Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 2xPC na jeden modem Alcatel Speedtouch

2xPC na jeden modem Alcatel Speedtouch

Pavel (26.9.2005 21:34:43)

Dobrý den Mám dotaz. Mám IEO 1024 a modem Alcatel Speedtouch 510 1 x ethernet a chtěl bych to rozdělit mezi 2 PC a to aby byli nezávislé na sobě. Jde to vůbec? Pokud ano budu rád když mi někdo poradí jak co zapojit popř. co dokoupit, a nebo jestli postačí ten spliter co byl v krabici se samoinstalačním balíčkem. Předem děkuji a podotýkám že jsem v tomto oboru amatér. :-)))

Myšel (27.9.2005 01:11:43)

1. Splitter je na to, aby oddělil telefon od ADSL provozu na lince. Nijak nesouvisí s počtem připojených PC. 2. Kupte si jakýkoli switch, připojte ho do eth portu modemu a obě PC zapojte do switche. Pro Vaše účely bude stačit čtyřportový switch za pár stovek.

Pavel (27.9.2005 18:38:08)

Díky moc za radu. Koupil jsem a vyzkouším. Něco takového jsem měl přesně na mysli, jen v prodejně mě upozornil na to že by tam mohla být zaregistrovaná jen jedna sítová karta a to ta moje a že potom bych si musel koupit ještě nějaký router aby tam mohlo být připojeno i druhé PC bez problémů!? Tomu přesně nerozumím neboť nechápu proč bych si na jednu linku nemohl připojit jedno PC pro mě v pracovně a druhé pro děti :-( Na nějaké kabelovce to prý mají :-( Tak doufám že to bude fungovat. Ještě jednou dík :-)

Bongo (27.9.2005 23:07:38)

Alcatel Speedtouch je modem i router zároveň,takže to bude bez problémů.