Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pretaktovany USB

Pretaktovany USB

Necris (18.8.2005 20:50:59)

Muze pretaktovani USB portu nejakym zpusobem ovlivnim chod USB modemu? pretaktovano mam kvuli mysi. Diky za odpovedi.

Nargon (18.8.2005 21:09:14)

Ehm a jak se da pretaktovat usb port?

wdw (19.8.2005 21:37:41)

DEFAULT RATE: PS/2 - 90Hz USB - 125Hz MAX. RATE: PS/2 - 200Hz USB - 1000Hz PS/2 jde taktovat v nekterych driverech mouse a nebo sw.PS/2 RATE a na USB je USB Mouserate Switcher11.exe a je ke stazeni na www.e-sports.sk kazdopadne hrat na rate pod 200MHz je pro opravdove lamky, rozdil mezi PS/2 200MHz a USB 125Mhz je podobnej jako 100 a 60FPS

Dzerza (19.8.2005 21:39:36)

Ty mas teda fakt dost.

Nargon (19.8.2005 22:07:04)

Hm, tak osobne mezi 60 a 100 fps nevidim rozdil, takze je mi jedno ze mi usb jede na 125Hz

Anonym (20.8.2005 06:24:24)

hihihiiiihiiiii tak to te teda lituju

Anonym (20.8.2005 09:58:59)

60fps staci bohate pro progamery. 25fps stabilne je pro hrani taky dostacuje - to ma film v kine. Pokud se to nekomu nezda tak je bud z jiny planety a nebo nema nastavenou vyssi obnovovaci frekvenci na monitoru aby se mu nedostavalo fps ve hre a obnovovaci frekvence do zhody. A pretaktovani mysi je fakt blbost na entou. Jestli neni lepsi hledat chybu v ty mysi nebo v tom driveru. Kamarad progamer poridil vyhodne specielni mys pro hrace za 900Kc a jezdi sice rychlejc a mozna ma vyssi rozliseni ale zas tak velkej rozdil tam neni. Taky si sestelovat citlivost mysi by nebylo od veci ne? Jinak mi tohle taktovani pripada jak kluci ve skole soutezi kdo dochcije dal.

Anonym (20.8.2005 23:02:19)

hahahaaaaa a mame tu prvniho opravdoveho idiota, prej 25FPS bohate na hrani staci je to si jako kdyz reknes, ze ti na sukani staci 15-ti centakovy pero a ono to opravdu ve skutecnosti tak je, ovsem staci jenom tobe a nazor druhe polovicky bude stopro jinej

Sergey (21.8.2005 00:21:07)

Idiot? Odkud znáš to slovo, máš to napsáno v chorobopisu? Co se týká 15 cm penisu, je to pro středoevropana průměrná délka. Ty máš určitě nejmíň 30, ale IQ.

Anonym (21.8.2005 01:34:04)

Pokud hra meri dobre tak 25-30 vazne na hrani staci. Je to normalni pocet vobrazku ktery dostavas v kine a to jeste na vooobrovskym platne. Stejny pulsnimky ma i televize. Mam ho malyho no a co? Sak je ale vetsi jak tech 15 centaku a pokud tvoje polovicka posuzuje jenom podle dylky pera tak je cosi v neporadku v tvym sexualnim vztahu. Moje mlada si neztezuje.

silenec (21.8.2005 13:30:28)

prosim kdyz tomu nerozumite tak aspon nesirte kraviny, srovnani fps s delkou pera svedci o inteligenci autora a kdo rika ze 100Hz u mysi je stejne jako 500Hz tak je bud slepy nebo mys videl maximalne nekde v casopise.

Anonym (21.8.2005 21:45:27)

frames per second. Snimky za sekundu. Co je na tom k nepochopeni? Kdyz hra ukazuje dobre fps tak tech 25-30 staci. Muzu te upozornit ze s videm uz nakej ten patek delam a tak vim co to je fps. Kdyz se ale pri stovce jebe hra,tak to mozna neco meri ale neni to fps. Ze nevi programator co je to fps a jak se meri to uz neni muj problem. 100Hz na mys bohate staci. Slepej nejsem a monitor mam kde se to projevi hned 21" CRT EIZO.

Anonym (21.8.2005 08:47:04)

já sice hry nehraju ale oko opravdu nepozná rozdíl mezi 25 a 100 fps ( u tech 25 je to možná na hranici ale od 30 nemá šanci) a stejně jak všíchni machrujou že v ňáké nové hře dosáhli třeba 150 fps tak pochybuju že mají 150 Hz monitor. Takže stejně jim to padne na obnovovací frekvenci monitoru ( většinou 85 Hz)

y2k (21.8.2005 12:29:15)

Jak jsem psal již výše, ono se nejedná o okem postřehnutelný rozdíl, ale o blbě napsanou hru. Díky více FPS je možno doskočit výš apod. hnusárny ...... Viz. CoD a multiplayerová mapa DawnVille. U Německého respawnu je balkónek, na který se vyskočí jen s FPS 125 a výše, prostě prasárna a malé dítě za klávesnicí, které to programovalo ....... Pak je druhá bariéra na 333 FPS. Samozřejmě, že to monitor není schopen zobrazit, ale pro funkci hry to stačí. Zaplať pánbůh, že hraju jen rekreačně, protože když vidím, jak do toho sypou lidé z mého okolí neustále peníze, tak by mi asi vypadlo oko :-) Alespoň mám co dělat a za to zaslouženou odměnu :-) od zasloužených pařanů ................

