Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Přechod od dial-up na adsl.

Přechod od dial-up na adsl.

Johnny (19.8.2005 22:43:40)

Chtěl bych se jen zeptat,když přecházím z vytáčeného připojení dial-up u Českého telecomu na adsl k volnýmu nebo jiné firmě,zda musím něco u Telecomu rušit.Měl jsem dosud tarif Internet Nadoma420(dříve Internet780). Dík

Nargon (19.8.2005 23:24:21)

U telecomu nic rusit nemusis, dial je celkem anonymni a telecomu je jedno jestli ho mas nebo ne. Ale kazdopadne ti radim prejit na jinej tarif, tenhle je asi celkem drahej. A k ADSL jde jakejkoli, krome Home mini.

Anonym (20.8.2005 11:00:23)

ale placeni neni anonimni jezisku a pokus si plati vony minuty tak to musi zrusit vim o cem mluvim mam firmu v ktere platili jeste nejaky iol na vytaceny internet pres 1 rok

Johnny (20.8.2005 18:47:57)

Ještě jsem se dozvěděl,že pokud budu mít nějaký adsl,tak musím využívat tarify u Českého Telecomu pro Internet Expres nebo jiné xDSL,např. Telefon Expres nebo Telefon Expres Start. Co je na tom pravdy?

y2k (20.8.2005 19:22:38)

Jedině tehdy, když budeš mít internet na platformě ČTc a to i přes alternativce. Toto neplatí pro Telenor.

Anonym (20.8.2005 19:51:04)

můžeš mi prosím dát link na nejaký článek, kde je o tom reč? (případně pokud se o tom zminuje sam telecom na svych strankach, tak kde) (budu si net pres telenor porizovat, tak bych v tom mel rad jasno, dik)

Bramborka (20.8.2005 20:22:21)

např. http://www.nextra.cz/cz/produkty/internet/start_a_fun je tam popis tarifů,zmínka o možnosti zrušení linky a taky číslo na jejich infolinku

Nick (20.8.2005 22:25:41)

myslel jsem trochu neco jineho: nemas-li dsl, vetsinou zvolis Telefon Standart. Kdyz mas dls, automaticky se to prevede na Telefon Expres (pausal stejny, ceny za volani trochu nizsi; pokud nemas dls, nejde Expres zvolit) (alespon takto to chapu). a y2k napsal, ze ten prevod na Telefon Expres pri pouzivani dsl by telenor neni mozne - chtel jsem vedet, kde se o tom pise.. (pevnou linku pro volani "by telecom" si chci nechat) (btw. minule jsem se zapomnel podepsat)

y2k (20.8.2005 23:00:25)

V případě, že máš ADSL přes jakéhokoliv operátora ale od TELENORU, tak můžeš mít jakýkoliv paušál chceš, nebo zrušit linku úplně (to zrušení lze provést jen u některých ISP). Já sám mám zatím telefon mini, ale i to brzy zruším, protože mi vadí i těch 200 očí Telecomu. Raději si pořídím převodník z UTP na FÓN :-) a davaj IPtel :-)

Anonym (20.8.2005 23:54:23)

coze, ty mas Telefoni mini s ADSL (i kdyz pres Telenor?), tak to je nejaka chybicka, ani u toho tarifu to neni mozne....

y2k (21.8.2005 00:18:37)

To není chybička, nedávno jsem to změnil. Stačilo je upozornit, že lze linku vypovědět úplně a budou mít smůlu a oni rádi povolili Telefom MINI. Takže, měl jsem MINI, pak jsem měl asi měsíc ten jejich EXPRESS a teď mám zase jen MINI :-) A pak že to nejde .....

danik (21.8.2005 12:23:08)

2 y2k: Hm, to je zvlastni. Ja jsem mel puvodne taky Mini, pak mi ho zmenili na Express, coz jsem reklamoval, protoze me na zmenu neupozornili. Reklamaci mi zamitli s tim, ze na tarifu MINI nejde zrditi castecny pristup k mistni smycce (mam Nextru over Telenor) a tim to je vyrizeny, mam porad ten jejich zaprdenej Express, i kdyz nevolam...... koho jsi upozornoval? kdyz tu linku vypovis uplne tak a) bud nemas vubec zadny ADSL b) alt. op. si pronajme cely mistni vedeni, zdrazi ti ADSL o cca 290 Kč (pripad Nextry) a tu linku pak opravdu nemas, ale je to rozdil 40 Kc/ mesic jenom, nevim, jestli to za to stoji.....

Anonym (21.8.2005 16:22:29)

a tech cca 290 jde pak dle meho stejne telecomu, takze je-li pro neho mini vyhodnejsi si nejsem uplne jist

y2k (21.8.2005 17:26:17)

Stačí jen neustále prudit :-) A výhodnější to určitě je, protože takto přes jejich linku přece jen občas voláš, nebo volá někdo Tobě, z čehož mají většinou také peníze, takže se jim to určitě vyplatí.

Danda (20.8.2005 20:49:52)

Jakože když si pořídím internet adsl u Volného a zůstanu telefonovat s Telekomem v Home Standard, tak ten Home Standard už mít nemůžu?

Anonym (22.8.2005 03:34:49)

Zrušit to nemusí, ale rozhodně bych mu to doporučil :-)

Nargon (22.8.2005 12:38:48)

Presne tak, k ADSL tenhle bonus mit muze, v tom mu nikdo nebrani. Akorat ho asi bude jen platit a nebude ho vyuzivat.

Arne (20.8.2005 09:18:13)

Určitě musíš zrušit nadstavbový tarif pro připojení k internetu Nadoma 420 hned po přechodu na ADSL, jinak Ti bude ČTc dál účtovat 120,- Kč i když už vytáčený internet nebudeš používat!

y2k (20.8.2005 09:59:02)

Nevím, z jaké lokality jsi, ale jestli máš možnost být připojen přes sítě Telenoru (https://checkdslam.telenornetworks.cz/), tak si vyber takového providera, který umí poskytovat tyto služby bez nutnosti vlastnit u žlutého moru telefonní linku (příklad NEXTRA - http://www.nextra.cz) a pak zruš telefonní linku úplně, protože je zbytečná. Telefonovat můžeš pak přes IPtel a máš klid a Telecom má z Tebe prd a tak je to správné :-)

Thorough (20.8.2005 20:51:09)

Zruš si nádstavbový balíček InternetNaDoma a správně si zapoj ADSL modem - je dost lidí, kteří si starý modem nevypojí, nevědomě dále využívají dial-up a třeba se i potýkají s datovými službami se zvláštním tarifem.

Johnny (21.8.2005 11:42:27)

O těch tarifech jsem to četl přímo na stránkách Českého telecomu.Stačí se podívat na nové tarify nebo tak něco. Pro internet expres a jiné xDSL jsou tam přímo tarify aspoň,tak nějak jsem to pochopil.