Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Lze vypovědět smlouvu na ADSL kvůli zvyseni pausalu u CTc ?

Lze vypovědět smlouvu na ADSL kvůli zvyseni pausalu u CTc ?

Stepan (6.4.2006 18:37:37)

Nedavno jsem podepsal s GTS smlouvu na 12 mesicu. Slo by to vypovedet s ohledem na zvyseni cen pausalu za telefon? Chtel bych se z ty smlouvy vyvazat a tohle mi prisla jako urcita moznost...co myslite ?

Anonym (6.4.2006 21:25:00)

ttp://www.ctu.cz/main.php?pageid=2&page_content_id=2173&PHPSESSID=f74d0d13e8c963524771b06bbe299989 přejdi na MINI a alternativního operátora pro hlas, za linku zaplatíš 360Kč a např. s TELE2 voláš bez 6Kč navíc za hovor jako u ČT

Anonym (7.4.2006 09:46:05)

Tele2 NEBRAT!!!

Anonym (7.4.2006 10:42:15)

Tak tak, to je hrozne zverstvo.

fany (8.4.2006 20:28:49)

Ano lze vypovědět smlouvu z důvodů změny smluvních podmínek ( a to i smlouvu se závazkem).Podstatné je, že smluva musí být z tohoto důvodu vypovězena do 14 dní ode dne oficiálního vyhlášení nových smluvních podmínek. Platí ze zákona pro všechny poskytovatele služeb.

nick (9.4.2006 11:17:41)

Ale no tak, tu mluvime o zmene smluvnich podminek na telefoni sluzby, nikoliv o zmene u ADSL... Toto je mimo a zvysenim ceny hovorneho / pausalu u hlasovych sluzeb se nemuzes ohanet pri odstupovani od smlouvy. nick

David (9.4.2006 11:31:25)

Tady je ale problém, že GTS NENÍ zodpovědná za cenovou politiku ČTc... Někdo do tu přirovnával k autům, docela to sedí, tohle je případ jako by sis koupil auto na ježdění do Brna po D1, pak zdražili dálniční poplatky a ty ses snažil auto vrátit s tím, že ho za těchto podmínek nechceš, protože musíš jezdit po dálnici, jinak bys to nestíhal, a je to pro tebe cenově nevýhodné a budeš jezdit autobusem :-))) Taky by tě prodejce aut asi pěkně dal.

nick (9.4.2006 12:49:57)

pssst, to nerikej, nebo te ukamenujou jako mne ;))) nick

David (9.4.2006 14:48:00)

Proboha, co je to za cenzora? Poslední slovo bylo vyf....ckoval a on ho nahradí jako "dal"? Jinak tohle klidně říkat budu, ať mě hloupější obecenstvo klidně "kamenuje". Telecom NESNÁŠÍM, Noveru taky 2x nemusím, ale vadí mi , když si někdo vymejšlí a hází na GTS něco , co je plně v kompetenci Telecomu... GTS jako podnikatelský subjekt jehož cílem je tvořit zisk nemá nejmenší důvod kvůli cenám ČTc dávat zákazníkům možnost rušit ADSL smlouvy... tečka...

nick (9.4.2006 14:52:38)

Moje rec, ale ne kazdey si precetl smlouvu... a proto kdyz tu nekdo napise neco, co se jim moc nehodi, tak zacnou nadavat... nick

Anonym (7.4.2006 11:15:29)

Nemáš pravdu, 6,- Kč platíš u mini za každý hovor! http://mobil.idnes.cz/mob_operatori.asp?r=mob_operatori&c=A060406_232644_mob_operatori_brz

Anonym (6.4.2006 21:34:36)

Co maji poplatky za hovorne u CTc spolecneho s ADSL u GTS? Zamysli se.

Bob (6.4.2006 22:03:29)

To, že obě služby jsou provázené - není možné odhlásit pouze telefonní služby, zatímco ADSL platit dál..... Takže, ten dotaz logiku má. Logiku by přestal mít až v momentě, když by Telecom oba typy služeb zcela od sebe oddělil, což není dnešní realita. ;)

Anonym (7.4.2006 12:23:08)

Ses totalne mimo. Jiz nejaky cas je mozne v klidu zrusit hovorne u Telecomu a platit jen ADSL, tuto sluzbu nabizi snad kazdy ISP, samozrejme se ti tim platba za ADSL asi o 200 prodrazi.