y2k (20.8.2005 16:26:48)

Mno, ono je to trošičku o tom, že "profesionální" hráči her jsou většinou lidé s nízkým IQ, kteří umějí maximálně rychle mačkat tlačítka. A proto různí programátoři a tvůrci her vymýšlejí takové nečisté praktiky a zvěrstva, aby ti hloupý lidičkové kupovali neustále něco nového a v "" lepšího. Třebas u těch FPS je v některých špatně napsaných hrách opravdu rozdíl. Třebas u CoD je do hodnoty 125 FPS nemožné vyskákat na některá "speciélní" místa, z kterých má hráč převahu nad ostatníma. Pak je další bariéra na 333 FPS, na takto přístupná místa už vyskákají tak maximálně lamky s grafiky za 10 000,-Kč a výše :-) Pak se to gigantům vydělává, oni totiž dle mého názoru už počítají s tím, že na hře moc nevydělají, protože to polovička lamek ukradne, ale vydělají na HW, protože právě tito jednoduší lidé půjdou a koupí si HW za 30 000,-Kč a výše jen proto, aby byli IN :-)

rosi (20.8.2005 17:40:50)

přesně tak,mluviš mi z duše

TomM (20.8.2005 18:06:12)

souhlas

Zajda (20.8.2005 18:39:44)

S tímto názorem se plně stotožňuji. Za zmínku jistě stojí ten známý fakt, že vývojáří vymýšlejí neustále nové a nové čipy. Po jednom do každého nového typu se kopíruje nová ,,feature" která tu byla už 5 let předtím na profesionálních grafických stanicích je nyní představena jako technologická bomba Místo toho aby výrobci dělali své grafické karty na bázi FPGA(programovatelná pole), kde můžete pomocí jednoduchého flashe softwaru měnit vnitřní konfiguraci logických obvodů, tak se vymýšlejí nové a nové čipy. Nehledě na vysoký tepelný výkon. Také by mohlo nějakého výrobce napadnout rozhodit výkon na více GPU(4-6) na desce grafické karty. A to kvůli snadnějšímu odvodu tepla z větší plochy, namísto toho aby se složitými konstrukcemi obrovských ventilátorů(či spíše leteckých turbín;) odvádělo z jedné malé plošky. Při rozumném návrhu by ani těch turbín nebylo třeba. Dnes se holt vydělává na grafických kartách...

Nargon (20.8.2005 23:12:20)

No tak FPGA bych u PC moc nedoporucoval. Staci jeden virus a muze to byt v *****. ale to ze by melo bejt vice GPU je dobrej napad, nevim proc to vyrobci uz davno neudelaly. Ted se chlubej SLI u Nvidie, nebo to co ma ATI, spojovani karet tady uz bylo jak davno 3DFX karty woodoo tohle umely celkem dobre. Nevim jakej je rozdil mezi dvouma kartama, propojeny nejakym mustkem a kartou s dvema GPU.

y2k (20.8.2005 23:28:56)

Prakticky žádný .... A co se týče Voodoo , tak propoje sice chodily dobře a spolehlivě, ale jinak to byl příšerný nekompatibilní ošklivý fujtajblový ošklivá věc fuj shit :-))))))) Ale mám na druhou stranu pocit, že se daly spojit spolehlivěji než slavný SLI mód :-) Nedávno jsem se s tím mordoval a výsledek mě zase tak moc nenadchnul. Na to, že dotyčný měl koupeny dvě Ge-Force 6800 GTX SLI od Inno Vision v ceně asi 12 000,-Kč s DPH za jednu, tak výsledek byl oproti jedné kartě dost žalostný (bráno v poměru cena - výkon). V žádném případě nebyl výsledek dvojnásobný oproti jedné kartě. Ba naopak, byl snad jen o pětinu lepší, což mě hodně zklamalo. A aplikace se nato také moc kompatibilně netvářily :-( Takže, více procesorů na jedné kartě mi připadá jako lepší nápad, tedy alespoň doufám.... Jinak FPGA bych se také trošku bál, protože pak by opravdu nebyl takový problém si zbořit HW tak, že by s tím pomohl již jedině Kovošrot a.s. A nebo by bylo dobré trošku přemýšlet při programování her. Viděl jsem hodně hezky nakreslených her, které běžely i pod zmíněním Voodoo 3 bez zaškobrtnutí (třebas Project IGI). Také jsem viděl pár nových graficky hnusných her, které pořádně neběžely ani na GF 5700 (třebas DOOM 3). Ono je to taky hodně o patlalovi, který to píše.

