Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Druhá kolej

Druhá kolej

p3t (24.1.2004 12:24:44)

tak už sem se octl od středy 21.1. na "druhé koleji Tiscali" (vyčerpání 10GB) ale ona žádná druhá kolej ajni není !!! pouze mě omezily rychlost na ~ 0,3-2,5 Kbps !!! abych neomezoval ostatní !!! páč maj hlavní i záložní linku napíchlou v ADSL aby ho posilnily a nějak zatím aspoň jelo a lidi se neodhlašovali !!! sou vytížený naplno a nestíhaj páč sem ani předtím neměl lepší výsledky než ~ 82 Kbps s pingem ~ 285 ms (místo mých objednaných a platících ~ 480Kbps s ~ 30ms což sem měl pouze 2 dny v celé historii adsl když mě přepojili ze 128)

Miroslav Šilhavý (24.1.2004 12:31:39)

Nojo, holt neomezená data... ;-)

p3t (24.1.2004 12:51:23)

volal sem na hotline co se děje (než sem si všim že mě to poslali mejlem... upozornění vyčerpání limitu 10GB o kterém přitom nic na webu nepíšou!!! oproti všude hlásajících nápisů neomezená data!!!) a tam mi řekli: ale vždyť máte neomezenou linku! to že vám šnekuje = ste si ji asi sám přetížil! nabízíme vám přejít na jiný tarif (pro) který vaše přetížení unese!

Miroslav Šilhavý (24.1.2004 12:54:17)

Což o to, vcelku to není postup, proti kterému lze co namítat - od toho tu profi tarify jsou... Jen by nesměli dělat reklamu a prodej tak, jak ho dělají, měli by dopředu upozorňovat na tento princip a už vůbec by ho neměli zavádět na ty uživatele, kteří u nich objednali v době, kdy byly podmínky jiné... :(

p3t (24.1.2004 13:34:42)

pořád nemůzu rozdejchat to že: 1. adsl je přece broadband ne?! 2. u Fair User Policy je napsaný že se netýká lidí s obvyklým stahováním dat!!! co to je obvyklé stahování dat??? najednou prej mejly s 500KB přílohou atd.!!! 3. tak na to si můzu pořídit Eurotel Data Nonstop za poloviční cenu!!! A JÁ SE TAK TĚŠIL !!! tak ku*va proč v čechách snad jenom v čechách funguje čechysmus! = žít na úkor cizího neštěstí = klamání a lži jenom aby ostatní naletěli, hlavně že já se mám dobře! na 1 montážníka připadaj 3 kravaťáci na který on dělá! pak nemá bejt vše tak drahý!!! kdy tu už bude normální Internetové připojení = nonstop stabilních ~64Kbps (ping ~30ms) za 500,-

zet (24.1.2004 14:18:03)

Tak jsem koukal kolk mám staženo a je to 6 GB takže mě klidně můžou dát limit a že bych nechtěl stahovat víc kdepak to jenom víc stáhnout nemohu ono totiž připojení od tiscaliho mě víc nedovolí už jen svou rychlostí. A další věc proč by telecom zlepšoval ADSL když tento stav nahrává GPRS u Eurotelu a ptám se kdo má podíly v Eurotelu no přece Telecom tak o co de Telecom musí ždímat lidičky než jse tady udělá zdravá konkurence. teď jsem ještě koukal za prosinec mám 13 GB a teď jedu na 17 kbps

Karel R (25.1.2004 12:26:42)

kde ses dival kolik mas stazeno? myslels nejaky soft ala DU Meter nebo ma Tiscali na webu nejakou aplikaci?

Anonym (24.1.2004 13:47:27)

pane Šilhavý, kde najdu na ČTC ty velkoobchodní podmínky ? Vím, že jste tu adresu již psal, ale nedaří se mi nalézt ten odkaz. Jinak bych měl na Vás jednu připomínku. Myslím si, že když si objednám připojení na Internet, tak je pouze můj problém, kolik si stáhnu dat a jak budu s linkou hospodařit. Kdybych teoreticky stáhl 50GB, tak je to furt jen a jen můj problém. Budu samozřejmě platit vše co bude nad limit 10GB a dalších 10GB apod, ale furt je to můj problém a zákonné právo. Smlouva nikde neříká, že jsem "omezen" oněma 10 GB. Pouze říká, že každých dalších 10GB je za X Kč,- (podle ISP). Proto mě hluboce uráží Vaše časté výroky, že to jde tak pomalu v důsledku "stahovačů". Je každého problém, jak svoje připojení využívá a kolik si stáhne dat ! Pouze se musí držet své smlouvy s patřičným ISP !!! Já si tedy stěžovat nemohu, mám připojení trvale na 423 a ping je v průměru kolem 18. Nebudu samozřejmě prozrazovat mého ISP, se kterým jsem poslední dobou již spokojen, ale vím, že kdyby mi připojení fungovalo tak, jak zde uvádí spousta uživatelů, tak bych se se svým ISP okamžitě soudil, protože mám podepsanou smlouvu s podmínky 512/128 a limitem 10GB a tyto podmínky MUSEJÍ být naplněny alespoň po 12 hodin v jeden den minimálně z 50%. To praví občanský zákoník a veškeré údaje ve smlouvách o agregaci jsou zcela v rozporu s ním a proto jsou zcela neplatné ! Každá služba musí dosahovat minimálně 50% podílu smluvně domluvených hodnoty. Proto doporučuji všem, ať se soudí, protože ISP budou muset přenést žaloby na ČTc, který sjedná nápravu a přestane se chovat jako monopol ! Děkuji za Vaši odpověď na mou první otázku.

