Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Teď, když máme, co jsme chtěli

Teď, když máme, co jsme chtěli

Anonym (5.11.2011 00:00:00)

Autoři sci-fi románů snili o světě, kde za nás všechnu práci budou dělat stroje a lidé budou mít čas na dobývání vesmíru, filozofování, ale i inteligentní zábavu. Inu, v tom světě nyní jsme, ale zas takové terno to rozhodně není.

volani.webnode.cz (5.11.2011 01:19:46)

Něco na tom asi bude. Chtěl jsem dát odkaz na video v tomto duchu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267485104-robota/ ale píše to "Licence pro internetové vysílání již skončila." :)) No a i toto byla osekaná verze, původní se jmenovala závod ke dnu.. Zkuste nějaké to uloz.to či takové ty srandy co si na ty licence tolik nehrají :) A nebo mrkněte na bělohradský a práce do hlodače.. :)

Toman (7.11.2011 18:42:09)

Supr článek. Sice jsem nebyl abíčkař, ale kosmonautika a scifi mě baví i dnes. Bohužel těch pěěkných až tolik nenacházím, všude samé krváky nebo fantasy příšery...

vasjo (7.11.2011 19:04:40)

Dneska se sci-fi zaměňuje za fantasy s čaroději, nejlépe bijci, a za urban fantasy, kde záleží na tom, kolik hlavní hrdina prolije krve a jak dobře budou jednotlivé akce popsány. Taky to svědčí něco o současnosti.

vduba@skori.cz (5.11.2011 08:17:30)

SuperL Lépe bych to ani neřekl sám... Ano máme co jsme chtěli, ale zatím je to pouze začátek...

sx (5.11.2011 11:36:46)

taky diky za dalsi clanek o soucasne spolecnosti, sam chci mit nejaky takovy blog, ale neumim tak dobre psat, a i psal bych do nekonecna ruzne pravdive blbosti ktere vetsinu lidi jen drazdi, ale tak nebudu rozepisovat, snad uz jen nastane doba osviceni viz. new york atd... a nebo nastane uplne vyhynuti lidstva, proste tento experiment se bohu nepovedl, ale aby dostat par trpitek zlata je treba proset hodne vody a sutru, tak se snazte lidi byt dobryma lidma s duchovnima hodnotama, urcite aspon po smrti vam bude to vynahrazeno. skoda jen ze ten pomer zen a muzu nahore bude nevyrovnany, samozrejme ze tak z 2% vyzraleho lidstva bude z toho asi tak dve tretiny muzu, no nic, tak stejne cesi a hlavne cesky radsi do pekla za zabavou, no budiz kazdemu jeho dano.

Ladislav Strnad (5.11.2011 11:42:47)

S autorem souhlasím, přesně to samé cítím. Taky jsem vyrůstal na ABC a sci-fi románech od Lema, nebo Strugackých. A když jsem poprve viděl Vesmírnou odysseu, tak to ve mně dokonce vzbudilo i zájem o vážnou hudbu, jmenovitě Straussovu. Ale dnes je to nějak někde jinde :-).

banča (7.11.2011 12:29:02)

Je to smutné čtení. O to víc, že je pravdivé.

mmm (7.11.2011 20:23:50)

dobývání vesmíru bylo prestižní pouze v době studené války, v té době si kluci ukazovali, kdo dál dočůrá, bohužel nyní je všechno jinak a miliardy se cpou do "zachování svobody a bezpečnosti"

Andy (18.6.2012 23:57:42)

Vy si myslíte, že už nastala doba z těchto sci-fi filmů, které tu popisujete? Já osobně si myslím, že tato doba je ještě daleko. Nevěřím, že to bude přesně takové. Je to utopie. Ale tento článek mi bohužel přijde příliš přehnaný. Ano, popisuje, celkem dobře, dnešní společnost, ale v závislosti na "očekávaný sci-fi svět" se to takhle nedá brát..