Zajda (21.8.2005 10:55:46)

Pokud si dobre vzpominam na specifikaci technologie od 3dfx a porovnavam to s nynejsi SLI tak rozdil je nulovy. SLI je opravdu velmi primitivni zpusob jak provadet multiprocesing. Pravý multiprocesing funguje i na více než dvou GPU, kde jsou propojeny obě interní sběrnice a GPU mají buď rozdělené úlohy a řadí se do virtuální procesní pipeline(podobně jako v CPU) a nebo se dělí přímo o instrukce. Ad.FPGA. Záleží na implementaci. Samozřejmě nemyslím tím celou kartu postavit na jednom FPGA. Před FPGA by tu byl front hardwired procesor přímo napojený na sběrnici a za ním pak FPGA. Krom toho by karta obsahovala i jednoduchý čip VGA grafického adaptéru nadřazený GPU. GPU naprogramovaný ve FPGA by se aktivoval softwarově. Díky oddělení od sběrnice pomocí front cpu by nemohlo dojít ke zničení hardwaru vně. Pokud by došlo k nahrání špatného bitového kódu do FPGA tak by nebylo nic jednoduššího než že po inicializaci grafické karty stisknout klávesovou zkrátku a vyvolat flashovací program z EEPROM na grafické kartě popř. odpojit GPU a nechat kartu pracovat jen jako obyčejnou VGA. O špatně napsaných hrách jsem toho napsal již spoustu(hlavně na téma síťová část multiplayeru). K 3D části asi nemá smysl se vyjadřovat, protože krom pár zaběhnutých enginů je to stále stejný balast. Úpadek úrovně těchto softwarových produktů se dostal již tak daleko že už to nijak nekomentuju. BTW: Já myslel že že viry ničící hw jsou již z módy;) Kdysi dávno se objevilo několik virů které ničili flash(v té době jsem si paranoidně udělal zálohu do jiného flash čipu;). Po nějaké době výrobci zavedli ochranu propojkami, DIP switchi a já nevím čím ještě. O 6 let později nikomu nevadí, že cokoliv z hypotetického neřádstva může přeflashnout bios grafické karty. Pak schánějte někde druhou grafickou kartu do sběrnice PCI, aby se vám MOŽNÁ(pokud se nebudou karty hádat mezi sebou) povedlo flashnout bios na původní grafické kartě zpátky.

y2k (21.8.2005 12:13:11)

Něco obdobného se stalo kdysi mě, ale řešil jsem to vyletováním součástky a její aplikací do programátoru. Přišlo mi to rychlejší a méně náročné. Když jsme u těch flash pamětí, tak mi tady leží v šuplíku ještě flash pamět z mojí staré desky a z Kouwela 571A :-) Namísto nich jsou nepřepisovatelné paměti :-) To byla paranoa, to máš pravdu :-)

tajas (21.8.2005 23:29:40)

Ještě jsme si ani nestačili zvyknou na víceprocesorové počítače a už nám firma ATI nabízí dvouprocesorovou grafickou kartu. Na ATI Fury Maxx jsou umístěny dva nejvýkonnější čipy od ATI – RAGE 128 Pro společně se sdílenou 64 MB pamětí. Firma ATI si od dvouprocesorového řešení slibuje hlavně podstatné zvýšení výkonu ve hrách. Ale škoda, že v tom nepokračovali...

Nargon (22.8.2005 01:24:57)

To jo, v dnesni dobe tahle grafika nestaci pomalu ani na 2D :))

Xrasant (22.8.2005 04:09:41)

:DDD , No nestačí ... já si tehdy kupoval Voodoo 3 a kamarád FurryMaxx.... a výkonově na tom byly po vypnutí jednoho jádra na Furry zhruba nastejno (s ním byl výkon zhruba třetinový a to byl průšvih protože do konce životnosti téhle karty ATI nedokázala vydat ovladače , které by tohoto potenciálu využily - aneb marketing se zase vytáhl) , tj. na 2D stejně bohatě stačily a stačit budou , pokud není náhodou Nargon "Pan grafik " :DD

Nargon (22.8.2005 12:37:40)

grafik nejsem. A na 2D opravdu staci jakakoli karta. Jen jsem tim myslel ze je to dnes jiz velmi stara grafika.

Xspy (23.8.2005 08:19:23)

:) stará , ale pořád dobrá a v případě ati stále revoluční :DDD

Anonym (22.8.2005 18:43:16)

Tohle si koupit tak je s novýma hrama na léta vystaráno:http://www.3dlabs.com/products/product.asp?prod=293

PzVPanther (22.8.2005 20:42:29)

Peknej kousek, zajimalo by me kolik to tak stoji. Ale neverim, ze by to vydrzelo nejak hodne dlouho, vyvoj jde moc rychle kupredu :-)

peppa (23.8.2005 11:21:14)

s tim nizkym IQ to je pekna hloupost predpokladam ze znas jednoho nebo dva lidi co ty do tehle skatulky zapadaji takze jsi z toho usoudil co jsi usoudil pravdou ovsem je, ze nemala cast techto progameru studuje na vysokych skolach, nebo se na to chysta, nebo ji maji uspesne za sebou samozrejme uznavam, ze studium na vysoke skole neni podmineno vyskokym IQ, nicmene obecne je vysokoskolak povazovan za vzdelaneho cloveka navic hry hraje hodne teenageru jejichz reakce nemusi byt vsem po chuti, ale casto se jedna spise o nedospelost nez o nizke IQ tim nechci vyvolavat zadny flame nebo neco podobneho, jenom bych rad aby obycejny clovek nebyl maten podobnym generalizovanim

