Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Ostudně pomalý upload

Ostudně pomalý upload

JP (19.1.2006 10:13:25)

Je opravdu zarážející, že i ohlášená 3MB rychlost bude mít jen 256 upload. To je úděsné. Chápu že je to zejména kvůli notorickým p2p sosáčům, ale snad by nebyl problém ten upload zpomalit jen v těchto případech (při handlování kradeného zboží na p2p a torrentech) a pro normální uživatele ho příslušně zvýšit ? Když už mám 3MB linku, tak čekat věčnost třeba na upload fotek do digilabu je docela opruz ...

Rouchi (19.1.2006 14:48:30)

jj taky mě to štve, ale nejhorší na tom je fakt, že to dle mého názoru bude především kůli konkurenci v podobě Telenoru, který dává ke 4 Mb/s upload taky jenom 386 (a ne 512 jako bude dávat telecom) a proto tedy podle mě telekomáci usoudili, že se jim vyplatí dát te upload nižší, i když já nechápu co je to za divnej trend dávat o tolik menší upload než download, já bych byl pro to, ať je upload minimálně 1/4 downloadu

Anonym (19.1.2006 15:56:01)

Problém je technický,kdy ADSL teoreticky zvládne cca 8128/768 kbit/s a čím větší je rychlost na download + upload zároveň,tím více klesá dostupná vzdálenost.Můžeš mít klidně 4096/768 ,ale dostupná vzdálenost bude velmi malá (řádově stovky metrů a možná ani to ne).Upload 512 kbit/s se blíží hranici technické únosnosti.Vždy je to o kompromisu rychlost/vzdálenost.Ostatně je to asymetrická služba (proto taky ADSL).Pokud potřebuješ větší upload,tak si vyber symetrickou službu na bázi SHDSL.

ANONYM^_^ (19.1.2006 16:04:50)

Kdo poskytuje sluzbu na bazi SHDSL v CR?

Anonym (19.1.2006 16:34:45)

Třeba Telecom.

Fang (19.1.2006 16:36:46)

Taky za odpovidajici cenu.

Nargon (20.1.2006 02:03:54)

Telenor urcite.

Anonym (20.1.2006 10:31:53)

Nabízet to nabízejí asi všichni, ale za takovou brutální cenu, že to není zajímavý ani pro velký firmy.

A (20.1.2006 12:04:34)

Nesmysl. Naopak SHDSL je levnejsi nez adekvatni technologie a vetsinou se pokud je dostupnost pouzijou ... cenove jsou klidne 30-50% pod FWA nebo SDH okruhy ...

Anonym (20.1.2006 13:07:09)

No dyt, protože sme v čr, tak tyhle služby jsou taky šíleně předražený. Tak může být předražený i shdsl a ještě se dušovat o kolik je levnější...

A (20.1.2006 13:09:56)

Mozna by to chtelo ve zdejsich forech definovat slovo predrazene ... predrazene je podle me neco, co jednoduse ve shodne nebo lepsi kvalite, vlastnostech a charakteristice muzu koupit jinde levneji ... ... to ze na neco nemam penize neznamena ze je to predrazeny, resp. neznamena ze to potrebuju a je to predrazeny :-)

Anonym (20.1.2006 13:31:13)

Ano, podle týhle definice se vyvíjejí ceny v čr. Dovolím si to samé říct jinými slovy: Proč to poskytovat levněji, když ostatní operátoři taky neslevňují. Já vím no, je to logické, ale neříkejme pak, že tady funguje zdravá konkurence.

A (20.1.2006 13:44:16)

Souhlas, nicmene problem je i v tom, ze pro me jako osobu je SHDSL predrazene, pro velkou firmu co za 2Mbps garantovany platila 40k a ted 12k to muze prijit jako super levny ...

Venca (22.1.2006 11:31:24)

Pletes si tip sluzby, zatim co ADSL je urceno pro konecneho uzivatele, SHDSL je vlastne diditální okruh urcený k profesionálnímu použití pro poskytování obsahu, případně k propojení sítí a vytváření telefonních spojů , tudíž ke komerčním účelům. Pokud by cena za ADSL a SHDSL byla stejná, padli by TELCO operátoři na hubu, protože by vlastně neměli z čeho platit infrastrukturu a tudíž by nebylo ani co spojovat. Cenový rozdíl mezi symetrickou a asymetrickou linkou je opravdu velký a přiblíží se k sobě až s nárůstem prodávaných rychlostí směrem ke 100MB a GB linkám. Ono když si půjdeš koupit bourací kladivo do BAUMAXU a nebo se rozhodneš pro profi nářadí třeba od MAKITY tak rozdíl v ceně bude také desetinásobný. U radiových spojů na bázi WIFI a nebo MINILINK nemůžeš také porovnávat cenu, i když WIFInu můžeš provozovat na 54MB a minilink na 34MB, tak cena za technologii je zhruba stonásobně větší. Takový minilnkový skok o kapacitě 34+2MB tě klidně vyjde i na půl miliónu v závislosti na tom kolik jich kupuješ.

