Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Duch ve stroji aneb O náhodných kusech kódu

Duch ve stroji aneb O náhodných kusech kódu

Anonym (15.10.2005 00:00:00)

Alfréd Leming, hlavní konstruktér robotů ve sci-fi snímku Já robot říká, že už od počátku se v softwaru těchto technických zařízení objevovaly náhodné kusy kódu, o nichž hovoří jako o „duchu ve stroji“. Čím déle počítače používám, tím jsem i já takové myšlence náchylnější. Emancipace computerů na člověku se mi zdá stále nepochybnější.

y2k (15.10.2005 01:29:36)

Doporučuji použít na Váš PC dobrý antivirový a antispywarový program, který Vašeho "Ducha" ze stroje vyžene :-)

vasjo (15.10.2005 08:50:31)

Myslim, ze by to autorovi moc nepomohlo. O duchu ve stroji se mluvi jiz od 50. let minuleho stoleti, kdy viry a spyware jeste neexistovaly. Skutecne nahodne kousky kodu se casto objevovaly a vzniklo na to tema brzy i hodne sci-fi povidek.

y2k (15.10.2005 11:04:39)

OMG!, samozřejmě, že se z mé strany jednalo o legraci ! twe, náhodný kousek kódu je výplod chyby či nešikovnosti programátora. Námět pro diskuze či SCI-FI je výplod chorého mozku !

vasjo (17.10.2005 20:38:05)

Tady je zas nekdo straaasne chytry. Jde o zdokumentovanou a vedecky dosud nevysvetlitelnou zalezitost a pocitacovou zahadu - kurna, copak neumis pouzivat Google, y2k?

y2k (17.10.2005 23:10:00)

Ano umím, ale oproti Tobě používám při čtení i hlavu :-)

vasjo (25.10.2005 14:12:12)

Je mi to jasne, jsi inteligentnejsi nez treba takovy Ray Bradbury, ktery o tom psal. Nejsi ty ten Zneuznany genius, co se o nem porad vypravi? :-) Pane jo, Tvoji hlavu bych nechtel videt :-)

mac (30.12.2011 16:40:23)

mas mit mac a nebudes mit problemy

Jacob (21.5.2008 20:23:59)

typický příklad materialistické zabedněnosti a přehnaného skepticismu

pepik (15.10.2005 18:24:44)

na takové dychu je nejlepší kompletní formát disku a nahrání nového systému

Martin (16.10.2005 21:46:22)

Pod atraktivním názvem článku se skrývá naprostá slátanina, která nemá s názvem nic společného! Počítačům je vytýkáno, že neumí myslet, ale na staně uživatele to zjevně nevadí ;-)

Anonym (17.10.2005 23:06:16)

neexistuje neco jako strojova (nebo pocitacova) chyba kazda chyba je lidska protoze i tu "strojovou" puvodne vytvoril clovek

Petr Kukal (18.10.2005 10:38:15)

Chlapi, vy mě bavíte. Jasněže je to blábol, proboha tohle je lehkej žánr, fejetonek na sobotu. Název, pod kterým jsem to odevzdal, byl jen Duch ve stroji, o nějaké kusy kódu tam vůbec nešlo, půjčil jsem si to jen jako citát do začátku. (Nechápu, co redakci vedlo k tomu, že čtenářům sugeruje, že je to programátorskej hit. Možná redaktoři četli jen první odstavec :-) Nejde tu než o to hraní si se slovy, o to, jak je užívání PC někdy zábavné, je to pohled čirého júzra. Už po svém prvním textu, co jsem tu uveřejnil: „Co se pije v IT“ jsem pojal podezření, že informatici jsou tak strašně důležitý, že každej hec hned vnímaj jako útok na osobní důstojnost. Že mají nutkavou potřebu „odborně se vyjádřit“ ke každé blbině, aby si dokázali, že právě oni jsou ta intelektuální smetánka oboru. Fakt mě bavíte, teprve tohle je skutečně komický. Dříve se říkalo, že nejnemožnější grupou dokonale namyšlenejch sucharů jsou učitelky. Možná to tak vůbec není.

_.H.gBu._ (27.1.2006 19:49:53)

Pokrok nezastavíš a až vznikne něco co dokáže samo tvořit a přemýšlet je celkem jiste že se něco podobného stane... Ale toho se nejspíš mi všichni nedožijeme ! :-)