Zajda (23.8.2005 14:17:38)

Já si myslím že progaming je spíše sport a ne zábava. Od sportovce taky nikdo nečeká že bude mít vysoké IQ i když řada z nich při tom také studuje. IQ může mít člověk vysoké jak chce, je to ale o tom jak ho využívá. Aby nebyla flame tak i já si občas pro odreagování od práce nějakou tu hru zahraji(strategie,letecký simulátor a někdy i akční). Jsem z té generace která zažila počítačový underground na 8bitech takže o hrách cosi vím. Ale ty hry měli šmrnc,nápad,hratelnost a nebyly to primitivní s ,,multimediální" splácaniny. Já třeba věřím tomu, že pokud gamer hraje třeba strategie(krom toho třeba šachy jsou tahová strategie;), tak na IQ to má dokonce pozitivní vliv. Koneckonců každý člověk má v sobě predátora. Přirozená agresivita musí být někde ventilována. Když tedy ne v souboji nebo při lovu zvěře;) A tak své opodstatnění mají i akční hry. Přeci jen je lepší vybít si agresi virtuálně než reálně. A přesto s uživatelem y2k souhlasím ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že si tímto příspěvkem protiřečím. Člověk který dokáže 8 a více hodin prosedět u jedné hry pouze s cílem nazvaným progaming tak to nemá v hlavě v pořádku. Zatěžuje rozpočet rodinný nebo svůj rozpočet zbytečným HW, který stejně za rok vyhodí. Neuvažuje nad tím že je dojná kráva sw a hw průmyslu. V reálu jsem viděl více těch méně inteligentních progamerů(nebál bych se říci i slovo retardovaných) než těch inteligentních vysokoškoláku jak tu zmiňuje peppa. Možná má on jiné zkušenosti. Mj. takový vysokoškolák-progamer o sobě často také neříká že je progamer. BTW:Vysokoškolák je obvykle považován za člověka s vysokou školou a nikoli za člověka vzdělaného. To, že je vzdělaný se projevuje jinak než diplomem. Alespoň v rozumně uvažující společnosti to tak chodí.

peppa (23.8.2005 15:21:07)

moje reakce vychazi zrejme z jedine proste veci a to prave z onoho pohrdani nad tim, ze nekdo hraje pocitacove hry presne co rika Zajda, vysokoskolak se tim nechlubi, stejne jako ja, za coz muzou tyto a podobne nazory taky je otazka jestli se bavime o obycejnych hracich nebo jenom o tech profesionalnich, kteri si tim vydelavaji tech v republice asi moc neni, takze predpokladam ze se bavime o hracich obecne ja sam dnes uz taky hraju jenom obcas a pro zabavu, ale ani v minulosti jsem u toho neprosedel denne celou pracovni dobu (8 hodin) sam jsem zvedav kam se tento druh zabavy bude ubirat ...

y2k (23.8.2005 18:16:57)

Abych přispěl i já se svou troškou do mlýna, tak se plně a naprosto stotožňuji s příspěvkem Zajdy ze 14:17 dnešního dne. Také se občas odreaguji hrou, ale nedokážu moc pochopit ty, kteří se doslova klepou, až se vrátí z práce, aby mohli ihned zasednout za svůj stroj a začít bezhlavě vystřelovat mozky. Následně jejich mánie pokračuje v předčení svého protihráče i souseda v HW vybavení. Pak přicházejí na řadu různí přetaktovávači všeho, co se přetaktovat dá a výsledek je to, že mám práci, o kterou ani nestojím. Zrovna nedávno jsem řešil problém jednoho PC se socketem 939 (nechci tady vyvolat teď nějakou hádku o platformách, ale opravdu ze srdce nesnáším NOVÉ AMD !!), který se neustále na obrazovce modře zbarvovalo :-) a nebo se natvrdo zakouslo. Po chvíly jsem našel zvednuté sběrnice PCI, přetaktovanou grafiku na neúnosné hodnoty a úplně rozbouraný BIOS zcela nesmyslnými a vzájemně si odporujícími hodnoty. K mému překvapení se mnoho nezměnilo i po správném nastavení. Na této "pařanské desce" (ona totiž umí SLI, jedná se o chipset nForce 4) v kombinaci s AMD Venice (který již řadí paměti sám a dost hrozně) se MemTest jen červenal. V duálním režimu neumějí chodit v defaultním nastavení ani poměrně kvalitní paměti (DDR KingStone). Nic méně, se mi povedlo dostat tento HW do stádia, kdy po reinstalaci již napůl zbouraného systému začalo PC stabilně chodit. Jaké ale bylo mé zděšení, když dotyčný pařan ihned po příchodu domů znovu nainstaloval potřebné taktovací utilitky a celá moje práce přišla vniveč. Ale, dle jeho názoru je to dobré, PC se kousne JEN dvakrát denně, jednou se restartuje vlivem přehřáté grafické karty a když je nejhůře, tak se sundá jeden boční kryt a do stroje se fouká :-) stolním ventilátorem. Občasná chyba při kopírování nevadí, hlavně, že se dá zapnout hra a jít s bandou 40 jiných hnupu na nějakou příšeru :-) Mno, má cenu ještě něco dodávat ??? Snad jen to, že za dob DOSu se v PC a OS takový člověk neuměl rejt, protože neznal jiný příkaz než ping a alespoň stroje byly funkční a stabilní :-). Vše bylo od základů zničeno příchodem plakej a blej, protože díky této nové technologii v kombinaci s Win nainstaluje PC a HW každý tatar .....

