Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > trable pres den

trable pres den

Kersten (15.12.2003 09:37:37)

zdravim vsechny, kvuli nemoci jsem doma a tak se pripojuji i v beznou prac. dobu. Ale stale mi to pada a musim neustale restartovat pripojeni abych si treba stahl postu a pod. Po 18 hodine je pak zase vse jak ma byt a slape to jako hodinky bez problemu. Ma nekdo podobne zkusenosti? Jak s evlastne resi kdyz v jedne lokalite jsou uzvatele s ruznymi dsl tarify ? ma nektery tarif prioritu pred ostatnimi tarify? u mne ten muj problem vzbuzuje dojem ze tady v okoli je dost lidi kteri maji ve firme profi tarify bez omezeni a agregace a tak zaberou vetsinu datoveho toku ktery s epak uvolni kdyz skonci prac. doba. Je neco technicky takovveho mozne? p8 Bohnice IOL 512/128 Kersten

Anonym (15.12.2003 09:44:23)

Nepises nic o to mco mas za modem, atd.. Jestli mas USB, tak to je bud ovladaci, ( stahni si nejnovejsi) nebo tim ze to pocitac nedokaze napajet - USB ma moc velky odber.

Kersten (15.12.2003 11:25:58)

ovladace mam nejnovejsi, mam modem speedtouch usb a ovladace uz jsem si stahoval ne od alcatelu ale uz od thomsona v. 201.2.0.0. modem jede pres usb hub s vlastnim napajenim. ale v tom to asi neni protoze problem je jen mezi 8,30 az 16,30 v pracovni dny. Vecer a o vikendu pres den jedu naplno bez problemu. Kersten

Anonym (16.12.2003 08:26:26)

Hmm, tak to bude asi rusenim z provozu na mistnich smyckach, preslechy, atd atd... Reklamuj to a pozaduj opravu - bude to muset resit Telecom

Nargon (17.12.2003 15:38:21)

jestli to bude resit telecom tak se asi niceho nedockas :(

Kersten (18.12.2003 07:24:25)

ZDravim, protoze v pondeli to bylo silene a vzdy po 4 a pul minute spojeni padlo jsem zavolal hotline IOL. Operator na helpdesku dal klasickou odpoved ze vec postoupi technikovi a ten se i za asi pul hodiny ozval. Pozeptal se na konfiguraci modemu a jake mam drivery a pod. Skoncilo ze s eozvou. V utery rano najednou u mne zvonil technik z telecomu a promeroval linku a dle jeho vyjadreni je problem v pretizeni mistnich smycek a ze se resetuji ustredny. Od uterka mi to pak zase jde bez problemu. Kersten

JOE (18.12.2003 16:28:23)

Zkus požádat IOL do přepnutí do Interleave režimu. Standartně jsou přípojky ve FAST režimu, kde není prokládání paketů a shluk rušení dokáže shodit synchronizaci modemu. Nicméně tyto rozpady se logují a technici by je měli vidět. FAST režim má mnohem menší ping a zapnul se ze začátku kvůli gamblerům, jenomže při dnešní agregaci ztrácí smysl. Málokde ve světě nabízí operátor FAST režim (vědí proč, uhlídat rušení v kabelech je velký problém), u nás se to plošně z Interleave režimu překlopilo do FAST a vše nové se FAST již zřizuje. Ze začátku to opravdu hráčům pomohlo, dnes to spíše škodí...

pepa (17.12.2003 18:06:02)

Tak to mam stejnej problem jako ty.Net mi jde trba 3 dny a pak dalsi 2 dny se mi porad odpojuje napr.6x denně.Myslim si,že je zato muze Telecom a "ten může opravdu všechnoo!!" :-(

lama (17.12.2003 18:08:32)

nooo telecom tak uplne za vsechno nemuze.. skuste se schvalne v nastaveni exploreru kouknout na pripojeni... jestli nahodou nemate nastaveni autometicky odpojovani nebo tak podobne :)

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 18:13:29)

Mno atribut "Session-Timeout" posílá radius ISP do Telecomu a Telecom to jenom provede, takže pokud je to odpojení násilné, pochází od ISP. Mimochodem, zeptejte se na to ISP, budou to mít v logu.

Medvidek (17.12.2003 18:16:52)

Skusil ses nekdy v poslednich dvou dnech dovolat treba na Tiscali? A pokud se dovolas, tak se jich na neco zeptat? Asi ne:) Kdybys to skusil tak te takova kravina ani nenapadne.

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 18:20:19)

Taky bych nikdy nešel k Tiscali... Každý má takového ISP, jakého si zaslouží...

Medvidek (17.12.2003 18:25:25)

To je dobry :) a co mas ty?

XxX (17.12.2003 18:35:16)

já bych po zkušenostech posledních dnů taky nešel k tiscali...ale v době, kdy jsem si ADSL pořídil (březen 2003) nabízeli všichni poskytovatelé naprosto totožné varianty... v ceně 1200 - 1500 bez DPH...bez limitu dat...192/64 kbps... možná zase namítnete, že si tiscali nalákalo lidi akcemi "0,- za instalaci" nebo "tři měsíce zdarma"...ovšem...který z poskytovatelů za tu dobu nějakou podobnou akci neuspořádal ??? apropos...co říkáte na probíhající akci Telecomu "ADSL za korunu" ??? :)3 PS: než mě osočíte, že jsem na nějakou takovou akci naletěl...tak podotýkám, že já neměl zadarmo ani instalaci, ani tři měsíce provozu...ale to jen pro úplnnost...to jsem už jednou psal... :)3

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 18:36:53)

Vy patříte do skupiny, která do toho spadla úplně nevinně... Hodně jich však ne... A především tvrdím, že uživatelé za nic nemohou, mohou za to nezodpovědní ISP!