Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Mohu dát rozdvojku na tel. kabel před splitter?

Mohu dát rozdvojku na tel. kabel před splitter?

Začátečník (9.3.2006 18:37:50)

Potřebuju rozdvojit telefonní kabel co jde ze zásuvky ve zdi. Mohu jej rozdvojit před splitterem? Bude fungovat telefon a nebude to nějak rušit data? Musím pak použít microfilter?

Anonym (9.3.2006 18:40:32)

Spliter je od slova rozdělit,takže jako první musí být spliter od adsl modemu a pak teprve všechno větvit,jinak to nebude fungovat.

Začátečník (9.3.2006 18:52:12)

Díky za rychlou odpověď. Měl bych ještě jeden dotaz: K modemu jsem dostal také kabel na propojení spliteru a ADSL modemu (4x eth. + WiFi). Tento kabel s konektory RJ45 je jen 2-žilový. To stačí? Jinak kabel na propojení modemu a PC je již plně osazený (8 žil).

R (9.3.2006 19:10:54)

Stačí, spliter rozděluje signál na datový a hlasový. V případě poruchy spliteru můžeš do routeru zapojit jen přívod z tel. zásuvky přímo, bez něj ale pak ti nepůjde telefon.

Anonym (9.3.2006 20:37:08)

Stačí, telefonní kabel stejně využívá jen dvě žíly nejblíže středu.

Anonym (10.3.2006 20:53:12)

nemáš pravdu, spliter je v první řadě filtr a funguje to i jinak (jak píšu výše)

earnil (10.3.2006 00:48:21)

Samozřejmě, že ideální řešení je rozdvojit až kabel vedoucí z konektoru na telefon na splitteru. Mimo jiné, pokud bys měl s tím nějaký problém, nebude ti žádný ISP tvrdit, že je to kvůli tvému špatnému zapojení. Nicméně, zapojení telefonu paralelně s adsl modemem je samozřejmě možné, pokud je před telefonem něco, co odfiltruje hovorovu část. Může to být např další splitter. Microfiltr bude samozřejmě taky fungovat, ovšem, nejsem si jistej, jestli se u nás dá sehnat:-(

Mao (10.3.2006 10:19:24)

Mám to zapojené tak jak píšeš - rozdvojka 1. na telefon, 2. cca 15 m kabelu a na konci je splitr ze kterého jde jeden kabel do dalšího telefonu a druhý do ADSL modemu a žádný problém nemám. Zatím mi to běží 512/128, ale je pravda, že v očekávání navýšení rychlosti (předokládám, že bude širší přenosové pámo) jsem telefon před spliterem pro jistotu odpojil a znovu tovyzkouším, až po navýšení na 2M.

R (10.3.2006 19:32:22)

Měl jsem to také tak zapojené, ale v 1. telefonu před splitrem byl hovor rušen.

Anonym (10.3.2006 20:52:02)

mám také rozdvojení: */ na jedné větvi spliter s telefonem (zdířka pro modem je nevyužita) */ na druhé větvi holý modem bez spiteru je to vlastně jako použít na adsl lince telefon s minispliterem přímo v přístroji.

Anonym (13.10.2006 18:21:12)

Mám zapojeny paralelně dvě telefonní zásuvky. Bude fungovat, když na jednu zásuvku připojím jen ADSL modem (zde nepotřebuji hlasový signál) a na druhou zásuvku spliter s telefonem (zde nepotřebuji datový signál)?