Anonym (26.1.2004 11:28:13)

Vy nemate ani padesatinu one 512tky ??? Tomu neverim ...

Miroslav Šilhavý (26.1.2004 11:38:15)

RAO je na telecom.wholesale.cz. Nemáte tak úplně pravdu - máte agregovanou linku, což je určité omezení rychlosti. Kdyby tomu tak nebylo, pak by agregace nemusela být vůbec a mohly by být jen limity. Nechci Vás urážet, tak to není myšleno! Moje kritika je na adresu ISP, kteří nezvládli zajistit spravedlivé rozdělení pásma v agregaci! Nemám vůbec nic proti "sosačům", ale to, že rychlost je pomalá díky nim, to je holý fakt bez toho, aniž byste se musel urážet. Kde to v ObčZ najdu? Docela by mě to zajímalo, byla by to podstatná věc. Moc tomu však nevěřím.

Pavel (24.1.2004 17:46:25)

Bože, Mirku, už zase meleš svou. Vidím, že ses rychle otřepal z toho, že ti diskutující na Lupě úspěšně vyvrátili tvé teze o malých objemech dat stahovaných na UPC a prokázali, že je to tak 7 GB na osobu průměrně na osobu měsíčně. No nic, ne, Mirku, od toho tu profi tarify nejsou, profi tarify tu jsou proto, aby nestoudně okrádali uživatele, kteří chtějí internet využívat způsobem, jaký je běžný v celé Evropě. Takže zatímco v Polsku, Maďarsku, Německu, Itálii, Španělsku, Slovinsku si uživatelé užívají 512 linek s neomezeným objemem dat za v průměru 1200 Kč měsíčně, u nás zloděj Telecom za linku 256 chce přes 2000 Kč. Takže k tomu jsou profi tarify, Mirku, k okrádání, jen k tomu.

Anonym (24.1.2004 17:57:43)

a co víc...v případě třeba tiscali...jsou i PROFI varianty omezeny na 20 GB měsíčně...po jejichž vyčerpání tiscali usoudí, že zneužíváte linku...nasadí na vás FUP a spadnete na zázračných 3.8 Kbps... na druhou stranu...je tohle připojení tím nejlepším antivirem a firewallem v jednom... :)

Nargon (24.1.2004 21:21:05)

jo jo tak nejak, jako sem u nextry tak od 1.1.2004 (nebo kdy to bylo) zavedli nove tarify s limitemm dat (levnejsi), ovsem stavajici (bezlimitni) nechali i s nezmnenenou cenou :( (ale zas to neni tolik), ovsem novi zakaznici si je nemuzou obednat, nastasti mi to jede dobre (kolem 400, nekdy to spadne, ale tak nekam na 300) a pocitam ze casem se tyto pady eliminuji tim ze novi zakaznici s touto rychlosti a LIMITEM dat budou agregovani s nami a mnela by se sluzba celkove zlepsit. Nextra 512/128 1:50 SSG Praha P.S. mam podezreni ze Nextra nezavedla QoS, ale vlastni agregaci 1:50 a na SSG posila jiz agregovana data, ktera se jiz nemusi agregovat.

Svata (24.1.2004 19:41:44)

Nojo, holt Miroslav Šilhavý ....:-)

Petr Douda (24.1.2004 15:10:16)

Pokud už máš vyčerpáno, tak jsem rád, že máš tu rychlost omezenou - a přál bych si, aby ji měli omezenou i další takoví. Asi i díky tomu to mě teď jede jak víno ;o)

p3t (24.1.2004 16:14:13)

Petr Douda: ty jsi to nepochopil že, mě by stačilo i moje původní modemové dial-up připojení 56Kbps (~64Kbps ISDN) kdyby bylo taky nonstop! to že mám teď ADSL který je rychlejší tak se ho snažím využít ne zahltit! to že někdo umí anglicky a stahuje si filmy či celá alba CD je něco špatnýho?! to snad je pouze využití technologie kterou adsl nabízí! a jestli to adsl nezvládá tak nám to měli říct rovnou a dávát jenom to co utáhne třeba stabilních 64Kbps! prostě nebydlím v Praze a když sem si pustil na začátku historie adsl Internetový rádio1 taxem nevěřil svým uším že ho mám konečně doma! teď už teda nevěřím!

