Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet Expres...musím se vytáčet?

Internet Expres...musím se vytáčet?

alkaba (15.2.2006 10:30:30)

Zdarec už mě štve jak musím pořád vytáčet nějaké číslo abych mohl na net....chci být připojený na furt prostě nechci nic vytáčet!! co k tomu potřebuju???

Chytrolín (15.2.2006 10:40:50)

Chyť Jana Krause .... ten ví vše , 1.pevnou telefonní linku ( PC máš ???) 2.zjistit dostupnost ADSL na té pevné lince 3.objednat ADSL (vybrat z nabídky) 4.koupit ADSL modem (pokud není součástí objednávky služby ADSL) 5.počkat na aktivaci služby ADSL ( max 5 dní) 6. zapojit ADSL modem 7. hurá na net (nechoť na porno je tam hodně brouků)

Anonym (15.2.2006 10:44:08)

ethernet modem nebo automaticky připojovat při zapnutí compu Jinak na ADSL se nevytáčí, protože na druhym konci je hned dslam a tak neni proč určovat destinaci. Stejně tak GRPS. Tam se taky nevytáčí. Tim telefoním čislem akorát volíš a řekneš modemu nebo mobilu spoj se s tim blbečkem na konci!

tatik (15.2.2006 11:03:23)

USB modemy se vytaci:-)) ale existuje hodne programu ktere to po zapnuti PC udelaji za tebe takze delat nic nemusis

Zajda (15.2.2006 12:15:04)

Ne to je nesmysl. Žádný z uvedených modemů nic nevytáčí. Akorát s tím GPRS nemá ten předchozí anonym zas až tak úplně pravdu. Tam je třeba zvolit APN, ale jinak to s vytáčením nemá nic společného. *98(*/***)x# nebo *99(*/***) x#jsou jen jakási servisní čísla pro telefon k určení profilu na navázání spojení. Pouze proces navázání připojení v operačním systému se děje tak JAKOBY SE VYTÁČELO telefonní číslo. Výrobci přišli na to, že uživatelé by horko těžko vytvářeli se svými uživatelskými znalostmi na windows pouze čisté PPP spojení bez vytáčení. Prostě kvůli jednoduchosti to tam je. A pak také volba čísla se jim zrovna hodila do krámu třeba pro volbu profilu spojení. Ve skutečnosti se ale nic nevytáčí a tudíž se o vytáčení nejedná. Spojení modemu s dslamem je spojení s druhou stranou(point to point), tudíž není důvod k volbě destinace. Je to něco jako pronajatá linka. GPRS je spojení s APN a tam se již destinace volí. Tam bych ale spíše použíl mnohem vhodnější výraz navázání spojení s APN. Nevolí se telefonní číslo, ale určitý řetězec a tudíž vytáčení mi přijde i v případě volby destinace u GPRS jako výraz nevhodný. Je třeba dále psát takto dlouhé příspěvky o ničem aby to někdo pochopil?

M121H (15.2.2006 21:07:54)

Zajda to napsal přesně a naprosto srozumitelně, celý proces jakoby vytáčení je pouze věcí Windows. U ADSL občas vytáčí jen přístup Telecomu.

Zajda (16.2.2006 08:30:25)

Pokud se jedná o tohle vytáčení tak to samozřejmě funguje u telecomu již od té doby komunistických spojů;). Právě mi začíná ,,vytáčecí" martýrium přechodu z ČTc/Nextra na ČRa...

Anonym (15.2.2006 12:23:45)

USB modem NEBRAT !!!

Lovok (15.2.2006 16:32:06)

Jasne, raci si vezmi nejaky nekvalitni Ethernet modem :D Ale ted vazne, i s ethernet modemem muze mit uzivatel kupu problemu, toto forum je toho jasnym dukazem. Caste jsou napriklad problemy s poddimenzovanymi NAT tabulkami, ci napriklad neschopnosti nekterych uzivatelu si proste namapovat vnitrni sluzby (coz samozrejme neni primo problem tech zarizeni, ale holt problem konfigurace ty krabicky nekdy presahuje schopnosti BFU), ruzna tuhnuti, padani spojeni atp. Pokud nema clovek tu smulu, ze si USB modem neporozumi s jeho PC a samozrejme vybere obecne dobry vyrobek (coz stejne tak plati u ethernetovych), pak USB modem dokaze poslouzit velmi dobre.

Anonym (16.2.2006 07:41:49)

Ale ve chvili, kdy bude chtit neco navic, treba jako pripojit 2 pocitace a podobne, tak si muze hodit masli, respektive hodit znova penize za modem nebo mit porad zaplej 1 pocitac...

Anonym (18.2.2006 01:36:32)

mam levnej router xavi...problem s malou nat mam kdyz chci pouzivat ochranu natu a mit na svym pc neverejnou IP...i pres router se da pripojit "primo" stejnak jako usb modemy kde tenhle problem pak odpada a myslim ze mensi spolehlivost je prave u USB modemu...me za 2mesice pouzivani nevytuh ani jednou a to sem na netu nekolik hodin denne a bezi(router) bez vypnuti..

jirkas (15.2.2006 16:58:13)

zdarec.. zakaž po spuštení dslmon.exe a stahni si tendle program http://www.stahuj.cz/internet_a_site/ostatni/adslautomat/download/?g[oz]=1.02&g[up]= pak jen zapnes komp a samo se to pripoji.. jako kabelkovka :)