Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Americké kavárny stále častěji vypínají Wi-Fi

Americké kavárny stále častěji vypínají Wi-Fi

Anonym (24.1.2006 00:00:00)

To, co se zdálo být vrcholem moderní doby, je najednou na obtíž. Pracně vybudované AP v kavárnách jejich majitelé stále častěji vypínají a znemožňují tak návštěvníkům surfovat na internetu.

Anonym (24.1.2006 00:03:51)

co sem furt cpete ty americany ? sme snad v cechach ne ?

Ota (24.1.2006 00:40:33)

No mě to třeba zajímá - navíc u nás se kromě drobného zlěpšení ADSL v této oblasti nic neděje, žlutý mor to vše brzdí ;-)

Anonym (24.1.2006 07:29:15)

proč stalé amerika to amerika tamto podivejme se na sebe .Copak bez te ameriky si nezajdeme na kavu.asi to v té americe není až zas tak dobré jak se to u nás mluví.A kdo to jee ten žlutý mor.Udělej něco pro to aby bylo líp,navrhní změny.

Anonym (24.1.2006 08:20:56)

Tak zkus u nás oficiálně poskytnout Wifi ve svojí kavárně. A uvidíš ten papírovej kolotoč :-)

Von Sterlitz (24.1.2006 09:23:53)

Souhlasim, zajimal jsem se o to, ale po chvili jsem rpestal, je to moc casove narocne, nekonecne papirovani, problemy s urady, nemam na to cas, jinak bych to do sve hospudky zavedl, chodi se studaci, ti maji vetsinou notebooky, tak by jich chodilo mnohem vice...

Piskot (29.1.2006 14:17:23)

Souhlas s Myšelem! Pokud jde o 2,4GHz, tak jde o bezlicenční pásmo, což jasně napovídá, že na něj nemusíte mít žádnou licenci!:o To je obdobné, jako kdybych musel lítat po úřadech jen kvůli tomu, že jsem si domu dal ADSL wifi router, abych se mohl v klidu pripojit i v obyvaku u televize, na zachode atd :) A to jen proto, ze signal pochopitelně dojde i mimo můj barák, takže by se náhodou mohl připojit kolemjdoucí anebo soused! Prostě nesmysl :) A i kdyby tak... tak to v hospodě můžete mít pouze pro vlastní potřebu (jako doma) a to že se připojí i zákazníci... to je jakoby váš problém, pač to neumíte ošetřit..... aneb, spoustu věcí se dá vokecat :)) To si budte jistý, že by jich chodilo více....zvláště, když to u nás zdaleka není normální! Kam půjdu po otravný přednášce na pivo, když potřebuju ještě něco udělat? Bud nikam, pač musim dělat na netu anebo do hospody, kde net je :))

Doktor (14.6.2012 23:09:22)

Já bych změnil uspořádání stolů, u zdi max pro 2 osoby a problém by byl vyřešen :D.

Tomáš Oborný (26.1.2006 09:22:23)

Zdravím. Mohl bych se zeptat, co všechno je třeba úředně vyřídit, abych mohl poskytovat wifi hotspot v restauraci? Děkuji

Franta (26.1.2006 09:40:43)

Tak první si dej štamprli a pak začni běhat po úřadech, zajdi všude tak 3x a pak můžeš na novo ;-)

Tomáš Oborný (26.1.2006 10:52:59)

Mohl byste být konkrétnější? Co vše potřebuji, abych to mohl provozovat? A z čí strany mi hrozí postih, pokud se rozhodnu to rozjet bez povolení. Děkuji

Myšel (26.1.2006 23:56:36)

Žádné povolení nepotřebujete. Postih nehrozí. (Pokud máte homologované zařízení a neporušujete limity stanovené ČTÚ.) Tvrdí-li někdo opak, je buď idiot nebo provokatér.

Psyk (26.1.2006 11:26:12)

Já myslím, že bys neměl nikde běhat, sice tu je všude šílené papírování, ale tohle by mělo být bez. Je to bezlicenční pásmo, tak vůbec netuším, co bys měl vylítat. Prostě koupit router, který stojí cca 1000 zapojit na něj konektivitu a to je vše.

