Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > NEXTRA...migrace...prechod na novy tarif

NEXTRA...migrace...prechod na novy tarif

george (2.2.2006 11:38:02)

Tak ted sem mluvil s pani z obchodniho... Mam 256/64 4GB na dobu neurcitou a chci prejit na 2Mb. Prechod je zadarmo jedine formou dodatku a to s podepsanim smlouvy na 12 mesicu. Bylo mi receno ze v soucasne dobe jiz neni zadna smlouva na dobu neurcitou. Ale ma to hacek. Na zmenu tarifu si pry musim pockat az po migraci, kdy budou mit jine velkoobchodni kody(nevim ceho). Ted to nejde. Ale zase me potesila, ze uz maji migracni podminky od CTc a ze by zmena mela probehnout behem pristiho tydne. Doufam, ze do te doby rozlisi cenu pro CTc a Telenor, tim by me dostali nejvic...:-)

Anonym (2.2.2006 12:03:08)

Hlavně by měli spíš upravit ceny office služeb, páč s takovou nabídkou a manýrama s prodloužením úpisu asi moc prosperovat nebudou.

Anonym (2.2.2006 12:08:45)

Jojo, upraví ...

nick (2.2.2006 12:28:59)

kde beres tu jistotu? uz jsou upravene a pochybuju, ze se bude upravovat dal... nick

Anonym (2.2.2006 12:33:06)

Říkali že to budou upravovat. Jedna věc mě ale zase trochu naštvala (jestli to je pravda): nestačí prý pro zvýšení tarifu upsat se na dalších 12 měsíců, ale je třeba počkat na vypršení dosavadní smlouvy. No to by mě namíchli ...

Anonym (2.2.2006 12:37:21)

To maj v dodatku uz ted...

Anonym (2.2.2006 12:41:38)

Že by dali přednost předčasné výpovědi před závazkem platit 1200 měsíčně dalších 12 měsíců ? Pokud jo, splním jim jejich přání ...

ZETKO (2.2.2006 16:27:39)

V dodtaku píšou uplný BLBOSTI a ani oni se jimy neřídí !!!!!! Přešel jsme před 3 měsíci z FUN na OFFICE i když jsem měl ještě pul roku do konce smlouvy !!! A už tu bylo několikrát řečeno, že jsi tím neprodloužíš smlouvu.

-arne- (2.2.2006 17:08:50)

mě napsali že můžu přejít na nový tarif až po skončení smlouvy na dobu určitou, tak jsem z toho teda blázen

Kamil Zlatohlávek¨ (2.2.2006 17:35:09)

Přesně tak, na nový tarif je možné přejít až po vypršení původní smlouvy a opět budeš zavázán na 12 měsíců:( Dneska mi přišel email od Nextra ADSL koordinátorky. Jediné dobré na tom shledávám, že mi smouva vyprší už v polovině března:) Nevíte, jestli musím o navýšení žádat s nějakým předstihem?

Anonym (2.2.2006 20:45:01)

To je ale proto, že von přecházel na službu kde platí více peněz. V tom případě si myslím že to jde, ale když chcete přejít na službu, kde byste platili méně, tak to nejde. Teda takle to chápu já a je to naprosto logický (teda tady v čr :-) )

Anonym (2.2.2006 21:26:38)

Obávám se, že na Nextře to tak nechápou. Platím 690 měsíčně, mám smlouvu do května a žádal jsem o přechod na službu za 1190 s dalším závazkem na 12 měsíců ... Ne ... prý až po vypršení smlouvy ...

Petr (2.2.2006 21:54:54)

Ano mám stejný problém také jsem žádal o migraci na FUN2 M z FUn 1.co mám doposud..ale bohužel také musím vyčkat do vypršení smlouv......já mám sice ADSL FUN1 za 690Kč......ale prej to mají všem zvednout na 3Mb..tak jsem zvědav ...pak po vypršení smlouv...můžu teprv přejít na FUn 2M také to nechápu.....já přece nechci odejít........tak proč stím dělají takové caviky..... Cena ted zústane...ale jen se prej zvedne rychkost tak mě to dnes tvrdily..