peppa (24.8.2005 11:13:19)

tak uz to byva, clovek obvykle vychazi z vlastnich zkusenosti a proto se nase nazory tak lisi pribeh s paranem je sice hezky, ale obdobne se chova i obycejny uzivatel, proto mi nepripada, ze by to poukazovalo na neco co tyto dve skupiny odlisuje zkusenosti s AMD radeji nekomentuju :)

TomM (24.8.2005 12:45:07)

já AMD nemám taky rád, mě stačí když u AMD je nějaká hodnota a není tzv. "Efektivní" (jako třeba tak sběrnice)tzn. v praxi se taková nedosahuje. Taky mě strašně štve tzv. Intel Rating. Navíc nechápu spoustu lidí, kteří mají na PC všechno 32-bit a machrují si se svým 64-bitovým AMDečkem. Moje vlastní zkušenost s Duronem byla děsivá, po té co se viměnil platformu za IP4, tak je PC v pohodě stabilní.

silenec (24.8.2005 16:08:04)

co na ty vase "nazory" rict, snad jen ze jsem rad ze existuji fora jako toto kde se shromazduji podobni tvorove ala hulan kde mohou vytvaret sve slovni exkrementy jako ty vase a nelezou tam kde se vyskytuji normalni lide.

Zajda (25.8.2005 07:29:23)

Pozn. OT Naštěstí nejsem normální a nestydím se za to;). A není normální ani můj osobní život. Stejně nejsou normální lidé se kterými komunikuji. Že nejsem normální vnímám jako kompliment. Nechci být normální. Nechci s nikým držet krok. Chci jít vlastní cestou. Průměrný normální občan této země je tlustý, kouří, nadmíru požívá alkohol a většinu času prokouká na TV Nova. Dožívá se jen něco málo přes 70 let(muži). Opravdu nechci být normální. Slovo normální, normovaný ba dokonce i normalizační silně připomíná totalitní režim. Velký bratr tě sleduje! Stay normal!

TomM (25.8.2005 13:39:25)

tak tos řekl hezky :D

Nargon (24.8.2005 17:01:41)

No ja mam zase AMD rad, 64bit urcite nic neresi, vzdyt to jen pomuze pri vypoctech velkych cisel nebo velmi presnych desetinych cisel. A uz presnost 32bit je dostatecna. A k Intel Rating, to byla od AMD nutnost. Vyvoj procesoru byl u obou firem jiny. Intel se hnal za vysokou frekvenci a AMD zas k rychlejsi praci cpu pri nizsi frekvenci. Jednoduse uvedu priklad. Kdyz P4 trva secit dve cisla treba 4 takty a AMD to same provede za takty 3, tak vykonem jsou stejne ikdyz amd bezi na nizsi frekvenci. Problem je v oznaceni procesoru, kdyz se u nich pise na jake frekvenci bezi tak si kazdy rekne ze vice je lepe. Lepsi by bylo kdyby se zacali oznacovat vykonem. A ted k tomu Intel Ratingu, byla to nutnost, protoze ikdyz AMD melo procesor o frekvenci 2GHz vykonove srovnatelny s Intelem na frekvenci 3GHz. Tak lide nezjistovali ktery je vykonejsi, ale koukli na frekvenci a vzali Intel.

MRP (26.8.2005 22:05:06)

Hehe no ty ses maslo. "...vzdyt to jen pomuze pri vypoctech velkych cisel nebo velmi presnych desetinych cisel. A uz presnost 32bit je dostatecna...". ty vubec nevis o cem mluvis. Pletes 2 veci dohromady. Presnost vypoctu cisel nema nic spolecneho s 64b rozsirenim CPU.

y2k (25.8.2005 23:12:20)

Až na to, že "obyčejný" uživatel nemá potřebu vlastnit dvě grafické karty za 26 000,-Kč s DPH + desku, která to umožní, myš za 1800,-Kč, sluchátka quatro za 2200,-Kč, podložku pod myš z alluminia za 990,-Kč zvukovou kartu za 1500,-Kč. O vlastním PC a LCD displeji (který já tedy nemusím) ani nemluvím. Nezlob se na mě, ale tito "PROGAMEŘI" nejsou zdravě uvažující tvorové, nýbrž magoři. A ještě jen na okraj k platformě, většina lidí, kteří se pohybují okolo IT více či méně alespoň zpola profesiálně by o tuto platformu s příchodem AMD COSI + (Intel Ratingu) ani neopřela svoji starou 286 :-) Dříve to bylo s procesory od AMD něco jiného, ale nyní ...........

