Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Budou majitelé chytrých telefonů platit televizní poplatky?

Budou majitelé chytrých telefonů platit televizní poplatky?

Anonym (13.1.2011 00:00:00)

Česká televize oznámila tolik novinek týkajících se propojování tohoto média s internetem, že české komerční stanice mohou pouze závidět. Ambice jsou velké, záleží na tom, jak se veřejnoprávní televize k věci postaví.

anonym (13.1.2011 09:42:40)

Autor by si měl nejdřív zopáknout jakým způsobem se vypočítává koncesionářský poplatek u domácností. A současné aktivity ČT vůbec nemusí být pro ní ztrátové. Pro začátek možné ale do budoucnosti určitě ne. V současné době vynaloží prostředky na inovace a rozšíření vysílání čímž může v konečné fázi argumentovat za zvýšení poplatků.

anonym (13.1.2011 10:06:58)

A jak se vlastne ty poplatky uctuji? Za uzivatele nebo za pristroj. Pokud se to uctuje za uzivatele, tak je snad absolutne jedno, ze to zacne vysilat pres internet. Uzivatel je stale stejnej. Jen ma moznost sledovat vysilani na vice zarizenich. Ja teda neznam nikoho kdo by nemel televizi, a mel pc/mobil. Protoze jen ti by museli nove platit.

anonym (13.1.2011 11:07:09)

Poplatky se účtují v případě fyzických osob za domácnost, tj. i za 100 přístrojů, co mají členové domácnosti, tak se platí jen 1x. V případě firem za přístroj, tj. pokud je ve firmě např. 10 aut s autorádii, tak musí firma platit 10x poplatek za rádio. Jediná výjimka je tuším v provozovnách sloužící k opravám těchto přijímačů ... Za přijímač se považuje i PC s analog/digital tunerem, i v případě, že není do něj zapojena anténa a uživatel to nepoužívá. Taktéž mobil s rádiem je přijímačem, tedy opět pozor u firemních ...

anonym (13.1.2011 11:37:20)

"Poplatníkem televizního poplatku je podle zákona č.348/2005 Sb. v platném znění fyzická osoba, která je vlastníkem televizního přijímače nebo jeho uživatelem, pokud není poplatníkem vlastník. Televizní poplatek platí fyzická osoba z jednoho televizního přijímače, z druhého a každého dalšího televizního přijímače se poplatek neplatí. Poplatek se neplatí rovněž z televizního přijímače, který je v držení fyzických osob žijících s poplatníkem v téže domácnosti (dle §115 obč. zákoníku). Televizní poplatek platí i účastník televizního kabelového rozvodu, protože televizní poplatek není součástí platby za kabelový rozvod." Zdroj: Česká televize Televizní přijímač není mobil. Klidně tedy může dojít ke zpoplatnění mobilních telefonů jakožto alternativní možnosti příjmu.

anonym (14.1.2011 17:57:38)

tyhle pvahy jsou ale naprosto zcestný. televize jako médium už nikoho nezajímá, tak proč se proboha ČT rozlézá ještě někam jinamn, místo toho, aby v klidu zanikla? "veřejnoprávního" poskytovatele obsahu na netu snad proboha nepotřebujeme. jenom další snaha co nejdéele zahovat model, který se technologicky přežil.

anonym (16.1.2011 12:10:47)

V současné době je zatím víc příjemců televizního vysílání jako těch co mají PC k tomu,aby sledovali zpravodajství a další programy na malém monitoru a není pravda,že televizi jako medium už nokoho nezajímá,to by se asi nevyvíjeli nové technologie na projekci programů......

anonym (15.1.2011 20:54:46)

za mobil s radiem se koncesionarsky poplatek neplati.

anonym (20.1.2011 14:04:17)

za mobily s rádiem firmy musí platit, tak jako za každý TV přijímač nebo rádio. Firmy platí od kusu

anonym (13.1.2011 12:34:29)

Ja napriklad nemam televizi a spousta lidi v mem okoli ma take jen pocitac. Skoda, ze se pri scitani lidu nebude vyplnovat otazka ohledne vlastnictvi televizoru, aspon by se zjistilo, kolik lidi toto medium uz nepouziva...

anonym (14.1.2011 13:25:05)

V rodině máme PC, notebook, mobily ale televizi ani náhodou. Představa že budeme muset povinně platit další daň to mě... Grrrr :o(

anonym (16.1.2011 12:41:34)

Co jste za socky ??? Je to pár korun měsíčně.