X&Y (2.2.2006 22:18:57)

Počkejte až vám zvednou rychlost do té doby vám nemužou změnit tarif. Nj 3mbit co budu jako dělat z 1TB dat měsíčně ?? Hm asi přejdu na něco pomalejšího tak naročnej nejsem :-)

Petr Borecek (2.2.2006 17:40:04)

Hlavne maji dodatek ke smlouve stale z lonskeho roce. Nejvic me pobavil s tvrzenim ze na platforme Ctc nelze zridit pripojku Office 4M :-)

Anonym (2.2.2006 15:38:06)

To je přece blbost, i neekonomicky vzdělaný člověk si spočítá, že je lepší mít více peněz z vyššího tarifu po dobu 12 mesíců když umožní okamžitý přechod, než nějaké 4 měsíční paušály nižšího tarifu zbývající do vypršení dosavadního úpisu s tím že pak odejdu ke konkurenci. Mluvím o vyšším tarifu jako o takovém, kde se platí vyšší měsíční paušál.

Anonym (2.2.2006 17:25:28)

Samozřejmě, to je jasné i poslednímu vrabci na střeše. Nechápu proč to není jasné pracovnicím společnosti Nextra: "Pokud ma zakaznik zajem o zmenu sluzby, bude ji moci objednat az po provedeni migrace a po vyprseni smluvniho zavazku." Jinými slovy bude asi pro Nextru výhodnější (ziskovější), když jí zaplatím poslední dva paušály 690 a přejdu natrvalo ke konkurenci, než kdybych jí další rok platil 1200 měsíčně. Nebo ne ?

Anonym (2.2.2006 18:00:16)

Tak bohužel touto změnou kdy od 1.2.2006 už NELZE UZAVÍRAT ADSL SMLOUVY NA DOBU NEURČITOU u mě klesla Nextra na úroveň druhořadého vydřiducha. Pro všechny kdo to neprokoukli: 1. Uzavřete smlouvu (za akční cenu 1,- kč na 12 měsíců, jiná možnost není) 2. Pokud během následujích měsíců dojde vlivem zlepšování technologie, či konkurenčím bojem na trhu ke zlevnění (respektive zrychlení) ADSL máte smůlu, vás se to netýká (!!!), protože výše vašich plateb se nemění a změnit nemůže. 3. Po skončení oněch prvních dvanácti měsíců si konečně můžete zažádat o přechod na nějaký nový levnější a výhodnější tarif, ale pouze s tím že znovu podepíšete na dalších 12 měsíců. 4. Tady odsud se to celé začíná opakovat, takže GO TO 2. Podle mě je toto celkem silně nemorální, pokud to není přímo porušení zákona. Přeci FUN 1M je FUN 1M a neexistuje aby pro některé lidi platil 10 měsíců starý ceník, pro jiné třeba 4 a pro jiné ten současný? Okamžitě píšu podněty na příslušné úřady. Lidé nadávali na Telecom, který byl nakonec potrestán a nucen ke změnám, ale obchodní chování Nextry je mnohem horší a tohle jí neprojde.

Anonym (2.2.2006 18:17:27)

Potíž je v tom, že Nextra (stejně jako jiní alternativní operátoři) ten produkt od CT koupí jako roční balíček, takže co s tím ? Je o u jiných operátorů jinak ?

-arne- (3.2.2006 05:48:58)

Bohužel ano, například ČT nejrychlejší tarif zlevnil. Nextra prodává stejný rohlík se stejným názvem někomu za tolik a jinému za levněji, to je výsměch, k čemu je potom ceník, když budu chtít tak si teda můžu udělat 1000 ceníků a pro každého blba platí jiný nebo co? Dnes píšu podnět na Českou obchodní inspekci a pro jistotu to i na ministerstvo informatiky. Takhle by to páni od Nextry tedy nešlo. Ještě to napíšu na NOVU, von už se toho někdo chytne a pořádně to rozmázne, uvidíme.

Anonym (3.2.2006 16:53:48)

Na novu i do ostatních televizí si psát můžeš jak chceš, oni na nextru jako na zadavatele reklamy nebudou nic točit ani vymýšlet nějaké občanské judo nebo co. A na ministerstvu informatiky??? Prosimtě nebud směšný, to je jenom na to aby mělo zase pár úředníčků státní (nemalý) plat, jinak je toto ministerstvo k ho.nu Ti budou říkat, ano prosadili sme elektronicky podpis, ano divejte se na rozmach internetu, ale to uz rikaji dva roky a nic vic. Oboji by šlo i bez nich a jako jestli to co se děje tady v čr nazávají rozmach internetu, tak už se nemáme vůbec o čem bavit páč snižování limitů žádný rozmach není - je to krok zpět.

y2k (2.2.2006 21:27:11)