Anonym (22.1.2006 11:51:03)

V podstatě si zopakoval to co jsem řekl já > ceny se uměle udržují vysoko.

Anonym (20.1.2006 13:32:12)

Např. elektřinu, plyn, benzín atd. nemůžu bohužel koupit jinde levněji, ale těžko souhlasit s tím že díky monopolním molochům tyto věci nejsou nekřesťansky předražené ...

rk8 (19.1.2006 17:30:44)

Pěkný příspěvek.. ADSL2(+) by to mohlo spravit?

Fermentol (20.1.2006 05:03:09)

ADSL2 ma stejny limit na uplink jako ADSL - 1Mbit teoreticky, prakticky opet podle vzdalenosti od ustredny. ADSL2 umi navic pridat 256kbit k uplink rychlosti za predpokladu ze se linka pouziva ciste jako datova (bez telefonu) - cehoz se pod vedenim telecomu asi nedockame. Samozrejme existuji ruzne dodatky ke standardum nebo nestandardni zarizeni ktere oboji umoznuji uplink az 3.5Mbit ale toho se u nas asi rovnez nemusime bat :)

Lg (22.1.2006 19:29:21)

:(( Tohle je asi dalsi smutna ceska vlastnost nebo co :(( Oni budu zadarmo zvysovat rychlost downloadu, ale upload nechaj *STEJNEJ* jako predtim a ty mas zase neco proti a nestaci ti to a nestaci... Zkus nebyt tak nenasytnej vzdyt kdo ti da dnes neco zadarmo? Ja ted nemluvim o rychlosti (je jedno jak to frci cim rychlejc tak se data rychlejc vycerpaji, a znate to upload na p2p kazdej taky nema 300kBs), ale o dvojnasobnem datovem limitu zadarmo! To je preci hezky a jestli se to podari realizovat tak si to zaslouzi jedine chvalit. Ted se snazim predejit argumentum typu : Ale oni musej! Aby drzeli tempo s konkurenci ... ; Oni totiz zvednou rychlosti u jiz zavedenych sluzeb, a tak muze smlouva v klidu pokracovat dal a clovek se nemusi trapit z nejakym migrovanim na nove sluzby, popr. prodluzovani smluv. Takze koukam ze zavdecit se lidem je opravdu tezke :[ Podotykam nejsem pracovnik Telecomu a ani je nemam, za to co driv predvadeli rad. Pro me zlaty Spanelsko od ty doby co CT koupila Telefonica jde to ^ :]

Anonym (22.1.2006 19:40:44)

Uklidni se ... Já myslím , že je to celkem jednoduché. Ztrojnásobit rychlost downloadu a ponechat upload stejný je prostě neadekvátní, to je prostě každému jasné. Uživatelsky vstřícnější by bylo obojí například zdvojnásobit. Ta trojnásobná rychlost downloadu je v podstatě zbytečný luxus pokud mantinely zůstanou víceméně stejné (a zůstanou)

Lg (22.1.2006 20:04:06)

viz dole. ADSL = Asymmetric digital subscriber line. Sluzba zamerena predevsim na DL.

Nargon (22.1.2006 20:04:57)

To je hrozny, CTc chce udelat lidem radost ze jim zvyssi rychlost downloadu. A najednou na to vsichni nadavaj, jak je to hrozny ze nezvednou upload. Do ted jste meli stejnou rychlost uploadu a nikdo si nestezoval. Asi by bylo lepsi, kdyby to zvyseni rychlosti oznamili jako zert jednoho jejich, uz byvaleho, zamestnance a nic nezvedali. Sakra lidi budte radi za to ze vam zvysej alespon download a nekritizujte.

Anonym (22.1.2006 20:16:04)

ROzuměj tomu správně. Já se neprosím o dárek zdarma (BTW kde je ? zatím jsou to jen spekulace a viz taky vedle zmíněný přechod z 1MB na 1MB "Internet Back 2 School"). Já bych si rád za vyšší rychlost příplatil, ale nabídka je 3MB/256. Čtyřmegová linka je už hodně předimenzovaná (tarifově)