Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > skynet a jeji novy program - skyflexi dsl super - neomezene 512/128

skynet a jeji novy program - skyflexi dsl super - neomezene 512/128

kuba (16.2.2005 19:14:53)

na netu sem nasel toto http://www.flexidsl.cz/index.php?l=cz&p=6&r=2 zajima mne jestli nekdo ma zkusenost s flexidsl a jestli to neni nejaky tahak na lidi s tim ze uplatnuji na tuto linku nejake fup. nejsem schopen to na jejich strankach najit

Filip (16.2.2005 22:10:47)

Ani to nemusim mit abych ti rekl ze tam FUP na milion % bude. Kdyz to vezmes uz jen i logicky tak prijdes na to ze by timto tarifem konkurovali sobe. Ten tarif s limitem 10GB by pak vubec nikdo nechtel.

Anonym (16.2.2005 23:17:18)

rekl bych ze podle agregace se da odpozorovat ze ten 10gb je pres telecom, kdezto ten novy je pres telenor. ze by konecne konkurencni boj?

Filip (21.2.2005 00:35:50)

:) Zkus to odpozorovat znovu! http://www.flexidsl.cz/index.php?l=cz&p=6&r=2

AC (21.2.2005 16:31:55)

Uz se to pocitalo, jestli budes stahovat do X (X= neco kolem 20-30gb, uz si to nepamatuju a nechci to pocitat), tak je vyhodnejsi mit ten s 10gb a pak doplacovat za data, jestli vice tak je vyhodnejsi neomezena varianta

frasor (18.2.2005 19:15:05)

Stejny dotaz me napadl, tak jsem jim napsal, a nasledujici den obdrzel tuto odpoved: FUP tak jak je většinou myšlena tj. ve smyslu omezování rychlosti pro jednotlivé zákazníky po přenesení nějakého většího počtu dat se neaplikuje. Jediné, co se aplikuje je globální prioritizace služeb podle typu www, posta, p2p, ftp, DNS, ICMP, atd... a sníženi priority pro dlouhé downloady.

Anonym (21.2.2005 03:14:41)

No jo to bude pekny brak s tim omezenim rychlosti.Potrebuju Skype nebo TS a potom na hrani her takze pro tohle je to nepouzitelne.To znamena ze ti pojede web posta a zbytek jakztak,zadna prevratna novinka neco podobneho zavedle takre presne pred rokem Volny nez presly na maskovany predevsemy tajeny FUP.

AC (21.2.2005 16:29:14)

no frasor prave napsal ze FUP neni, jen prioritizace paketu podle druhu sluzby, coz nejak vyrazne neovlivni hry (ktere stejne asi maji vyssi prioritu) a chat

Anonym (21.2.2005 17:28:40)

Tomu se prave rika QoS (jak psal Frasor)takze nastane situace ze pingy na seznam 20-30 a v hrach 300 zaklad.Musis si uvedomit ze do QoS nejdou jen data od tebe ale od vsech uzivatelu kteri jsou ON a tim odchazi k odsouvani az zahozeni packetu.

Petr (21.2.2005 12:17:49)

No zajímalo by mě jestli funguje ICQ video. Mám sice ten nejstarší tarif od Nextry teoreticky neomezený ale to Video se nemůže na nikoho spojit a ani ta nová věc Push to Talk mi nefunguje, stále sem hledal problém u sebe ale to možná bude dáno nastavením u té Nextry. Chci se zeptat jestli to někomu funguje.

Hooonza (18.2.2005 20:13:10)

Zkus ještě napsat do Nextry. Nabízejí ADSLink Plus 512/128 sice za 1690, ale mám pocit, že tam není žádná deprioritizace. Určitě bude mít P2P nejnižší prioritu. To se mi nelíbí hlavně proto, že P2P spojení využívají programy jako ICQ Video, ICQ Push2Talk a Skype. Tam to může docela bolet. Hlavně doufám, že v budoucnu se s fupkou přestane. Například v Německu máš na výběr časové, objemové a tzv. flat-rate (neomezené) tarify, přičemž žádný tarif není zatížen FUP regulací.