Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bluetone Premium - PPPoE

Bluetone Premium - PPPoE

Artec (11.11.2005 18:15:15)

Pred mesicem jsem podepsal smlouvu s CRA a na www.bluetone.cz jsem koukal na technicke informace, psali tam, ze modem musi podporovat IPoATM. Dnes jsem tam koukal zase a misto IPoATM tam pisou, ze podporuji pouze protokol PPPoEthernet. Co je to za bordel, to si asi delaj legraci ci co??? Jsem zvedavej, co mi teda zridi, aby to nebylo nakonec PPPoATM :) . To at se jdou bodnout, protoze muj starej modem IPoA nepodporoval a tak jsem si aktivne poridil jinej, kterej podporuje IPoA. Mate nekdo uz Bluetone Premium na protokolu PPPoE? Jak je to s IP, je staticka nebo z jejich DHCP? Diky za odezvy JS

Anonym (12.11.2005 01:49:44)

Nu, taky na to koukam jako puk. Asi se rozhodli prekonfigurovavat. Zatim porad IPoATM - adresa je staticka.

Anonym (12.11.2005 01:50:38)

Pokud je ten prechod pravdou, tak doufam, ze se vse dozvim driv, nez IPoATM prestane fungovat....

bluetone (12.11.2005 13:27:24)

Není se čeho obávat IP budou statické a přechod na PPPoE bude postupný ,k přechodu dochází z důvodu možnosti většího počtu vlastních modemů zákazníků a tedy i k možnostem samoinstalace ,ne všechny typy podporují jednoduché nastavení IPoA ,PPPoE podporuje skoro každý výrobce.

Anonym (12.11.2005 13:54:41)

budou se prevadet i stavajici zakaznici ?

Artec (13.11.2005 08:55:17)

Je jasne,ze IP budou staticke. Ale zajimalo by me, jestli to s tou verejnou statickou IP budou delat jako Skynet, kdy ji pridelujou stale stejnou pomoci DHCP. Nemaj to osetreno na MAC modemu, ale na linku, protoze i pri vymene adsl modemu za jiny se prideli znova ta stejna IP.

Anonym (13.11.2005 09:42:32)

Ty ses ale nouma. PPP s DHCP nema nic spolecneho.

Artec (13.11.2005 12:11:06)

Myslim, ze jsem to napsal dost jasne, tak nevim, kdo je tady nouma :). Jde o to, ze kdyz CRA pouzivali IPoATM, tak sis vsechno nastavil u sebe (na modemu) doma. Tam si zadnou IP z DHCP serveru CRA dostat ani nemoh, protoze to bezelo na protokolu IPoA. Kdyz navazes PPPoA (E) spojeni, tak u Skynetu dostanes nastaveni site z jejich DHCP serveru. Ptal jsem se proste jenom na to, jestli u CRA po navazani PPP spojeni dostanes IP adresu z jejich DHCP serveru (jako u Skynetu), nebo ji nastavis fixne u sebe doma (na modemu) ?

Anonym (13.11.2005 15:52:30)

Ale i pres IPoA muzes dostat IP od DHCP, prece...

Artec (13.11.2005 17:10:53)

To by me teda zajimalo jak se dostane pres IPoA adresa z DHCP serveru poskytovatele, kdyz to ani z principu nelze? U spojeni PPP to samozdrejme jde, ale u IPoATM tezko.

Anonym (13.11.2005 20:58:40)

Tak treba identifikace podle nazvu modemu. Ten ti da poskytovatel a ty si ho nastavis do modemu. To jen pro priklad. Samozrejme, ze by stacila identifikace pres mac adresu.

Artec (13.11.2005 21:36:12)

Nekde na foru dsl.cz jsem se ptal, jak je to s pridelovanim adres u CRA pres protokol IPoA a nekdo mi odpovedel takto: "IPoATM nezapouzdruje ethernet ale POUZE A JENOM IP. Proto IP over ATM. Tudiz nejde DHCP server pouzit protoze ten funguje jenom na ethernetu a par dalsich technologiich zalozenych na broadcastu nebot a protoze DHCP funguje na hlavne na druhy vrstve."...

