Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rostoucí posedlost z chytrých telefonů

Rostoucí posedlost z chytrých telefonů

Anonym (3.9.2011 00:00:00)

Spolu s tím, jak se nejrůznější digitální udělátka stávají stále větší součástí našeho života, narůstá i naše posedlost. Smartphonům dáváme jména, občas je bereme do postele. Pravda, vědí o nám možná víc nežli naše vlastní rodiče, ale to není důležité.

phoenix3355 (4.9.2011 12:58:05)

to je teda nasup ale asi na tom neco bude

Cox (5.9.2011 08:29:20)

Pravdivé, bohužel. Byla doba kdy jsem se bránil i používání mobilu když už ho ostatní měli, dnes jsem na tom též hodně špatně, mám smartphone a potřeba být online od ranního záchodu až do večerního usínání je šílená. Přemýšlel jsem jaké by to bylo si třeba na týden samrtphone vyměnit za "něco" co jen posílá sms a volá, ale pochybuji, že bych to vydržel i když ne tak bych byl schopný v nouzi asi wapovat i na monochromatickém displeji.

OSPF (5.9.2011 09:37:00)

Todle naprosto nechapu. Co je tak super na tom, ze si clovek muze neustale menit status na fb a podobne? pak clovek akorat vypada jako trotl, ktere v kuse neco datluje do mobilu behem chuze po chodniku atd

Jirka (5.9.2011 11:06:23)

Dobrý den. V podstatě to taky nechápu.Buď datlujou nějaké zprávy a nebo volají jen tak aby každý viděl že oni volají.Nerozumím tomu.Dlouho jsem odolával mobilu ale jakmile jsem začal podbnikat tak to byla nutnost.Bohužel.Je to už hodně let.Mě ponejvíce vadí že oni chodí a mají sluchátka v uších či nanich a podle mě je to dost nebezpečné.Jednak nevnímají naplno okolí a když na něho mluvíte,tak to ani neví.Ty sluchátka to je fakt neštěstí.Ono je to tak trochu o něčem jiném.Pořád to máme v sobě.Když soused má tohle,tak já to musím mět taky a samozřejmě lepší.Stále jen mezi sebou soutěžíme.Já mám sice jen telefon ale umí taky hodně věcí ale stejně to nepoužívám.Mám ho hlavně abych byl k mání když se něco děje v práci.Mě by vlastně stačil ten co umí jen sms a telefonovat.Je mě to naprosto fuk.Holt je to zase něco nového a tak to každý musí mět.I děcka co chodí do druhé a nebo třetí třídy tak mají lepší telefony.Tomu už vůbec nerozumím.Naco !!!! JH.

Jirka (5.9.2011 11:08:25)

Ještě bych chtěl dodat že mobil je totální stráta soukromí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cox (5.9.2011 13:23:09)

Copak peprného provádíte ve svém soukromí, že se tak bojíte? Mě nevadí když můj smartphone povoluje aplikacím použít mojí stávající polohu, vždyť jsem čestnej občan, nemám co schovávat. Pokud Vám vadí, že buňky mobilního operátora zaznamenávají Vaši polohu, tak je to trošku paranoidní a nebo si MT vypínejte když ho nepoužíváte, na to nejde snad nic jiného odpovědět. Pořád nechápu proč by se "řadový" občan měl těchto věcí bát.

vasjo (5.9.2011 16:43:37)

Nemusí člověk provádět perverznosti, aby prostě chtěl mít soukromí jen pro sebe. Od toho ostatně to slovo i je. A že mobilní operátoři mohou třetím stranám navzdory slibům prodat data, kde se pohybujete, co kupujete, jak často, jaké služby využíváte a jaké reklamy na vás budou nejlépe platit, je další věc, která není zrovna košer.

