Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > adsl a wifi

adsl a wifi

Bob (17.2.2006 23:55:54)

Zdravim, koupil jsem jeden takovej adsl modem (d-link 362t) v domneni, ze jej bez problemu propojim s asusem wl500g. Trochu jsem se zpletl, jelikoz telecom poskytuje zatim protokol pppoa, d-link bezi bezva, ale asus umi protokol pppoe (nikoliv pppoa)... Takze to moc nefici... Da se vubec neco delat, jak to zprovoznit? Nebo jen cekat az mi telecom umozni pppoe? Diky. B.

Anonym (18.2.2006 00:06:17)

nechápu dotaz - nač chceš PPPoE jenom kvůli nastavení asuse? - Předpokládám, že je máš spojený ethernetem :)

Anonym (18.2.2006 08:25:40)

PPPoE chce, tusim, proto, aby mohl modem pouzivat jen jako bridge a veskere ostatni funkce jako prihlaseni, routing, NAT, bandwitch limity a dalsi resil mnohem kvalitnejsi WL-500. Nicmene dneska uz jsou vsechny novy ADSL pripojeny pres PPPoE - kdyztak se dohodni s technikama CT, at ti to nastavej - nemel by bejt problem.

Anonym (18.2.2006 09:12:46)

Ten modem JE a FUNGUJE jenom jako bridge. Změnou PPP ničeho nedocílíš :) Routovat, natovat a nastavovat bandwidth (ne witch) musí řešit WL-500, protože 362T to prostě neumí, ale to neznamená, že je méně kvalitní. Každý z těch dvou kousků je úplně jiné zařízení, určené k něčemu jinému.

Radek (24.2.2006 15:00:08)

Na protokolu PPPoA mod bridge nenastaviš, ani kdyby jsi se stavěl na hlavu. Přihlašování a všechny akce musí dělat modem, ten Asus musíš nastavit do režimu AP. Pak je jedno do kterýho konektoru pýchneš ethernetovej kabel od modemu (jestli do LAN nebo WAN). Mám podobnej problém, požádal jsem svojeho poskytovatele o změnu PPPoA na PPPoE (bez problému, jen časová náročnost od ČTc). Až budeš mít PPPoE nastavíš modem na bridge a všechno ostatní ti udělá ten Asus. Čau Rade

Pet (18.2.2006 00:10:24)

To je nesmysl. Já přesně tuhle kombinaci mám, jede to jak z praku (taky na PPPoA). Stačí nastavit správně modem a v Asusu pak u WAN nastavit automatic IP. To je více méně všechno. Pak se nastaví je provoz vnitřní sítě.

Widloun (16.3.2006 09:19:24)

Souhlasím, jen bych ještě doplnil: ve firmwaru ASUSu patrně nesmí být CDMA. To jsem měl doteď a s D-link mi to nechodilo, dokud jsem fw nepřehrál původním (mám PPPoE).