Martin (24.1.2004 19:28:19)

Vážený p3t, chápu, že chceš stahovat filmy, ale na to se služba, kterou využíváš, nehodí. ADSL 512/128 s agregací 1:50 NENÍ (bohužel) pevná linka fungující nepřetržitě na nějakých 90 % z 512 kbps, ale pevná linka 512/128 kbps, kterou sdílíš se 49 dalšími uživateli - a ti se tam také chtějí "vejít". Pokud ostatní nejsou připojeni nebo stahují nárazově (např. www stránky), tak se všem může zdát, že jim to jede skoro jako 512/128. Jakmile ale někdo začně stahovat souvislý tok dat, tak dochází k poklesu rychlosti u ostatních. Lehce se dá spočítat, že každý z těch 50 uživatelů může průměrně stáhnout cca 3,3 GB a odeslat cca 0,8 GB za měsíc. Kdo stahuje/odesílá víc, omezuje ostatní resp. ubírá jim z kapacity, kterou mohou využít. Chceš-li tedy stahovat filmy, je třeba pořídit si buď nižší agregaci nebo rovnou pevnou linku. ADSL v současné podobě nabízené Telecomem prostě nemůže tvému požadavku vyhovět. Věř mi, že i já bych chtěl půlmegovou pevnou linku jen pro sebe za cenu pod 1500 Kč, ale taková prostě neexistuje. Můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 07:20:55)

Na dialupu byste nestáhl rozhodně víc než 18 - 20 GB / měsíc, a to byste opravdu musel stahovat 100% času na 100% rychlosti... Takže pokud by Vám toto stačilo, pak nevím, co máte za problém s limity a rychlostí na ADSL.

Svata (24.1.2004 18:13:00)

Jestli tohle je míněno vážně,tak Miroslav Šilhavý splnil svůj úkol a jeho a ČTc debilní konstrukce o "stahovačích" se ujala,upozorňuji na to ,že ani milionkrat opakovaná lež se pravdou nestane !!!Jen snad pro takový jako si ty Doudy (Joudy)

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 07:18:07)

Nevím, nevím, mluvil jsem o tom, že by ISP neměli nabízet nesplnitelné, nemluvil jsem o tom, že by neměli plnit slíbené...

Honza (24.1.2004 23:54:00)

Douda Ty ses ale jouda.

Petr Douda (25.1.2004 08:22:37)

Mílý příteli Honzo, když už neumíš napsat nic kloudného a musíš psát takové inteliigentní veršovánky a dělat si legraci z mého jména, tak alespoň dodržuj pravidla češtiny a oslovuj mě pátým pádem - "Doudo". Nicméně byl bych raději, kdybys místo těch veršovánek napsal svůj názor.

Miroslav Šilhavý (25.1.2004 08:31:34)

Že se tím vůbec rozčilujete... :)

KUFI (25.1.2004 09:34:03)

Ja ti nazor napisu za nej -ses peknej pytel :)

KUFI (24.1.2004 19:42:32)

Ja sem na "druhy koleji" asi od ty doby co me premigrovali ze 192/128 (cca. pred 2 mesicema).Protoze u me se to za celou dobu nezlepsilo ani o chlup= 0-5KB,packet loss 10-40%,ping 200-300ms. Ja uz holt nejspis dotal rovnou permanentku na tu druhou řadu, kvuli mymu velkymu trafficu :) Ja bych ten ADSL modem uz tak rád obřadně spalil kdyby tu byla jina alternativa.Jenze neni, takze ADSL made in CZ terror alias packet loss horror me bude ničit nadale :(

Salieri (24.1.2004 23:50:26)

Už od minulého týdne je moje připojení takovéto: rychlost připojení 3kbps, rychlost stahování 150 bajtů. Ano čtete dobře ubohých 150bajtů. Mám Tiscali 512/128 1:50. A to sem za leden nestáhl ani 1GB. Jestli takhle si Tiscali představuje rychlej a neomezenej internet, tak pánbůh s náma. Když dsem si to objednal, mimochodem čekal sem na to měsíc a půl, jelo to první dva týdny skvěle. Dosahované rychlosti se blížily k objednaným. Mám to tři měsíce.