Cox (5.9.2011 19:42:27)

Ano, budiž, děje se tak. Pokud mě někdo takový zavolá což je tak 3krát do roka, tak to okamžitě pokládám. Což je možná jediný "problém", ale neberu ho jako závažný.

xxxx (14.9.2011 01:49:13)

A už zase se tu mažou příspěvky ! cenzura je všude že by mně zajímalo co bylo na mém příspěvky tak nelegálního že byl smazán !?

Cox (5.9.2011 19:48:55)

Ještě snad možná dovětek ohledně soukromí. Myslím, že samotné vyplnění dotazníku o sčítání obyvatelstva pod výhružkou pokuty což hraničí s nátlakem, je dost velký zásah do soukromí, neb se tam pomalu vyplňovalo skoro i to jak dlouho sedím ráno na WC :D

xxxx (10.9.2011 22:53:25)

No tak se taky přidám :) plně souhlásím z touto větou (kdo má facebook je trotl a ten kdo nemá není.) přesně tak to je FB je humus co lidi z blbně dokonale, a to ani nemluvím o tom že je vlastně nastaven tak bay člověk toho na sebe co nejvíce vykecal :) , prostě pro mně FB = tupé stáco nic víc ! co se týká soukromi a mobli tak jediná šance pro normálního člověka je pokud chce mít soukromí tak vandat BAT z mobilu a pro ty kdo se radí štourají v mobilech je spusobu více jak si udržet svoje soukromi :) ale je to složitejší dale věty (typu co prosím vás co dělát tak prverzního, že se tak bojíte ) no tak tohle muže vypustít jenom zdárný člen tupého stáda nebo placený šmírak a je fuk pro koho dělá jestli pro vladu nebé pro nakou raklamní ageturu :) a ještě k tomu soukromí jak je možné že naká prodejní agetura mi zavola na nové číslo které mám třeba 2 dny a volal jsem zatím jenom sám sobě :) jak je možné že že maji moje číslo ? že by nahoda :) ani omylem prostě operátor čislo prodal nebo mu ho ukradly pro reklamní učely atd jo a taký mám "chytrý telefoun" ale online jsem jen doma na wifi , a připojujise jen když něco potřebuji jinak ne :) a stejně phone mám na telefonovaní a max jaké bude počasi a GPS a to bude si všecka a abych nezapomněl tak telefoní čísla "karty" mněním tak co mněsíc aby mně nikdo neprudíl atd a určítě si říkáte jak to dělá z čísly když furt mnění karty normálně když já něco potřebuji nabo chci tak prostě zavolám ja a hotovo to je co vy lamy :)

Cox (5.9.2011 13:17:00)

Popravdě až tak nechápu co je na tom nepochopitelného. facebook/twitter/G+ jsou nyní momentálně nejlevnější a nejrychlejší způsoby jak si dohodnout schůzku, párty, a být v kontaktu s práteli, celkově dát dohromady nějakou akci, bez toho aniž bych vysel 2 hodiny na mobilu a provolal při dnešních paušálech za mobil, stovky korun. Dále ho lze využívat na sledování nových příspěvků Vašich oblíbených redakčních serverů, akce obchodníků, automobilový průmysl, a spousta nepřeberného množství informací. Sdílet data a fotografie s rodinou se kterou díky tomu, že bydlíte 100km od sebe si asi těžko ukážete fotky jak Vám rostou děti atd. Kdo by to dneska proboha posílal mailem a čekal na odpověď, stejně otravné jako si kupovat papírové noviny. Je přece jenom na Vás zda budete slintat nad 16ti letýma kuřátkama které s vyšpulenými rty ukazují co jim máma do podprsenky nadělila a nebo si vezmete to hodnotnější a "přínosné". Taky datluji za chůze po chodníku a věřte, když mobilní telefony začali, tak si lidé klepali na čelo když někdo šel po chodníku a telefonoval, beru to jako evoluci. Kterou stejně Vy tak ani já nezastavíme, ale opravdu se nestavím do pozice, že ten kdo má facebook je trotl a ten kdo nemá není.