TomM (25.8.2005 23:36:06)

heh, kolikže to stála moje myška? 2500kč? :DD tenkrát sem si nemohl pomoct, něco nej sem chtěl mít :D

petr (26.8.2005 08:49:54)

tak to si fak nachr že máš myš za 2500, ja sem si koupil obyčejnou za 300 a ve hrách nepoznám že by nestíhala pohyb mojí ruky ( to spíš nestíhám tak rychle s ní lítat po monitoru jako většína 13 letých kluků kteří nedělají celé dny nic jiného

TomM (26.8.2005 13:44:06)

a ty si fakt pi*a, tohle bylo řečeno jako vtip (ikdyž tu myš mám) a pro tvoji informaci - je to bezdrátovka a s tou se moc dobře nehraje!

Trudnaja (21.8.2005 12:19:08)

Hurá jsem lamka.... Mám schválně jen 60Hz na PS2 , ale baterie mi vydrží u mé bezdrátovky o třetinu déle :DDDD

Anonym (23.8.2005 12:38:08)

čili žádnej, vzhledem k tomu, že kino i televize má 25 fps a obraz je vnímán jako plynulý :-)

tajas (18.8.2005 21:12:14)

Jak ze se to dela? To kvuli mysi aby jezdila rychlejc? -)))

Nargon (18.8.2005 22:01:17)

aby mys jezdila rychlejc tak se musi rychlejc hnout rukou.

Anonym (19.8.2005 10:34:22)

Nebo zainvestovat okolo 2K a potom se ti mys hybe taky 2x rychleji."rozlišení 1600 DPI, což zaručuje enormní citlivost a přesnost pohybů a vysokou snímací frekvencí 6400 snímků/s"

Anonym (18.8.2005 22:21:02)

Ne-e. Pretaktovani je kvuli chorobnym hracum kteri potrebuji rychlou reakci na stisk jednoho z 250ti tlacitek, force feedbuck, bump steering a electrick shocking. Tyhle novy veci jsou desne nutny pro parbu UBW IVIII(ty to neznas? Ultimate BrainWasher). Jelikoz ale normalni sbernice USB jakz takz nestaci tak vyrobce doporucuje pretaktovat. Podle navodu pro jistotu dvakrat. Jednou PCI sbernici a podruhy USB ale presne v tomhle poradi. Tak sme to vysvetlili lamam ktery tomu nerozumej bo nikdy zadnou hru nehrali a cumi jenom na naky stupidni prikazovy radky cože? Jo a reknu ti ze to ovlivni chod modemu a to dost podstatne. Rychlost se ti samozrejmne zvysi, to da rozum kdyz si to pretaktoval. Ale zaroven se ti modem zacne zahrivat. Tak musis dat pozor aby se ti nahodou nevznitil protoze ti pak zanikne zaruka a muzes to vyreklamovat leda v nakym supermarketu. Nazdar

tajas (19.8.2005 00:38:34)

To sou veci.... Diky za vyklad.

y2k (19.8.2005 07:31:07)

Ehm, asi patřím spíše k těm LAMÁM , které čumí na stupidní příkazový řádek. Ale opravdu nevím, jak přetaktovat USB sběrnici. Jestli myslíš, že přetaktování spočívá ve zvednutí nominálního napětí, tak hodně štěstí :-) Jinak, přikláním se k názoru NARGONA, který trochu níže píše, že aby šla myš rychleji, tak se musí rychleji pohnout rukou :-) LooOOOooL :-D Málem jsem upadl na zem smíchy :-) Jinak, občas si zahraju CoD, protože mě moji kamarádi přihlásili do jednoho klanu. Opravdu nevidím rozdíl mezi rychlostí myši v PS2 či USB a ani mi nepřipadá, že je myš nějak výrazně pomalá, nebo že má ve své reakci na pohyb ruky nějakou prodlevu (myš mám zapojenou do USB). Jo, před tím jsem měl bezdrátovku, tam to samozřejmě znát bylo, ale tu jsem úspěšně prodal :-) Takže, myslím si, že Tvůj příspěvek má nulovou informační hodnotu.

Anonym (19.8.2005 09:45:52)

No né. On to někdo bral vážně? Sou to samý nesmysly. Já si chtěl udělat jen srandu LOL

Robotron (21.8.2005 08:55:14)

Konecne nekdo s nadsazkou vysvetlil, jak je tato vec "zbytecna" :)

David (20.8.2005 01:02:15)

Jezis tohle je fakt nazor "odbornika" :) Mozna tomu i trochu rozumis, ale tvuj uvod na urovni duchodce, ktery zna hry jen ze zpravodajstvi TV Nova, vse spolehlive pohrbiva :) Dej si nohy do tepla, hod se do klidu a treba si zahraj Mine(Brain)Sweepera :)

Necris (19.8.2005 09:21:24)

Mno nevim co tu Mr anonym psal za blbosti. Pouze jsem se zeptal. Pretaktovany USb mit musim, jelikoz ke sve MX510 je me nekonstatnich 200 z PS2 malo a 125 default z USB je jeste mene. Takze pretaktovani na 500 me da dostatecnou performance. USB port pretaktujete pomoci programku usbmrs11.exe . Ale pozor pokud nemate novejsi desku, tyka se to hlavne mainboardu se socketem 939, tak netaktujte na 1000hz. Muzete si odpalit USB porty. Nejvice 500, to je bezpecna hranice kterou je system schopny v pohode zvladat a na kterou je staveny. Pokud mate socket 939 muzete zkusit v pohode i 1000, ale opravdu na vlastni nebezpeci. Taktuje se v safe modu, a opet plati kdo ma desky se socketem 939 nemusi mit ani safe mod. Program samotny je velmi jednoduchy. A vliv na chod USB modemu to muze mit pouze a jen pozitivni, ale celkovy chod to nijak neovlivnuje, ten modem si vystaci s def. frekvenci.