Myslím, že nynější dohady jsou liché.... Nextra už není Nextra, ani Telenor, ani PVT, ani WIA. Je to jen a jen GTS Novera. Dle mého názoru (a dopisu, který přišel z Nextry) bude v nejbližší době probíhat začlenění společností do molochu GTS Novera. Pak se pravděpodobně sloučí veškeré služby pod takové, jaké nyní nabízí tento moloch. Tím zaniknou automaticky veškeré smlouvy, které nyní máme podepsané z Nextrou. Následně bude jen a jen na nás, zda je podepíšeme z GTS Noverou nebo již nikoliv. Dle mojich odhadů, bude z linek na platformě TN automaticky GTSL i ze vším, co k tomu patří. Takže to nakonec nebude asi snad možná doufám modlím se, přeju si to :-) tak špatné, i když u GTS jeden nikdy neví, co vymyslejí za úchylárnu.... Z linek ČTc bude asi stejnej fialovej hnus, jako je nyní u GTS Novery, včetně jejich inteligentních FUPů a jiných kravin, takže to bude nepoužitelné. Nic méně, stejně bych doporučil posečkat a asi moc bych se nebál žádných úpisů.....

Anonym (3.2.2006 01:13:27)

posečkej posečkej....dle posledních informací máš veškeré informace liché.....brepto

Anonym (3.2.2006 12:40:46)

tak jsem zrovna mluvil s ADSL koordinatorkou Nextry a pry snad behem pristiho tydne by mela byt pripravena nejaka migrace pro zakazniky na platforme Telenoru.... tak jsem zvedavej co z toho bude. Me kazdopadne uz skoncila min doba 12 mesicu a mam 1M FUN pres Telenor tak se s nima max. budu hadat, at mi uctuji 550 Kc bez DPH, protoze ve smlouve je jasne uvedeno "Cena dle ceniku." nikde neni cena dle ceniku platneho v den podepsani nebo tak...... ale klidne bych bral ten 2M FUN kdyz uz jsem zvykly platit tech 690 :)

zvrýž (2.2.2006 23:08:00)

kazdej nadava ze nemuze prejit na veci rychlost kdyz ma smlouvu a jeste mu nevyprsela..divam se nato jinak, jednou se podepsala smlouva, ze budu platit za tu a onu rychlost s platbou za takovou a makovou cenu tak to holt je!! muzu byt jenom rad ze me (zvisi rychlos) proto nechapu proc bych mel nadavat ze me nedaji na mesic jeste vic dat kdyz me frci smlouva, muzu byt jenom rad za zviseni rychlosti pokud se tak stane!

Anonym (2.2.2006 23:21:40)

Od doby kdy se podepsala smlouva uplynul nějaký čas a dnes jsou k dispozici možnosti, které tehdy nebyly. Nežijeme ve feudalismu a kromě toho je pro poskytovatele výhodnější když mu zákazník platí více než méně ... (aspoň při normálním myšlení) A ještě jednu drobnost: ten, kdo tady ještě jednou napíše slovo zvýšit s měkkým i, tomu bude snížena rychlost na třetinu na dobu 12 měsíců ...

Anonym (3.2.2006 09:07:25)

Zvíšit

Anonym (3.2.2006 09:09:27)

zvisit

Anonym (3.2.2006 01:12:09)

jděte někam s tou Nextrou, ani nevíte jak se zrovna jmenuje, ty smlouvy můžete rovnou zahodit, protože jsou neplatný

David (3.2.2006 09:53:11)

Názory anonymních "právních expertů" jsem měl vždycky nejdradši, to se člověk pěkně pobaví, takhle po ránu :)

Anonym (3.2.2006 10:13:17)

akorát že je stejně anonymní jako ty :-)))))) nebo kdyby tam vepsal Pepa tak je to všem jasný kdo to je? :-)))))) navíc má recht

David (3.2.2006 11:07:31)

Ale jo, jasně, s tou anonymitou to beru, ale s tím že smlouvy jsou k ničemu, tak to trochu rozveď? :) GTS přebírá smluvní závazky společnosti Nextra, tak nevím, proč by měly být smlouvy neplatné jen kvůli změně vlastníka? :D

Anonym (3.2.2006 11:14:37)

Smlouvy jsou platné a GTS nebude v tomto ohledu nijak zasahovat do sféry Nextry. Teď jsem tam volal ...

David (3.2.2006 13:20:33)

Vždyť jo, a proč by taky neměly být? Já čekám spíš na zdůvodnění těch dvou "právních expertů" co se tu k tomu vyjadřovali ve smyslu že smlouvy lze zahodit (pardon, jeden se vyjadřoval, druhej mu přichrochtával) :-D

Anonym (3.2.2006 10:17:40)

tak ty jsi tady primo napsal rodne misto budliste vek atd.paneboze no nic na tohle nelze ani uvazovat