Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > wi-fi 802.cz Sviadnov

wi-fi 802.cz Sviadnov

mc.poll (10.2.2006 16:37:07)

Je tomu necelý měsíc co jsem přešel s ADSL 256 od Nextry (712,-) na wi-fi 1MB od 802.cz (475,-) a dnes si mám docela chuť nakopat zadek. Tak NESTABILNÍ připojení si snad ani nejde představit. Z minuty na minutu mi nehorázným způsobem skáče rychlost připojení od 6kB/s po neuvěřitelných 229kB/s. Upload mám mít 23,75kB/s ale největší co jsem naměřil na www.rychlost.cz byl 75kB/s !!! Když občas něco stahuji přes StrongDC++ tak mi to jen potvrzuje – upload někdy stabilně kolem 40kB/s. Signál mám na 90% - hotspot přímá viditelnost asi 400m – antena Andrew 24dB - D-Link 520+. Na dohledové centrum jsem jim volal i pětkrát denně, ale už jsem přestal, protože ONI maj všechno OK a chyba je buď u mě nebo někde ve vzduchu. Je nějaký hardware-software, kterým bych si mohl změřit rušení a případně to rušení „odrušit“, nebo nějakou jinou lepší wi-fi anténu?? Ze zoufalství už začínám uvažovat znovu o napojení pevné pinky a ADSL….

Biker (10.2.2006 17:07:10)

Nechci nic namitat ale na 400m je 24dB antena pekna prasarna... Super programek na mereni signalu se jmenuje NetStumbler ale bezi jen s bezdrátovýma sítovkama a to ne jeste se vsema.

míša (10.2.2006 19:11:40)

Záleží, jak dlouhý je svod koaxiálem od antény k PC a v jaké kvalitě koaxu. Dalším problémem je pak použití šifrování WPA spolu s autorizací přes Radius server. Bohužel je proto u tohoto typu připojení (802.cz) nutné mít 100 procent signálu, jinak neproběhne autorizace. Šifrování WPA ale mají rušit, tak snad bude možnost používat slabší antény včetně možnosti dát klientský AP k anténě a jít dolů ethernetem. Ve Sviadnově je s uploadem opravdu problém, řešil jsem se známým tento problém, dělali jsme dotaz na jejich centrum a měli dát vědět, co zjistili. Výsledek zatím nevím.

mc.poll (10.2.2006 19:24:26)

Delka koaxiálu 23 m H1000 od firmy Belden - proto anténa Andrew 24dB a také proto, že druhou možnosti je wi-fi Ha-vel a ten má hotspot na Tescu což je tak 2 Km...

Biker (10.2.2006 19:34:34)

JJ, ja kdyz jsem mel bezdrat tak jsem se pripojoval cca 1 km daleko, mel jsem bezdratovou sitovku, tusim ze 11kového D-Linka - supr citlivost, cca 18m kabelu + pigtail a profi 16db antenku s kruhovou polarizaci. Se signalem jsem nemel nikdy problem, je ale fakt ze to neni u nas skoro vubec zarusene... Mno ale jelikoz mame bezdratek dost drahy tak jsem si poridil ADSL. Brzy si planuji poridit neomezený 4MBit od telecomu (cca 2,4k s dani) a par znamym to nabizet bezdratem...

Matt (10.2.2006 21:25:42)

Proc prasarna? Pokud mas moznost regulovat vykon a nastavis to poradne tak mas aspon slusnou vyzarovaci charakteristiku a nezasiras okoli. Ale tohle nedodrzuje snad nikdo a proto je Wifi uplne na H, vsude je bordelu od vsech kolem. Kazdy vul ma sektorovku a honi vykon co to jde.

Anonym (10.2.2006 17:47:44)

abych rekl pravdu tak wi-fi jsem mel jednou a uz bych si ji nikdy neporidil,,takove kolisani rychlosti a odezvy jsem jeste nevydel,,ne uz nikdy zadnou wi-fi,,treba aji 4 dny to jelo 4 Kbit/sec ,ted mam ADSL 4096/512 a jsem maximalne spokojen,rychlost nejak moc nekolisa a odezva se drzi perfektne