Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telecom zavirovává svůj internet!!!!

Telecom zavirovává svůj internet!!!!

AgentSvr (24.2.2006 21:37:36)

Nevim jestli jste se s tím někdo setkali, ale já u dvou lidí co si tento týden zřizovali Internet Expres (oba dva nezávisle na sobě Impuls), co mají jinou kofiguraci kompu, oba dřív používali Dial Up - dávno, tak po spuštění internetu se totálně zaviruje komp; př: nejde spusti ctrl+alt+delete, msconfig, neustálé odesílání dat a pod. ani se nic nestahovalo, neserfovalo, čistě po připojení k síťi.... Nevym co to má znamenat, stejný viri u jinech kompů, kolometr od sebe, stejný trojany. Ale každopádně je tu další věc která je spojuje - PC strážce, sice neaktivní (dokud se nezaplatí) ale k dispozici na CD co telecom s balíčkem dodal..... Takže si lidi při zavirování kompu řeknou ''ještě že tady mám toho PC strážce, hned si ho aktivuju a můj novej internet se závaskem budu mít v pořádku'' ..... já net objednával už v říjnu, čistě z cedečka driverů, kamarádovi sem to nainstaloval z mýho CD a PC bez jedinýho vira..... trošku víc náhod, nebo trik Telecomu???

Anonym (24.2.2006 21:57:22)

Problém je trochu jinde.U internet Expresu je pevná ip adresa a pro případné útočníky a tvůrce virů je připojení přes adsl zajímavější než přes dial-up (pevná adresa,rychlé a trvalé připojení).Takže stále skenují ip rozsahy přidělené jednotlivým ISP a hledají nezabezpečené PC a pokud ho najdou,tak ho během cca 10 minut ihned napadnou a zavirují. Telecom nic nezavirovává,oni ani neví jaký data přenášíte (proč by to dělali a sami sobě přidělávali práci?),ruku na srdce,kdy byli na oněch PC aktualizovány Windows a byl tam aspoň firewall?

AgentSvr (24.2.2006 22:06:59)

Já vim co myslíš, nemám to ještě na beton potvrzený, ale je tu jistá pravděpodobnost. Z původně přiloženého CD se nainstaloval modem a zároven zaviroval PC jakmile se navázalo spojení. Já PC naformátoval a nainstaloval sem modem ze svýho starýho CD. Komp uplně OK...

Anonym (24.2.2006 22:13:34)

A před instalací z přiloženého CD jsi také PC z formátoval?

AgentSvr (24.2.2006 22:16:59)

Nebyli tam žádný chyby ani viry, tak sem neměl důvod, pokud narážíš na tohle. Poslední formátování proběhlo před 20 dny a PC se nikdy v tý době nepřipojil....

Anonym (24.2.2006 22:28:36)

Pak ale srovnáváš hrušky s jabkama.Pokud chceš dělat korektní závěry,tak musíš vždy dodržet přesně stejné podmínky a postupy.

AgentSvr (24.2.2006 22:32:37)

Taky se chci zeptat na zkušenosti jiných, ale vypadá to že je to blbost. Budu si to muset ještě jednou někdy ověřit a pak uvdíme.

Thorough (25.2.2006 02:26:57)

Je to hovadina.

František (24.2.2006 23:29:54)

Nerozumím termínu "naformátovat PC" - já formátuji jen pevný nebo pružný disk. A pevný disk rozhodně neformátuji po 20 dnech. Nemíníte tím náhodou Scandisk či Defrag (tyto nástroje pro údržbu disků ovšem viry neodhalí).

AgentSvr (24.2.2006 23:32:43)

Ano, samozřejmě, že pevný disk. A ten taky neformátuju každejch 20 dní. Ale hold některé věci se nedají řešit jinak....