Anonym (26.1.2006 11:48:17)

Teoreticky vůbec nic nepotřebuješ ohledně rádia pokud použijež bezlicencovaný pásmo. Musíš akorát dodržet povolenej vyzařenej výkon, mít homologovaný zařízení a k tomu papír od čtú(ten dostaneš od solidního prodejce) a i homologovanou anténu(taky dá prodejce). Doporučuju proto nechat si to od někoho nainstalovat kdo to propočítá a zešteluje výkon na ap vzhledem ke kabelu a anténě.Další věc by byla domluva s poskytovatelem. Žádný per huba, hezky všechno písemnou formou. Tohle všechno je lepší mít kvůli nějakym remcalům typu důchodec. Pro jistotu si taky někde vytiskni z webu čtú generální licenci a kdyby někdo remcal tak ukaž ty dokumenty a pak nakopat. Lidi co říkají že vyřizujou spoustu papírů, tak buď mají místnost pronajímanou a potřebujou svolení majitele objektu a nebo jsou tak neskutečně padlý nahlavu a nechají venku trčet nezakrytou všesměrovku v památkový zoně. Taky jsou idioti kteří tady jenom machrují co vyřízovali za lejstra. Přitom vyřízovali jen ze svojí vlastní blbosti a ten zblblej úředník je posílal od dveřim ke dveřim.

Tomáš Oborný (26.1.2006 11:58:20)

Děkuji za odpověď. Čekal jsem na tuto odpověď-byl jsem totiž překvapen, že mám vůbec něco vyřízovat. Samozřejmě, že výkon musí být v limitu a mít homologovaná zařízení. Jiná věc je venkovní anténa v památkové zóně. Ještě jednou děkuji. Teď ještě jaký použít router, abych mohl nastavovat omezení rychlosti na uživatele? Máte nějaký tip?

Anonym (26.1.2006 12:15:17)

Ideálně Zyxely. Ty mají promakanej shaping. Výkon ale zase nic moc. No pokud je to na pár místností tak to stačí. Jinak v tomhle moc neporadim. Já preferuju buď počítač a nebo minipc a pcmia kartu s linuchem. V přehledu komernčně dělaných krabiček zas nejsem kovanej.

DarkLogic (24.1.2006 00:37:45)

S tema zasuvkama...co je to za blbost? - Cech si prece poradi. Staci, aby se pod podlahou udelal el. rozvod ke kazdemu stolu a zespodu stolu (ochrana proti vyliti kavy) by byla zasuvka. Pri vhodne volenem typu stolu to nebude ani videt.

Eser (24.1.2006 07:31:49)

no to je drama, ještě by zde někdo mohl zveřejnit studii, jak velkou spotřebu toaletního papíru má uživatel vytáčeného připojení.

y2k (24.1.2006 09:05:40)

Opět lol, rofl :-) Tady to začíná být poslední dobou lepší, než býval dikobraz :-D

Von Sterlitz (24.1.2006 09:22:27)

No jestli to neskonci jako Hrom tak je to dobry, navic to neni takovy suchy jako treba Lupa ;-)

Anonym (25.1.2006 00:08:28)

Aha, tak jsem teprve pochopil, proč se to vlastně jmenuje "vytáčenej" ... a) že jeho kvalita člověka pořádně vytáčí, nebo spíš b) že je natolik k pos*ání, že se rolička výše zmíněného hajzlpapíru protáčí jako divá

Kamil (24.1.2006 08:24:51)

Ja jsem taky z Ostravy a vim minimalne o jedne kavarne (spise restauraci) kde je wifi pristup zadara.

TD (24.1.2006 08:59:59)

Jo, leda tak ve vedockotechnolofickem parku u vysokoskolskych koleji co? ;-)

Rubik (24.1.2006 09:48:50)

A co takhle kavarna v Librexu typku ? Co ty na to ?

Anonym (24.1.2006 10:58:27)

Ostrava fakt není jen ve "vedockotechnolofickem parku u vysokoskolskych koleji "- slyšel jsem i o WiFi u Fischera a v Carrefouru - zatim jsem nevyzkoušel .A autor at se nejdrive popta znamych nez zacne psat - pak vypadame jak vesnice - a to mame USA za humny :-)))

Kodl (24.1.2006 10:59:35)

nechci být anonym - doplňuji Kodl - jsem to přehlídl :-))

Ota (24.1.2006 14:33:59)

Víš problém je, že toto není nikde zdokumentováno, poptávání se je hezká věc, já jsem třeba z Brna, ale když pojedu řekněme do Ostravy, kde zjistím která kavárna je s WiFi a která ne?? Tohle vázne, protože ptát se na ulici je nesmysl.

kamil (25.1.2006 22:07:25)

Dalsi hospoda (kavarna) je na ulici Nadrazni pasaze Vesmir (nevim jak se presne jmenuje)

Skipy (26.1.2006 13:21:18)

V ostravském Futuru (segafredu) sem už taky viděl pár závislých surfařů s notebooky nebo sony PSP.

