Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je bezpečná rádiová komunikace v letadlech?

Je bezpečná rádiová komunikace v letadlech?

Anonym (22.3.2006 00:00:00)

Nebezpečí plynoucí z používání mobilních telefonů na palubách letadel je zřejmé. Proto také před odletem vždy slyšíme ne jedno, ale hned několik upozornění na nutnost vypnout mobilní telefony a další elektronická zařízení...

Paulie (22.3.2006 19:36:40)

Já bych se toho rušení příliš neobával, protože Boeing i Airbus tvrdí, že všechny jejich systémy jsou odolné proti rušení podobných zařízení a dokonce je prý možno z letadla bezpečně telefonovat... a když něco tvrdí výrobce...

Anonym (20.4.2006 14:57:57)

Tak to není!!! Boeing tvrdí, že jeho letadla jsou certifikována pro určitou hladinu elektronického rušení. Mnohé studie pak uvádí, že běžné mobilní telefony tyto hranice překračují. I kdyby systémy letadla byly odolné vůči jednomu mobilnímu telefonu, co udělají, jestliže jich je na palubě třeba 200 a přijde hromadná sms??? Už vůbec nechci domýšlet, je-li třeba jen poškozena ochrana jediného vodiče na palubě (třeba toho souvisejícího s navigací), a to nelze s jistotou vyloučit!

earnil (20.4.2006 20:48:58)

Podle mě to nemá v letadle co dělat. Clověk, pokud není úplně závislý, tak bez toho dokáže být a pokud ne, tak ať si holt letí soukromym letadlem, kde zabije jenom sám sebe. Pokud to bude 100% prověřené, že ok, tak proč ne, ale pokud bude jenom nejmenší pochybnost, tak zakázat.