David (9.4.2006 11:29:01)

Jistě, ale to musíš udělat rovnou při podpisu závazku na dvanáct měsíců... Jinak to udělat takhle "během doby závazku" IMHO nejde... V případě na který se ptal Stepan podle mě dostane nanejvýš možnost (pokud bude mít GTS hodně dobrej "den") přejít na hlasový program GTS s tím, že se mu obnoví 12měsíční lhůta závazku... Ale že by ho GTS "pustila" jen tak z háčku, kvůli tomu, že Telecom zvýšil paušál, to asi těžko... Paušály ČTc jsou věci Telecomu, za ty GTS neodpovídá a jak jsi správně poznamenal, snad každý ISP nabízí možnost Telecomu neplatit... To, že si zákazník radši vezme jejich ADSL s výpalným ČTc za (například) Telefon Standard, je jeho problém, nikoli GTS...

nick (6.4.2006 21:40:54)

Ne, to nejde... nick

nick (6.4.2006 21:41:31)

dodatek z vesnice: To je jako bys chtel reklamovat auto, protoze podrazil benzin... ;) nick

Bob (6.4.2006 22:00:51)

Přirovnat paušál k benzínu je totálně mimo.... Zatímco po zdražení benzínu mohu méně jezdit, či dokonce přestat jezdit úplně, tak paučál platit musím stále..... Já jsem přesvědčen, že zdražení paušálu důvod k vypovězení smlouvy je, protože v opačném případě by Telecom klidně všem kdo mají nějaký úvazek, mohl předhodit povinnost platit paušál třeba 500 tauznů měsíčně a nikdo by proti tomu nemohl ani ceknout - všichni by museli platit. Až by došly úspory, tak by museli prodat své domy a byty, aby mohli uspokojit paušální Telecomní nároky. ;) Takto jednostranně výhodně napsaná smlouva by jistě byla soudem uznána jako neplatná. Ale pokud tě opravdu zajímá jak to je doopravdy, tak ti nezbývá něž se prokousat všeobecnými podmínkami. Tam je jistě také odstavec týkající se podmínek ukončení platnosti smlouvy.....

nick (6.4.2006 22:44:15)

Jakto? Ty mas prece zavazek na Internet, ne na telefonni sluzbu ;) Takze kdyz zdrazej telefon, muzes ho zrusit... To ze ti pak nepujde internet a ty budes za nej platit nadarmo po zbytek upisu je uz jen a tvuj problem ;) nick

Bob (7.4.2006 00:43:07)

Nemohu zrušit pouze telefonní služby a nechat si jen ADSL, protože ADSL je vázané na předplácení telefonních služeb! To nevíte? Takže, vaše připomínka bude mít logiku až v momentě, když by Telecom oba typy služeb zcela od sebe oddělil, což ale není dnešní realita. ;)

Meph (7.4.2006 09:03:43)

hmma co když sjem řpipojený přez platvormu GTS Nowera tam je možné zrušit Hlasové služby od Ctc a ADSL provozovat dál....

Bob (7.4.2006 10:54:05)

No jo, ale tuto možnost řada lidí nemá. Na řadě míst v republice je ČTc zatím jediným poskytovatelem ADSL.

Bob (7.4.2006 00:44:48)

Ad - To ze ti pak nepujde internet a ty budes za nej platit nadarmo po zbytek upisu je uz jen a tvuj problem ;) Z toho bych samozřejmě velmi lehce udělal značný problém pro Telecom, troubo ;))

nick (7.4.2006 08:04:28)

No mozna bys na ne rval, ale problem by to byl porad tvuj ;) nick

Bob (7.4.2006 10:52:19)

Žádné řvaní by nebylo zapotřebí. Úplně by stačilo využití všeobecných podmínek, kterými se smlouva řídí. ;)

nick (7.4.2006 12:43:28)

No ano, muzes vypovedet smlouvu, pokud doplatis zbytek (nekdo to ma x1.5, ale to nevim, kdo a nextra to snad nebyla). Tazatel se ale spis zajimal o odstoupeni od smlouvy a tp v tomto pripade mozne neni. Bud dustanes, nebo doplatis... nick

Petr (7.4.2006 08:48:13)

Myslím, že přirovnání k autu je adekvátní. To že se upsal na 12 měsíců znamená, že využil nějaké služby (cenového zvýhodnění) ČT. Určitě ta smlouva vypovědět jde, ale musel bys doplatit "nějaký" cenový rozdíl.

Bob (7.4.2006 10:49:53)

To je pravda, naštěstí ten cenový rozdíl je docela rozumný - mám dojem, že je to 990/12 * počet měsíců zbývajících do konce závazku - což docela jde.

Anonym (7.4.2006 12:24:40)

O KOLIK se ti zdrazil pausal za hovorne?

Anonym (7.4.2006 12:34:05)

Cca o 60 Kč, tedy nic dramatického.Spíš bych to zdražení bral jako takovou záminku. Uvažuju o Bluetone premium.U GTS lze teď sice odhlásit telefonní linku za příplatek 245 Kč, což by mi ušetřilo náklady, ale jak jsem se u nich informoval, bude blokovaná na volání, což nechci.

earnil (7.4.2006 12:42:56)

Obávám se, že při zrušení telefoní linky můžou nastat tak maximálně dvě možnosti. a) bude to bráno jako zrušení ADSL před ukončením závazku. b) nebude a budeš cvakat pušál dokud nenastane a) nebo ti nedoběhne závazek. Co se týče navýšení paušálu u ČTc, nevím přesně proč, ale můžeš 100% počítat s tím, že kdyby to byl důvod k vypovězení smlouvy, že by to nedělali.

Anonym (9.4.2006 21:33:57)

Ve smlouve jste souhlasili se zmenou cen (alespon tak to rekl operator, ja smlouvu s telecomem nemam), takze jako duvod k vypovedi toto nejde pouzit.