Umiyaki (24.1.2006 08:42:06)

"CPU Intel Centrino" nějaký nový typ ;-)

Ota (24.1.2006 09:03:53)

Ten kdo se zajima o notebooky tak vi o cem je rec...Celeron M nebo Sempron nebo P4 vydrzi +/- hodne malo, Centrino vice, je to obchodni znacka, ze model procaku nese jine oznaceni je jedno ne?

Anonym (24.1.2006 12:54:47)

mam notebook se skoro centrinem misto pentia m mam celeron m jinak wifi i chipset od intelu ale s porovnanim s kamosovym centrinem vydrzi prakticky stejne dlouho

mmm (24.1.2006 09:05:10)

To jsou opravdu americké problémy. Ty bych chtěl mít.

jb. (24.1.2006 12:12:20)

Neni april az prvniho dubna? Nebo mi pri cteni "clanku" neco uniklo?

I (24.1.2006 13:28:40)

například obchodním centru Carrefour je několik kaváren s wifi přístupem zdarma. U žádné zdi ale nenajdete ani jednu elektrickou zásuvku. Tak se uživatelé připojují jen na dobu co jim vydrží baterie (1-2 hod) a jdou domů. Z pohledu kavárníků je to také zajímavé, neboť číšník neustále něco nabízí , a tak u jedné kávy nikdo nezůstane. Z technického hlediska je wifi limitováno na 128kBps na uživatele, takže na velké stahování to není i když maily, web i P2P jede v pohodě :-)

obrbaz (24.1.2006 18:11:00)

Toe blbost, by me zajimalo kolika lidem vadi pohled na notebook, mno asi tolika co nemaj pristup k pc. Btw maji davat mensi stolky ke zdem. Jinak je to fakze uboha blbost, ale to by se v USA dalo preci zazalovat jako diskriminace.

Nargon (24.1.2006 19:08:24)

Jsem pro majitele kavaren. Klidne at to zakazou. Tohle je uplne rujnuje. Urcite se nekdo napojuje na internet zdarma, takze z toho nic nemaj. A hlavne, kdyz clovek v kavarne prosedi celej den a temer nic si neobjedna tak zasedava misto a neplati.

vrso2 (24.1.2006 21:15:03)

hmm, ocividne autor nebol nikdy v usa:) signal WiFi je snad vsade a vsade zadara. nikto nesleduje, ze sa niekto pripaja. Dokonca to bveru ako samozrejmost. Ja mam doma cabel 6 megabit a to ma kazdy, kto byva v mojej stvrti. 70-80% pouziva wireless routery a iba malokto ich ma pod heslom. Inak co sa tyka miest, na kazdom rohu najdete minimalne 10 bodov na spojenie. Mojich 6Mbitov stoji mesacne 30$, takze uznajte, to urcite nikoho nezrujnuje. Clanok je blud (bull shit). Taktiez, co sa tyka notebookov a vydrzde. Baterka lubovolneho notasa s "M" procesorom, cize nielen centrinom vydrzi viacej ako 2 hod. Pri lepsej baterke 5.5, takze cista blbost o zastrckach. A hlavne, prosim vas, kto v USA sedi v kaviarni 2 hod !!!! To si snad nedovoli nikto !!! Tu ludia pracuju 10 hod denne !!! Autor sa asi msti americanom za posledny film HOSTEL, ako nas tam opisali americania. :) Ozaj to tak nieje.

Anonym (24.1.2006 22:38:42)

Wireless routery bez hesla prozrazujou cosi o inteligenci americanu. Americani se deli na ultra chytre a ultra blbe. Stredni moznost mezi nima proste neni. NTB bezne s dobrou baterkou ma vydrzet 3 hodiny. Slysel si nekdy o oblibeny znacce notebooku IBM v americe? Dokonce je slavnej ve filmech. Teda v americe se vedle macanu casta znacka. Oni totiz nevahaj vrazit prachy do kvalitniho noteba. To jenom evropa kupuje shity typu acer,hp,dell a tamani. Studentici na kolejich a manazeri si namlouvaj ze dell je kvalitni. Pritom rozdil mezi kvalitnim nbookem je jenom tak maximalne 5kkc ale je to nebe a dudy. A s tim kablem tak to neni vsude. Nejvic asi nemecko a usa. Ale jinak jenom velky mesta vsude na svete.

