Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Chtělo by to nějaký bojkot ...

Chtělo by to nějaký bojkot ...

Rebel (25.2.2006 23:33:37)

Platím ČTc cca Kč 1.000,-/měs. Za ty peníze dostávám velmi průměrnou službu devalvovanou agregací 1:50 a musím platit paušál za hlasovou službu, která je mi k ničemu. Vzhledem k nezdravému tržnímu prostředí a monopolnímu postavení ČTc jsem v zajetí jeho praktik. Připomíná mi to známý fenomén 90. let minulého století – hru zvanou Letadlo. Masivní podpora prodeje na trhu podpořená známým, Krausomilec promine, ksichtem, ale v podstatě lež a švindl. Ono možná většině to bude fungovat a ti ostatní … Však ono nám to projde. Antimonopolní, obraněspotřebitelský nebo Bůh ví jaký úřad na nás nemůže. Vždyť jsme si to vymysleli sami a dáváme to ze svého, tak co ? Napadlo mě zkusit to v podobném duchu jako oni. Chtělo by to nějakou revoltu, aby si alespoň Žlutí stratégové nemysleli, že ČR je banánová republika. Donutit je třeba jen k veřejné omluvě …

X&Y (26.2.2006 00:10:57)

A co by jsi chtěl ? Mě přijdou ceny OK (teď platím za 1mbit 2000 kč takže 2mbit EXTREME za 1300 je parádička) Když na to nemáš tak to nekupuj nebo jdi do nějaký sdílený wifi za pár stokorun a nemusíš mít ani tel

Anonym (26.2.2006 10:40:21)

to je me logika ..to asi delas v telekomu ne ..vetsine lidi by stacilo kdyz by byla nabidka jako ma CRA s 1Mbit neomezenym za 650 . zaplatit 1200 za 2mbity rozhodne neni paradicka je to svinsky predrazeny kdyz CRA maj za 1000 s dani 3Mbit/512 ...docela me prekvapuje ta logika asi mate vsichni penize na vyhazovani pritom nejvetsi obrat by isp udelal kdyz by nabidl internet vcetne pausalu za linku a volani tak kolem 500kc coz nejde protoze telekom nabizi pronajem dratu za neskutecny penize...zajimavy je ze na slovesku to de i u telekomu ted tam kamosoj navysujou za 650 slovenskejch z 512 na 1mbit a nemusi mit pausal za telefon kdyz nechce..je to ze strany CT obycejna zlodejina

X&Y (26.2.2006 18:49:24)

Nedělám jen si pomalu zvykám na monopolní praktiky TELECOMU a do shitové Wi-FI nejde ani zadarmo :-) Ono ještě nedávno jsme platil 1500 měs za dial up za těch pár vzacných hodin. Teď platím 2K za neomezenej 1MB a zrychlení se dá sehnat 2MB za 1300 tak proč nemám být spokojen ? Srovnávat nemůžeš, nj v USA maj taky net za pár dolaru a vydělávají 10X tolik, takže se buď přestěhuj nebo buď rád aspoň za něco

Anonym (27.2.2006 17:47:50)

Oni fakt asi lidi zapomínaj na to že to neni zas až tak dávno kdy se za permanentní 64kbit platílo tak přes 5000Kc.

Anonym (27.2.2006 14:08:55)

Podle tvého uvažování je zase Bluetone svinsky předražený proti www.netbox.cz . Jde ale o dostupnost, víš ?

Anonym (27.2.2006 14:18:18)

to se ovem velmi pletes ..netbox totiz nemusi platit draty Ceskemu telekomu a z toho duvodu muze jit s cenou jeste niz ...pokud by CRA vlastnili draty tak by cena byla srovnatelna s netboxem .. to si ale musis stezovat na CT ze maj drahy pronajmy

Anonym (27.2.2006 14:42:00)

Myslím že CRA používají dráty Telecomu trochu jiným způsobem než jiní alternativní povideři

Anonym (26.2.2006 00:13:01)

přejdi jinam ty antimonopolisto :-)))) když nechceš housku kup si rohlík

David (26.2.2006 18:54:10)

Omluvě za co? Služba ti funguje zcela v duchu smluvních podmínek... To je jako kdyby sis koupil boty na běhání na oválu, které taky "fungují za určitých podmínek" a pak hnal výrobce k odpovědnosti, že nevydrželi horskou tůru kamenitým terénem? Neříkám, že tržní prostředí je optimální a že je tu dostatek alternativ tak, aby si člověk mohl opravdu SVOBODNĚ vybrat, jestli telecom, nebo něco jiného, nicméně, ta služba "jede" zcela v duchu smlouvy, kterou všichni podepisujeme (podepisujete, já mám Telenor) :-) Takže bojkot je sice zajímavý nápad, ale za CO PŘESNĚ bys chtěl, aby se ti telecom omlouval? Dělá jen to, co mu umožňuje tržní a konkurenční prostředí na trhu, kde se pohybuje... Maximalizuje zisk při udržení ještě jakž takž snesitelné kvality svých služeb... Aby nebyla mýlka - Telecom z duše nesnáším, nesnažím se je hájit, jen tím říkám, že pokud na ně bude každý nadávat, ale stejně si od nich každý druhý ve finále to ADSL koupí a smlouvu, kde jsou věci typu agregace atp. specifikovány... tak je to trochu ... zvláštní...

David (26.2.2006 18:55:14)

Sorry, překlep... samozřejmě tam má být "k odpovědnosti, že nevydrželY..."... Nějak mi ta shoda přisudku s podmětem ujela , omlouvám se :-)

Anonym (26.2.2006 19:11:34)

momentalne vychazi celkem dobre bluetone clasic od CRA kde se da nastavit fup podobne jak to mel telekom do zrychleni ..tzn je to urcite zajimavejsi nez platit za prekroceny limit ...navic jak se tady zminuje o trznim prostredi telekom to poslapava kde muze podivejte se napr na tarify extreme ktere telekom nepreprodava jako velkoobchodni nabidku cimz zcela jiste porusuje zakony CR ..tedy aspon se domnivam neb je mi divne ze by zadny alternativec takovy tarif nepreprodaval kdyz by byla moznost ...sak u dsl je neomezenost dat vlastne nutnost jinak tak nejak tak rychla sluzba ztraci smysl na prohlizeni webu staci 256

Anonym (27.2.2006 12:23:32)

Viz: https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=85147 od Peti z Ostravy. (Taky řešení)