.3.2010 02:56:22)

I když mi článek přišel až moc pedantský, v podstatě se s ním dá souhlasit. Hlavně čeština na internetu - to je opravdu síla.

To je pouze pravopis. (13.3.2010 03:28:17)

To co popisujete je hlavně o pravopisu, a to při čtení pohádek nevadí. Horší jsou knížky kam musíte vlepovat nálepky se správným překladem. Třeba v knížce o tomasovi 2 pod kotlem topí místo Topiče, Požárnik, Jinde zase drak zapaluje louky, místo loučí. A princ místo toho aby divku osvobodil tak ji musi držet u sebe. Další problém jsou gramaticky korektni historicke texty, které nikdo nepřeložil do současné češtiny.

bruno (16.3.2010 15:20:28)

Slovenčina detto. Zatiaľ som to podrobne neskúmal, ale zaujímalo by ma, či podobne žalostnou úrovňou jazyka mladých ľudí trpia aj anglicky hovoriace krajiny.

hele (13.3.2010 10:35:10)

Je mi to moc líto, ale musím jen smutně souhlasit :-(

LK (13.3.2010 17:37:24)

Souhlasím, že úroveň češtiny na internetu je příšerná. Ale s tím ničením věcí bych si dovolil nesouhlasit. Je mi 23 let a vyrostl jsem nejen na hrách typu Caesar 3, kde se dalo pouze stavět (mimochodem až bude synátorovi tak 12 let, tuto hru jednoznačně doporučuji), ale i na Tekkenovi 3, Starcraftu, Doomovi apod. A přesto neničím po okolí lavičky a nikdy jsem to nedělal, protože kdyby se to dozvěděli naši, tak mi s prominutím natrhnou pozadí. Problém násilnosti a lhostejnosti současné "omladiny" bych tak hledal spíš v selhání rodičů.

Renard Müller (13.3.2010 23:34:29)

Je mi 45 let a souhlasím se vším co tam autor napsal. Jenže se nejedná jen o internet, ale i o ostatní média včetně TV. V reklamách jsou i gramatické chyby. Všude se používá spousta cizích slov, které by určitě lépe zněly v češtině. Ve škole jsem na tom s češtinou moc dobře nebyl, ale tohle zaráží i mě.

Lukáš Brtna (14.3.2010 00:30:14)

Se stavem pravopisu se nedá než souhlasit. Ale určitě nesouhlasím s tím hodnocením her. Podle mě je hodně zcestné myslet si, že když někdo hraje hry, ve kterých se válčí, tak půjde ven a tam bude něco ničit. Takhle to nechodí. A že někdo na někoho útočí v Travianu? Proboha, je to hra v které se bojuje. Nejsilnější přežije. Jednoduché a velmi poučné. A pokud se na to podívám z didaktického hlediska - v téhle se hře člověk naučí zodpovědností, týmové spolupráci a i třeba vedení týmu. Vedl jsem alianci o 50 lidech a i když se to někomu může zdát směšné, opravdu jsem tím získal spoustu zkušeností. Takže Vaše hodnocení je velmi jednostranné. A pokud chcete hry, kde se něco buduje a neválčí, hrajte třeba Farmville.

Anonym (14.3.2010 00:37:32)

V podstatě jen potvrzujete, že to nedává nic dobrého takové hry. Nejsilnější přežije? Je to hra, ve které se bojuje?... Slyšíte se, co říkáte?

Tony (14.3.2010 22:29:12)

"Co vlastně my, dospělí, dáváme našim dětem? Učíme je něco rozumného? Nebo jen, aby neuměli česky a nechtěli nic budovat, jen vše bořit?" Nejsem si jistej,ale když tak obhajujete pravopis,nemělo by tam být správně "neumělY" a "nechtělY"?Přece jenom jsou to ty děti. Poznámka redaktora: Děkujeme za upozornění, chyby jsou opraveny. Naštěstí u internetových médií se chyby dají opravit. A navíc nejsme zaměřeni na děti, tudíž zde články pečlivě dva korektoři nečtou. :-)

Tony (15.3.2010 19:06:49)

tak vy ste fakt chudaci :D,plnou hubu kecu jak ostatni lidi pisou s pravopisnejma chybama a kdyz vas upozornim na to ze tam mate chybu tak to opravite a muj prispevek smazete :D