JOE (24.2.2006 22:12:15)

Nebo jednoduchý Ethernet modem se zapnutým Natem, ten se mnohem hůře napadne než veřejná IP na PC. Jinak souhlasím, je to přesně tak, skenují se hlavně rozsahy IP adres rychlého Internetu, proto ten rychlý nárůst virů při přechodu od dial-upu na ADSL. Ohraná písnička - uživatel přejde na rychlejší Internet s levným USB modemem a nezabezpečeným PC a pak spílá svému ISP že mu zaviroval počítač. Co dodat, snad jen to že ISP šanci útoků mohutně podporují nabízením levných USB modemů, což druhotně způsobí snadnější zavirování zákazníkova PC a následně zatíží síť ISP posíláním dat ze zavirovaného PC.

František (24.2.2006 23:23:55)

Vcelku souhlasím, mám ethernet ADSL modem/router (nevyžaduje instalaci žádných ovladačů), firewall, antivir s automatickou aktualizací, Spybot - Search & Destroy, Ad-Aware SE Personal. Sice to dost odčerpává systémové prostředky, ale vetšinu havěti to nepustí dovnitř. USB modem a stroj bez ochrany je potenciálně velmi vhodný k napadení. Kvalitní antivir by měl havěť odhalit i při instalaci z média (CD, FD, ...).

AgentSvr (24.2.2006 23:30:10)

Musim přiznat že jde o problémy mých kamarádů. Já osobně si surfuju na netu celkem v poho bez ochrany a žádnej vir sem snad ani něměl, jen klasickej spyware....a dřív dialer.

Bob (24.2.2006 22:01:28)

To je ale blbost..... Co kdyby ses nejdřív naučil aspoň základy Češtiny a teprve až pak jsi se pustil do básnění.... ;-))

Anonym (24.2.2006 22:15:38)

Vetsi blbost jsem teda necetl ....A souhlasim s Bobem nauc se cesky...

Anonym (24.2.2006 22:17:11)

kolik ti je?

AgentSvr (24.2.2006 22:22:02)

15, přiznávám že pravopis mi moc nejde...

Anonym (24.2.2006 22:23:16)

ta to potom jo, tvůj příspěvek odpovídá

AgentSvr (24.2.2006 22:25:21)

Díky, že mě chápeš, vzpomeneš si cos měl za známku z Čj ty?

Anonym (24.2.2006 22:27:56)

2

Nargon (24.2.2006 22:46:21)

Ja nejakejm strazcum neverim. Podle me nejucinejsi ochrana je firewall, Nejlepe softwerovy firewall, kde muzete zakazat i "odchozi spojeni" Napriklad u me kerio personal firewall. Zakazat v obou smerech internetu vse co jde (hlavne windows) Pak ikdyz se vam do pc dostane nejaka ves, tak vam neublizi, protoze ona vas pc stale vidi jako offline a nema spojeni s internetem. Ale kvalitni antivir (u me NOD32) tem veskam i zabrani dostat se do PC.

AgentSvr (24.2.2006 22:54:32)

jj, NOD32 je fakt dobrej, automatická aktualizace, všechno možný i nemožný najde.....

Belisarius (24.2.2006 23:19:52)

Přesně tak! NOD32+Kerio firewall je tím nejlepším zabezpečením (dostupným domácím uživatelům), kam se hrabou obludy jako Norton Internet security apod. Myslím, že mám brouzdáním po ruské warez scéně, tuhle kombinaci dobře ověřenu. Jinak, článek je naprostá zbloudilost, psaná obludnou češtinou; kdyby tohle Telecom opravdu dělal, dávno by na to nějaký PC machr přišel a rozmázlo by se to internetem a médii podobně jako aféra s ochranou SONY.

Mephisto (25.2.2006 00:16:29)

No já jedu na Norton Internet Security 2005 + mám ještě Netlimiter 2 kde mám zaplý firewall a nemužu si stěžovat na nic jelikož Norton je i online scanner proti spyware tak jsem naprosto čistý ostatně mi to potvrzují průbéžné scabny adewarem a spyboostrem takže můžu jedině doporučit :-)