Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tiscali jsou lháři na entou, to nemá obdoby

Tiscali jsou lháři na entou, to nemá obdoby

pedro (24.10.2005 13:00:20)

Jak teď 10.10.2005 změnili FUP na mé lince 1024/256 Premium, poslal jsem jim výpověď a to z důvodu, že před tím jsem měj 20GB součet v obou směrech a teď mám jen 14GBdown a 3,4UP což součet dá 17,4GB, uvedl jsem že je to zhoršení kvality mé linky a na základě toho mám nárok na jednoměsíční výpověď bez sankcí. Volal mi operátor a po pár vysvětlování a dohadování začal točit, že prý to už tak bylo i jak bylo 20GB ty dva limity 14GB a 3,4GB a v podstatě se přiznal, že klamali zákazníky, před tím bylo jasně řečeno, že součtem down + Up 20GB a bylo jedno jestli to dáš na tom nebo na tom. Takže jsem mu řekl, že trvám na jednoměsíční výpovědi bez smluvní pokuty, kecal, že to není důvod výpovědi(podle něj kdyby udělali limit např 1MBdown tak ty to musíš akceptovat a když budeš chtít dát náhodou výpověď ještě zaplatíš pokutu) To je sviňárna!!!!!

A (24.10.2005 13:29:40)

... a co PRESNE rika smlouva?

pedro (24.10.2005 13:33:33)

smlouva říká, respektive ve všeobecných podmínkach je, že pokud změní podmínky tak, že dojde ke zhoršení kvality služby, máš nárok nejpozději do 10ti dnů od zavedení na jednoměsíční výpověď bez sankcí

A (24.10.2005 13:41:24)

A v tom bude hacek - tim je vetsinou mysleno, ze OFICIALNE zmeni podminky poskytovani sluzby tak, ze se zhorsi (napr. snizili by objem merenych dat nebo sluzbu co byla 512/128 najednou udelali 256/64) ... skoro se vsadim, ze je vylouceno z toho to, ze Ti rychlost agergovaneho ADSL pojede pomaleji (i kdyz mluvis o prenesenych objemech, v ceniku nebo proti podepsane smlouve to asi zmena nebude) ...

pedro (24.10.2005 13:51:26)

no tím, že mi zmenší vlastně objem přenesených dat tím mi zhorši kvalitu služby, protože dostat se do FUPU u Tiscali je zlý sen, služba je nepoužitelná(horší jak dialUP) a navíc když to ještě rozdělí zvlášť na down a Up, pro mne je to jednoznačně horší kvalita služby, kterou nemohu akceptovat, jsou lepší nabídky na trhu

A (24.10.2005 13:54:49)

Chapu, ale pokud resis vypoved, podivej se, jestli bude takto opravdu opravnena ... tj. ze byla udelana nejaka oficialni zmena, to co casto rekne hotline nemusi byt uplne 100%ne korektni informace ve vztahu k formulaci smlouvy

Vlk (25.10.2005 11:27:13)

Presne tak.Na hotlinkach sedi vetsinou brigadnici,kteri jsou radi,ze maji nejake drobaky a o to co reknou se moc nestaraji...

Anonym (24.10.2005 19:21:10)

Jsou lepší nabídky, ale ne o moc. Snad s vyjímkou Radiokomunikací - Bluetone teď všichni utahují šrouby. Skoro to vypadá tak, že co se týče DSL v Česku, tak dobře už bylo.

Anonym (24.10.2005 14:04:59)

no, a jak to dopadlo? muzes tedy dat vypoved s jedno mesicni lhutou nebo nemuzes??

Anonym (25.10.2005 14:03:55)

kouknete se do obcanskeho zakoniku. Tam se pise, ze pokud dojde k poruseni pevne danych podminek smlouvy (napriklad nedodrzenim limitu, atd), muzes odstoupit od smlouvy, pokud druhe strane o tomto posruseni das vedet a druha strana do 30 dnu chybu nenapravi ...

Anonym (25.10.2005 20:54:26)

jenze tadle vec nebyva ve smlouve ale jako soucast vseobecnych podminek ktery se i podle smlouvy muzou menit

noname (4.11.2005 12:35:30)

Pokud se změní podmínky služby(viz. FUP) můžeš dát okamžitou výpověď služby. Já bych zaslal výpověď do HK s tímto komentářem a vše by bylo OK. Líp ti tady nikdo neporadí.

tojejedno (7.11.2005 11:19:03)

nesmysl, v technický specifikaci je napsaný, že se tech.specifikace může jednostranně měnit...

A (7.11.2005 14:20:14)

.. takovouhle vetu tam urcite nemaji, pravo dat vypoved mas vzdycky, to ale neznamena, ze muze ta vypoved byt opravnena. Pravdepodobne jsi mel na mysli odstoupeni od smlouvy a tu tam taky urcite nemaji pri zmene tech. podminek, protoze to si kazdy operator nechava jako zalohu na to, aby prave mohl sluzbu upravit. Takze pokud nejsi vazan zavazkem, muzes dat vypoved kdyzkoli bez udani duvodu, ale musis strpet vypovedni lhutu. Vic s tim neudelas. P.S.: obcas nektere chytre hlavy vyhrozuji "ja jim nezaplatim a je to" ... vrele nedoporucuju, ani nebudou vedet jak a uz jim bude klepat na dvere exekutor ... jde to az nad ocekavani rychle ...

pedro (9.11.2005 11:45:26)

Zdravím, tak přícházím s dobrou zprávou o té výpovědi, prvně mi po doručení výpovědi zaslali vyjádření, že je neoprávněná(že se podmínky FUP nijak nezměnily) a že musím zaplatit smluvní pokutu. Hned na to jsem reagoval reklamací smluvní pokuty a asi po týdnu tj. dnes mi poslali, že výpověď byla shledána jako oprávněná a nebude mi účtována smluvní pokuta za předčasné ukončení smlouvy. Smluvní pokuta u mne byla 4 293Kč. Takže jak je vidět, chce to prostě nenechat se a navíc tady bylo jasné hned, že tu změnu udělali.