Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak zjistit na kterých portech bezí hra??

Jak zjistit na kterých portech bezí hra??

pepa (25.2.2006 13:18:19)

potřebuji zjistit které porty musím povolit na hraní hry Gotcha na port Forwarding bohužel není :( Děkuji

hermes3 (25.2.2006 14:40:57)

Je to vcelku judnoduche ... moznost 1 - projdi si manual ke hre, pokud to tam neni explicitne napsano, pak ... moznost 2 - stahni si program(freeware) Active Ports (461.2KB pro Windows NT/2000/XP; zde je link -> http://www.protect-me.com/freeware.html ) spust si ho a pak si spust hru, pote ji minimalizuj (treba alt+tab) a mrkni do Active Ports na hrou pouzivane porty Pozor nektere hry vyzaduji vice, nez jen jeden port uop a jeden down, muze to byt i maly rozsah, treba UDP & TCP 791-798(for example)

Honza (25.2.2006 15:22:43)

Ono to neni uplne presne receno. V podstate plati, ze na HRANI online her zadny port forwarding (komunikace smerem dovnitr) neni potreba. Otevreni portu smerem dovnitr na cilovy pocitac za NAT je potreba pouze v pripade, ze chcete HOSTOVAT nejake hry. Dale v dnesni dobe vetsina her pouziva DirectPlay a vetsina ADSL modemu podporuje UPnP, takze pri spusteni hry a zvoleni hostovani (hostovat hru, vytvorit hru, vytvorit server atp) si aplikace pres DirectPlay s modemem otevreni firewallu resp. forwarding nutnych portu domluvi sama.

Nargon (25.2.2006 16:05:38)

Ovsem ikdyz modem podporuje UPnP, tak je lepsi to mi vyple a nastavovat to rucne. Protoze uplne stejnym postupem jakym ten port otvira hra si ho muze klidne otevrit nejakej vir, a pak vlastne nat a firewall ztraci efekt, kdyz si je tne vir muze nastavit sam aby ho pustily.

hermes3 (25.2.2006 16:18:50)

to mas sice recht, lec ja se snazil odpovedet na exaktne polozeny dotaz co nejjednoduseji to slo .-) ostatni "povidani" o online hrani i s podrobnostmi by bylo asi tak na jedno velke forum :-)

Nargon (25.2.2006 17:55:18)

Jak tu na to koukam, zase se tu strhne XX strankova debata o necem uplne jinym. PRESTANTE se dohadovat o online hrani, dotaz byl polozen a zodpovezen. Pokud nekdo nemate jiny postup zjisteni portu, tak nemusite odpovidat.

hermes3 (25.2.2006 19:47:41)

kliid .-) zatim je to ciste k veci :-) ad PEPA server - ano predpokladal jsem, ze se spusti ta cast hry(klient, server) u ktere je potreba zjistit komunikacni port sorry, ze jsem to neupresnil v odpovedi

pepa (25.2.2006 18:48:49)

abych to upresnil samozdrejme mi jde o to abych mohl zalozit server jelikoz mám Alcatel speedtouch routher musim povolit porty v NAT. Active Ports našel porty ale jen UDP tak nevim

Nargon (25.2.2006 19:03:47)

Tak ja doplnim Hermese. V bodu2 bys mel postupovat takto: Spustit hru, zalozit server (a asi te to na nej primo pripoji). Pak pres Alt+Tab se prepnout do win (tady byva nekdy kamen urazu, protoze v nekterych hrach se prepnout do win neda) bez ukonceni hry. Pak v active ports (osobne spise pouzivam TCPView, ale jde jen o zvyk, http://www.sysinternals.com/Utilities/TcpView.html ) se podivej na porty ktery u te hry budou. Pokud jsi ten server nespustil, tak je mozne ze je ten vypis spatny.

Nargon (25.2.2006 19:06:45)

P.S. Pokud hra pouziva rozhrani DirectPlay, tak ty porty asi budou jinde (mozna nekde u directX) a u teto hry je mozna jen ten jeden UDP.

pepa (26.2.2006 17:40:07)

tak se mi to stále nedaří bohužel UDP portu to najde snad 10ale TCP jen 2 vse jsem povolil a stále to nejde.Nevi nekdo jak na to???

hermes3 (26.2.2006 18:06:30)

Obavam se, ze jsi byl ponekud liny ve hledani na webu :-( Dobre, udelal jsem to za tebe, lec nemecky az tak dobre neumim ... takze cituji: "Vielleicht muss du ja nur im Gotcha selber Ports aufmachen. Geh dazu ins Readme(Liesmich). Da steht was von diesen Ports drin: 7778-7878 und Gameport 59331 Geh das mal durch und mach das. Jeder Port einzeln. Immer wieder Neustart Gotcha und mit etwas Glück funzt das dann auch reibungslos. Bei mir musste ich net mehr machen als das, was ich hier geschrieben habe. Ich hoffe ich konnte dir helfen. " To by snad mohlo pomoci, stejne jako cteni manualu, ze? .-)

hermes3 (26.2.2006 18:08:33)

a jeste dodatek, pokud ma ten modem tu moznost(treba Vigor ano); pak povol nestandartni pakety .-) goo luck

hermes3 (26.2.2006 18:11:57)

a aby to bylo kompletni -> http://www.emergencyranking.de/de/forum/viewforum.php?f=17

Anonym (27.2.2006 20:08:28)

dekuji

Anonym (1.3.2006 19:38:21)

mám alcatel speedtouch 510 můžete poradit jak to nastavit??to musím povolit ty porty UDP i TCP??každý zvlášt??to je 200portů línej nejsen jen blbej

Anonym (2.3.2006 06:58:09)

VYŘEŠENO DĚKUJI

David (26.2.2006 19:05:35)

Nevím tedy, jestli ti to k něčemu bude, ale v podstatě jakýkoli slušnější firewall při pokusu hry o komunikaci vyhodí, kam se pokouší hra připojit a přes jaký port... Třeba ZoneAlarm to dělá... TAkže třeba takhle by se to dalo zjistit... Možná jsou sofistikovanější metody, ale tahle mě napadla jako první :-)

Anonym (27.2.2006 20:39:22)

Ano, úplně nejjednodušší je hnout zadkem a najet si na website výrobce, kde vždycky jsou uvedený i "required network settings" atp. Včetně mapování portů. Pokud není libo autokonfiguraci firewallu přes UPnP, nebo to hra nebo modem neumí. Zagoogluj a najdi si nějakou domácí diskusi ne obecně o sítích ale přímo o dotyčný hře, pokud to chceš česky.