Anonym (19.8.2005 09:54:20)

Nějak mi nepřipadá zvednutí polling rate hodno názvu přetaktování. Na myš je přeci PS2 ne? Co tě to popadlo využívat prasácký USB?

Nargon (19.8.2005 12:30:18)

Uz dlouho ne, jsou bezne k sehnani mysi pro usb. Ja mam mys uz par let (odhadem 6) a ma usb port, samozrejme k ni byla i redukce na PS2, protoze v te dobe usb nebylo tak bezne.

Anonym (23.8.2005 12:44:09)

přesně tak, pokud mám na PC PS/2, je pitomost zacpávat si USB port, který se hodí na tolik jiných věcí.

Nargon (23.8.2005 13:12:14)

V dnesni dobe kdy ma deska 4 porty +2 na pripadne vyvedeni v bedne mi rekni cim to vsechno zacpes :)

Anonym (23.8.2005 13:19:09)

A dalsi na braciku :-)

Anonym (24.8.2005 12:40:16)

tiskárna, adsl modem, bt dongle, kabel k foťáku, hifi věž, flashdisk

Anonym (24.8.2005 13:54:35)

Hifi věž přeci připojujeme přes Ethernet ne? Mít hifi věž připojenou přes USB mi přijde jako docela uhozený. Když si někdo chce pustit něco z rodiny z věže tak nemusí být kvůli tomu zapnutej comp. Kór kdy ten USB port se nemusí tvářit jako úložné zařízení nebo mít webový rozhraní.

Anonym (25.8.2005 12:51:45)

Jaké úložné zařízení nebo webové rozhraní? Je to normální USB audio device. Samozřejmě lze bez počítače normálně pouštět CD (i MP3, changer na 5 kousků) nebo rádio. A na mý věži si nikdo z rodiny nemá co pouštět, od toho je systém v obýváku.

Anonym (25.8.2005 13:12:28)

Audio device no prasárna největšiho kalibru. Zvukovka na USB brrr. Typickej spotřební hnůj. No de vidět že to jde od desíti k pěti.

Anonym (26.8.2005 14:41:16)

Proč hnůj, prostě USB profil jako každý jiný, naopak mě přijde jako bastl aby se zvukové zařízení chovalo jako disk nebo síťové zařízení. Jak se pak asi na něj směřuje zvukový výstup?

MRP (27.8.2005 17:23:45)

Hehe musel sem se sem vratit este jednou, nikdo mi to neveril:)) Koukam, ze nemas ani poneti co to je save mod ve woknech:)) Rozhodne to nema nic spolecnyho s ochranou hardware. Zadny desce nemuze vodejit USB tim tvym "pretaktovanim" :)) Ty ses fakt kousek. Jak te napdlo si vymejslet a rozsirovat takovydle kraviny?

Necris (24.8.2005 23:03:11)

Mno nikdo z vas asi nechape ze PS2 se svymy 200 Mhz je silne nepresna. KDyz jste lamicky tak vam to prijde jedno ale je rozdil jestli me myska spracuje 200 nebo 500 Mhz. To jak rychle mys dokaze reagovat a jak je presna poznas hned. Hraj pomerne vazne alespon rok a zarucuji ti ze to poznas. A kdo tvrdi ze pro progamery staci 60 FPS je vul. A pri 25 FPS jsou hry absolutne nehratelny natoz onlinove. Zaklad je 100 FPS a 100hz na monitoru. O M G Btw. ptal jsem se jestli to ma vliv na ADSL modem a vy tu melete takovehle kraviny.

Maňas (24.8.2005 23:34:14)

Sory ale z diskuze vyplynulo ze: Pocet Hz nema nijak zasadni vliv na rychlost reakci. Dulezity je nastavit citlivost mysi a nebo si poridit trosku drazsiho hlodavce. Jo a za sebe ti rikam ze je lepsi vrazit mys do PS2 protoze pska ma vlastni preruseni a to muze byt obsluhovany teoreticky vetsi prioritou-rychlejci reakce ne? Dyt USB ma nejvic dve preruseni na dve sbernice. MX - kdyz si poridis blby prkno tak se nedif!!! Motor TDI ale kam zapojíš PC inzenyre? Zhorny,zhorny ten je nepozorny! 25fps na hru staci protoze oko pri 25 obrazcich to vnima jako plynulej pohyb. Pokud igra rika 60 a je nehratelna tak hra ukazuje blbe a je to tou hrou a ne fps. Odpovidam za sebe: na modem to vliv ma pac i tech par mA co zere mys muze uzirat modemu stavu.

