Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > GTS PPPoA Bridge

GTS PPPoA Bridge

Roman-UPC (11.3.2006 17:34:37)

Zdravim, mam problem. Provider GTSNovera, PPPoA. Potreboval bych propojit ADSL modem a Cisco PIX. Na WAN vstupu Cisca potrebuji mit DHCP aby to nacetlo externi IP. Mam 2 modemy: D-Link 362T, nebo Zyxel 650R-33. Jde to nejak? Vim, ze pres PPPoE to jde, ale ja mam PPPoA.

earnil (11.3.2006 20:27:07)

Imho na typu zapouzdření nezáleží. To je věc mezi modemem a tim kam se připojuje. Akorát na tom modemu nastavíš bridgeování. Dlink 362t ani routovat neumí jenom bridgeuje.

Roman-UPC (11.3.2006 20:40:54)

...ale routuje, na 10.0.0.xx

earnil (11.3.2006 22:32:38)

To je bohužel častej omyl:-) Připoj si ten modem k počítači, nech si přidělovat IP dynamicky a pak se podívej, jakou IP vlastně máš. Kupodivu nebudeš mít ip 10.0.0.0/24, ale IP z rámce ČTc. Netvrdim, že by se ten modem k routování přesvedčit nedal, ostatně běží v něm regulérní linux, ale v defaultním nastavení akorát bridgeuje. Čímž se samozřejmě omlouvám za výše uvedené kategorické tvrzení:-)

Anonym (12.3.2006 09:01:20)

Pro úplnost bych doplnil, že na tem Zyxelu bridge na PPPoA nepude, takže se ani nemá cenu snažit.

earnil (12.3.2006 14:31:48)

Fakt? Sem se teď díval do manuálu na Z650 a tam je v tom setup wizardu hned tuším první okno, kde je výslovně uvedeno, že pokud nastavíš "Mode" jak Bridge, můžeš jako Encapsulation type nastavit PPPoA (a kupodivu nemůžeš nastavit PPPoE)... Pokud je tam nějaký zádrhel, prosím o vysvětlení. Dost by mě to zajímalo.

y2k (12.3.2006 14:34:42)

Nezkoušel jsem Bridge u 650R-33, ale u mého 662HW-63 jsem v Brgidge módu chvíli jel a nebyl problém. Myslím, že PPPoE či PPPoA nemá na Brridge mód v podání ZyXELA vliv. Stejně zapouzdření a předávání musí obstarávat router, takže je jedno, jak linka končí.

earnil (12.3.2006 14:44:22)

No já bych právě přísahal, že u žádnýho routeru nemá zapouzdření vliv na to, jestli běží jako bridge nebo jako router. Stejně ty pakety musí přebalit do Ethernetu, nebo čehokoliv co běží na tý LAN. Tak mě to právě zajímá, mimo jiné proto, že dle manuálu se u ZyXELu 650xx nedá nastavit bridge mód zároveň s PPPoE....(?)

Lovok (12.3.2006 17:41:09)

Zapouzreni prave ma zasadni vliv na to, jestli bude bridge pouzitelny ci ne. Modem totiz zadne prebalovani bezne nedela, tudiz kdyz mam od poskytovatele PPPoE (PPP over Ethernet), znamena to, ze je PPP provoz zabalen do Ethetnetovych ramcu, tam pak neni problem modem nastavit jako bridge, kdy prichozi pakety pouze preposila na Ethernet a o vice se nestara, ukoceni PPP spojeni zajisti az klient v cilovem zarizeni (PC ci pridavnem routeru). Jak vsak chcete prenaset PPPoA, tzn. ATM provoz po Ethernetu? Dale k Zyxelum, oni skutecne "Bridge" mod s PPPoA (resp. half-bridge, tzn. ukonceni PPPoA v sobe a poslani provozu bez nejakych dalsich opicaren v podobe NATu a podobne) spravne neumi (i kdyz navod tvrdi opak), takze k ucelu jaky potrebuje Roman je nepouzitelny. D-Link 362 to tak nejak jakoby dokaze (standartne posila ze sebe verejnou IP), ale ve skutecnosti je stale limitovan velikosti NAT table (jak je to mozne se me neptejte), takze trpi vykonnostnimi problemy. Jedine bezproblemove reseni je pouziti DHCP spoof modu u Alcatelu 510i (doporucuji), pripadne pak ZIPB u Lucentu/Cellpipe (nemam vyzkouseno).

y2k (12.3.2006 17:52:08)

Znovu opakuji : Provozoval jsem na ZyXEL Prestige 662HW-63 Bridge mód na zapouzdření PPPoA od Nextry over Telenor. Bylo to nezbytně nutné, neb jsem potřeboval cosi vyzkoušet a routoval (NAToval) jsem až PC, na kterém byl nainstalován Kerio WinRoute Pro. Modem to zpřehledem zvládal a nebyl problém. Sic s tebou souhlasím, že zapouzdření ve skutečnosti prováděl on sám a dále to předával beze změny (respektive bez NATu) na bázi IP. Samozřejmě, že dále provoz nepředává v ATM. Ale o tom bridge je ne ? Nebo ty z nějakého důvodu potřebuješ na PC dostat IP bez reply ?