Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Ví někdo jak konkrétně technicky probíhá nová výstavba sítě xDSL (třeba by TELENOR) tam kde není páteřní síť?

Ví někdo jak konkrétně technicky probíhá nová výstavba sítě xDSL (třeba by TELENOR) tam kde není páteřní síť?

Petr (21.6.2005 12:50:00)

Předem sorry za LAMÍ dotaz, ale nevim jak to jinak zjistit.. Zajímalo by mě jak, třeba ve větším městě, kde páteřní síť není, takové rozšíření probíhá. To se jako musí kopat nový rozvody, nebo se jen na ústředně instalují nějaká zařízení? nebo jak? Prostě abych pochopil jak náročný takovýhle rozšíření je.

Anonym (21.6.2005 17:54:18)

celou prvni polovinu 90. let telecom zamestnaval asi 100 000 zamestnancu a odsad pochazi vyraz "kopu za telecom". Snad do kazdyho mesta vede opticky vedeni telecomu.

Petr (21.6.2005 19:29:47)

No ale mně právě nejde o telecom.. jen nevim jak je to u těch ostatních poskytovatelů, kteří nabízejí vlastní připojení (třeba právě ten Telenor).. Proč teda nemá Telenor pokrytou stejnou část republiky jako telecom..?? No vidíš... A o tom byl ten můj dotaz... Tedy: v čem spočívá rozšíření pokrytí Telenoru - obecně..? Co všechno musí firma udělat aby pokryla další města...?

Anonym (21.6.2005 19:49:05)

Telenor využívá drátů Telecomu. Na ústředně Telecomu má pronajaté místo pro svá zařízení.

Petr (21.6.2005 20:00:21)

Tak v tom případě teda nechápu proč má tak minimální pokrytí.. Vždyť jeho služby jsou dostupný jen v pár městech... Nebo v čem je teda problém? Proč nemá stejnou dostupnost jako telecom??

vlasta (21.6.2005 20:19:45)

mě by to také zajímalo. Poraďte nám.

Nargon (21.6.2005 22:37:56)

Telenor si od telecomu pronajima jen draty od ustredny k uzivateli. Od ustredny do internetu to musi jit po jeho paterni siti, nebo by mozna i mel moznost pronajmout konektivitu od ustredny do vlastni site, ale tohle ma telecom taky predrazene, takze by pak cele adsl mohlo byt drazsi nez varianty telecomu. Nebo si tam vykope vlastni vedeni, pripadne pronajme od nekoho jineho, pokud tam ma draty.

XXX (22.6.2005 15:32:33)

Konektivitu mezi mesty si Telenor taky pronajima. Napr. od CDT (www.cdt.cz),.

Anonym (21.6.2005 22:24:35)

jenze do tech ustreden ma svoji konektivitu takze vsude kam by to chtel rozsirit by musel privist vlastni konektivitu

Anonym (22.6.2005 20:32:43)

No zřejmě to není tak jednoduché, jak se zdá. Organizačně - musí si prostor pronajmout. Technicky - musí tam nainstalovat své DSLAMy a zajistit konektivitu. Ekonomicky - velké počáteční náklady na zařízení, vyplatí se to až od určitého počtu přípojek, zcela logicky tak preferují nejdřív velká města. Pokrytí je dost dobré na to, kdy Telenor začal - srovnejte s Telecomem, který začal nebo mohl začít již v minulém století :)

Anonym (22.6.2005 09:59:23)

Jak by řekl Berdár všechno je na webu telecomu - Velké firmy - Služby pro jiné opy. Najděte si Kolokace, pronájem prostor no to už napoví.