Nargon (25.8.2005 11:41:24)

Co se tyce FPS tak tady je jeden zakladni nedostatek mereni. Meri se to tak ze za nejakej casovej usek, rekneme 1s se pocita kolik snimku se zobrazi. pripadne za 500ms a vysledek vynasobi dvakrat (aby udaj byl FPS a ne FPS/2)... A tady je ten problem treba za tech 900ms se vyrobi 90snimku, pak se objevi nepritel a nez to grafika prechroupa tak treba vynecha 100ms. Takze ukazatel ukazuje 90FPS, ale vlastne je tam 100ms vypadek zobrazeni. No jeden extrem je sledovat kolik snimku je za 1s a druhej sleduje za jak dlouho se vyrobi jeden snimek a pak si prepocita kolik se jich do 1s vejde. No hlavne jsem tim chtel rici, ze obraz na televizi je plynuly, protoze je tam konstatnich 25FPS a neskace to. Na monitoru u her je proste i 50FPS malo, protoze se nedrzej konstatni a skacou. sem tam.

Anonym (25.8.2005 12:45:45)

ty si ale vůl

wdowa (25.8.2005 20:00:11)

Necris, ty mas dost, kdes na to prisel proboha? Myslim s tou PS/2 a rychlosti reakce v zavislosti na mouse rate.

Anonym (26.8.2005 18:41:36)

Co ta jsi za magora?

TomM (26.8.2005 21:57:31)

to je ten PAN SKILLER/AIMMER/PROGAMER - tak se k němu chovejte slušně, protože tihle borci jsou doopravdy ostří! :D

mrp (26.8.2005 22:46:22)

ms koukam dost bordel v tech Hz a MHz. Opravdovymu ProGamerovi staci 60fps uplne v pohode, ale tem, co si myslej, ze sou ProGameri jen proto, ze maj rychlej kompl, aimbota a "pretaktovany USB:)" tak tem by nestacilo a 200fps:).

petr (26.8.2005 22:51:45)

A nejlepsi je taky kazdy rok kupovat novy procak ( protoze ten co byl loni na spici uz proste nestaci) taky hned vzit 2x grafiku do SLI ( aspon za 25000 obe, koupit novy diks pameti a kdyz vymenime skoro cely komp tak koupime i desku at je to komplet) nevi jak ty ale mi uplne staci ze mam obycejnou mys do ps2 a skoro 2 roky stary komp ( zahraju si na nem uplne vsechny hry co sou akorat mi nektere nejdou na super hight detail :-) ) a monitor mam na 85 Hz a neni opravdu sance pro oko oby poznal rozdil mezi 85 a 100 Hz ( a pokud si myslis ze jo tak si zajdi k ocnimu, nebo taky muzes byt jakomoucha ktera myslim vidi plynuly obraz pri naky 40 FPS ( mozna je to jinak ale potrebuje rozhodne vic ne nase "nedokonale oko")

Anonym (27.8.2005 14:44:25)

Co to meles?? Nevim teda co to hrajes za hru,ale ja hraju CS a sem v prvni lize s 40 fps, MX510 v PS2 nic sem netaktoval a hraju uplne v pohode. BTW: rozdil mezi 80fps a 100fps je pro neznaliho cloveka jen jeden - psychika. Myslis ze se s tim hraje lip tak s tim hrajes lip...

MRP (26.8.2005 22:38:54)

Si opravdu máslo. K tvymu scela originalnimu pojeti 64b rozsireni CPU jsem si jiz vyjadril nize a ted ti vysvetlim o cem to vlastne mluvis. Tvoje "pretaktovani USB" je pekna kravina, protze kazdymu kdo umi pocitat do 5 (to vylucuje tebe), je jasny, ze USB nebeha na tak smesny freq jako je 1000Hz. To co si udelal, je jen to, ze si zmenil jednu hodnotu v registrech woken. Wokna pak rychlejc kontrolujou pohyb mysi v bufferu. Tato zmena ovsem nepomuze pokud mys nedodava tyto pozice rychleji nez mas v tom registru nastavene. Vysledek => na nekterejch systemech muze bejt zcela opacnej. A na tvuj modem to nebude mit vliv vubec zadnej. Dale si nemyslim, ze zviseni odecitaci rychlosti pozice mysi ze 125Hz na 1000Hz nejak zlepsi tvuj presnost (ale podle tvych nazoru bych te jako doktor lecil kostkou cukru, aneb viva la placebo :)) ) Protoze tech 8ms je nizsi nez i ta nejrychlejsi lidska reakce. A pravdepodobne pokud hrajes po netu tak mas i vetsi ping nez 8ms. Pro vsechny co tady debatujou o FPS. je pravda, ze oko ma mez plynulosti nekde kolem 25FPS, ale taky je pravda ze clovek pozna rozdil mezi 25 a 50fps. Samozrejme cim vic, tim je to prijemnejsi na oko. Pokud mate vizsi FPS nez obnovovaci freq monitoru, pak mate smulu a rozdil uz nepoznate. Je lepsi v tomto pripade zapnout synchronizaci.