Míra (28.1.2006 07:41:36)

Nehlaď si tady komplex, a nech nás na pořádných NTB(Acer, Dell, Asus ...) žít, a ten tvůj zakomlexovanej život si nech někam jinam, prostě mě ..., Dík PS: I slušný A___NO_NY_M se podepíše. Míra

Kvido (28.1.2006 13:44:00)

Hahaha. Pořádných notebooků. Teď si mi pobavil. Pokud bys uvedl třeba sony, tak bych to bral jako pádnej argument. Od delu se mi líbily jenom ty klasický notebooky s plnou výbavou, ale teď jak vyrábí ty tenký krámy tak to člověk může nosit ve vatě a když otevře brašnu tak si ho musí poskládat. Od Sony bych si subnoteba klidně koupil. IBM má takója ruská konstrukcja aj když to přejedeš autem tak ono nic. Ale nic pro studentíky ekonomie. Jsou moc těžký a mají kovový závity. Spíš strojáci by mlaskali and precizností. Tyhle kousky pozáručně opravuju za pár šestáků abych si vydělal. Tak mi netvrď jak vypadá pořádnej notebook. To cos napsal je na jedno brdo. Stejný plasty,stejná deska, jinak díry a tlačítka. Asus dělá dobrý prkna do desktopů ale noteby sou stejný jako umax a leo. Je taky problém objednat třeba za rok novej displej. Prostě buď musejí posílat někam do tramtárie a nebo řeknou že už díl nemaj.

jm (28.1.2006 15:43:35)

A nedela Asus nahodou komponenty pro vetsinu znacek? Napriklad Sony a snad i IBM :) ? IBM je skvela znacka, ale taky bych ji nevychvaloval, pokud mas prachy cca 60-70k, tak jedine IBM to je jasne, ale malo kdo ma nato, vyhodit tolik penez,za vec, ktera tak rychle zestarne (moralne),

Kvido (29.1.2006 15:38:05)

Nejsem tak bohatej abych si mohl kupovat levný věci. Na notebooku je důležitý šasi a způsob uchycení bordu. Dost lidičky čučte na display a na klouby. Choděj ke mě týpci s hp a acerama po záruce s nalomeným displejem. Nechápu to ani kolenem jak může výrobce klouby rozmístit tak, aby síla nebyla rovnoměrně rozložená. Veprostřed silnej a pak malej krajní. IBM má jako výjimka kovový klouby a tam je to hladký. HP ani nenamaže vazelínou ty svý plastový náhražky. Taky si človíčkové uvědomte, že tyhle levný noteboočky se designují na taiwanu, kdežto usáci to designují u sebe a nechávaj teprve vyrobit jako všechno na taiwanu nebo u číňanů. A to je pak setsakra rozdíl v odolnosti. Tyhle bazmeky se v létě nestačej uchladit a v zimě se jim vysráží voda na elektronice kvůli špatnýmu zapouzdření. Asus nedělá komponenty pro většinu značek ale jen pro ty opravdový držáky jak jsi napsal. IBM snad ještě lenovu ty boardy pořád vyrábí. Bohužel ale s mainstreamovým chipsetovým shitem centrinem. Notebook neni na hraní her ale na práci. To by musel mít snad jadernej reaktor a dusíkový chlazení. Můžu říct že na kancl stačí notebook starej 5-6 let. IBMka nejsou takhle drahý. Dá se pořídit novej za 25kkc bez daně.

Anonym (29.1.2006 21:58:03)

Pokud chcete notas tak maca s yonahem, a pokud chcete notas na kterem udelate uplne vsechno pak asus, nebo acer, ale spise ten asus. A pokud chcete notas na xls a doc tak si klidne supa IBM, ktery se uz stejne nevyrabi kupte. ALe s tim designem a vybavenim je to predrazeny shit. Budete jen pro smich.

Kvido (30.1.2006 07:32:44)

Kámoš si pořídil acera do rádia na jednoduchý zpracování hudby. A víš ty co? Do hodiny se mu usmažil a zakousl. Takže po třech reklamacích jsem mu poskládal z náhradních dílů IBMko a dal mu na to 6 měsíců záruku. Je tomu už víc jak rok a pořád ho používá. Já prostě věřím svým zkušenostem a ty v údajný gigaherze co je ani neuchladí. Stejně dnešní noteby jsou součástkama na jedno brdo a tak jestli je výkon +-10% tak je to jedno. IBM se vyrabi ale přešlo to na Lenovo. Macíkové jsou opravdu trochu cenově jinde. A teď bez PowerPC je to jenom dobře udělanej notebook s intelem.

Ota (25.1.2006 09:30:56)

Chlape, ty jsi už více američen než normální středoevropan :-D LOL

Ota (25.1.2006 09:31:29)

sorry za chybku ;-)

Míra (28.1.2006 07:45:58)

Sorry, ale na toto můžu jen říct, P R C A T, T U Č Ň Á K A D O U CH A-:))

rudo (27.1.2006 20:39:27)

V Ostravě je wifi v kavárně v LIBREXU na Černe Louce.