Anonym (13.11.2005 21:55:59)

Potom mam na routeru volbu "Obtain an IP address automatically" u nastaveni RFC1483/2684 jen pro paradu.

Anonym (13.11.2005 22:51:57)

ono rfc1483 neni jenom ipoa

Anonym (13.11.2005 23:07:54)

No dobre. Ale stejne si myslim, ze DSLAM muze poslat do modemu cokoliv a to cokoliv muze obsahovat IP adresu, kterou si modem vezme za svou ;)

Zajda (14.11.2005 13:20:14)

DSLAM je v tomto pripade z pohledu ucastnika uplne hloupe zarizeni, ktere polopaticky receno na jedne strane ma drat k ucastnikovi(abstrahuji splitter) a na strane druhe ma ATM nebo ethernet rozhrani(zalezi na infrastrukture operatora). Nekterym lidem neustale unika to, ze cele spojeni a obslouzeni ucastnika dela u velkych operatoru vice prvku v siti. Prostudujte si materialy telecomu. Tam je to celkem podrobne rozepsano. Kazdopadne automaticke prideleni prideleni adresy se deje u ADSL nasledujicimi zpusoby: PPPoE nebo PPPoA obecne jakkekoli PPP spojeni: Udaje jsou ucastnikovi predany pres IPCP coz je subprotokol PPP slouzici k predani informaci o IP,masce,brane,DNS atd. Opakuji uz poste. U PPP spojeni NEJSOU udaje pridelovany DHCP serverem. Protoze viz. prispevek nahore. Pokud je pouzito zapouzdreni ethernetu dle RFC1483/2684 tak tam JE MOZNE pouzit DHCP server protoze JE PRIMO ZAPOUZDREN ETHERNET. U IPoA je zapouzdren pouze IP protokol.Neni tedy mozne pouzit DHCP a nejedna se o PPP spojeni tudiz nelze pouzit predani informaci pres IPCP. V pripade zapouzdreni IPv6 by mohla fungovat bezestavová autokonfigurace. U IPv4 je teoreticka moznost vyuzit ICMP protokolu - 4 -router advertisement,15,16-information reply/request,17-address mask request. Ale tyto veci jsou drobet unsecure a obsolete. Domnivam se ze na IPoA by sel vyuzit take BOOTP protokol ktery funguje ciste na bazi IP. Do jake miry toto implementuji vyrobci modemu do sw a do jake miry toto nastaveni podporuji operatori tot otazka. Misto laborovani je ale lepsi nastavit u IPoA adresu rucne;) Coz zcela jiste operatori uprednostnuji. Nebot vyse uvedene moznosti autokonfigurace dnes jiz jsou prekonane a dalo by se rici ze nestandartni(zvlaste ICMP).

Anonym (14.11.2005 13:31:55)

Tyjo! Dekuji vam za vycerpavajici vysvetleni. Tak ta volba, co jsem uvadel, "Obtain IP address automatically", bude asi jen pro IPoE. (Ale urcite tam neni zamerne neco jako "Use DHCP", takze je tam i malicka moznost pouziti tech dalsich moznych protokolu k ziskani IP - to uvadim proto, aby az tak prilis neutrpela moje hrdost... ) Kazdopadne diky, alespon mam jasno.

Zajda (14.11.2005 13:52:36)

Ono se take muze stat ze ta polozka neni funkcni u daneho zapouzdreni a jenom tam zustala z lajdactvi vyvojaru. Zapouzdreni(fujky, fuj to slovo nesnasim) muze byt pojmenovano i nejak nestandartne tak na to take pozor.

Artec (14.11.2005 14:06:51)

Jo jo, taky diky za objasneni nekterych pojmu. Aspon uz v tom mam trochu vic jasno.

straha (14.11.2005 14:25:17)

Že jim to konečně došlo... Ale sami budou mít víc problémů, IPoA je z jejich strany daleko jednodušší než PPPoE.

straha (14.11.2005 14:10:53)

btw. nejde náhodou o Bluetone Classic? To běží přes ČTc a tam je nějaký PPPoX.

straha (14.11.2005 14:18:42)

aha, beru zpět. maj to na webu