Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

DHCP

Rupik (16.4.2006 13:15:53)

Musim to mit zapnute, kdyz k ADSL je pripojen pouze jeden pocitac?

Anonym (16.4.2006 17:55:59)

Ne, pokud mas v PC IP nafest

Rupik (16.4.2006 18:34:37)

Od CRa jsem dostal IP adresu, kam ji mam zadat, abych mohl vypnout DHCP. Ma smys to vypinat(na bezpecnost to vliv nema)? Mam Speedtouch 510i

Anonym (16.4.2006 20:46:10)

Když se ptáš takhle, tak Ti dám dobrou radu: na nic nesahej, nebo to rozbiješ!! Veřejná IP přímo v PC pochopitelně má vliv na bezpečnost a pokud nemáš dobrý (a dobře nastavený)firewall tak Tě nečeká nic dobrého. ..

Anonym (17.4.2006 03:43:53)

Je videt, ze ne vse co je zadarmo kazdemu prospeje! Uz vidim ten prispevek: Pisu vam z vezeni, kde si odpykavam dozivoti za nekolikanasobnou vrazdu spachanou zvlast zavrzenihodnym zpusobem. Donutit management CRa k sebevrazde pojidanim kusu spolupracovniku az k smrti prejedenim byl duvodem ze i cin spachany v afektu, rozruseni a ve stavu castecne nesvepravnosti nebyl duvodem ke zvazeni soudu o zruseni vyjimecneho trestu. Vse zacalo tim, ze mi CRa pridelila pevnou IP....

Dawid (19.4.2006 22:06:41)

Souhlasim. Rupik nema vubec poneti o co jde. A sahat by na to nemel. Ale nesouhlasim s tim, ze by si nemoh verejnou IP narvat na IP sitovky. Mam to tak udelany. Mam D-link 362T a nenasel jsem jinej zpusob, jak bych byl viditelnej z venku (samozrejme pro moji potrebu) a problem s bezpecnosti nemam. Mam jen firewall od Win a Avasta. A bez problemu.

Anonym (19.4.2006 22:34:57)

Jo, ale máš aspoň XP firewall a antivir. Víš, řešil jsem mnohokrát problém: "po změně připojení na ADSL mám najednou PC plné havěti". Ve všech případech se jednalo o neaktualizované XP, maximálně SP1 (firewall samozřejmě defaultně vypnutý, nebo že to poradil "zkušený" kamarád) a USB modem (no ano, "skvělý" Sagem 840), případně tvůj D-link 362T. Takže po těchto zkušenostech nezkušeným uživatelům veřejnou IP v PC vůbec nedoporučuji a už vůbec ne, aby si to nastavovali sami. Pak to mají "rozbitý" a "bečí" do telefonu, že se jim otevírají různá POP-UP okna, že PC pořád někam odesílá nějaká data a podobně.

HollyG (20.4.2006 07:16:25)

Jo to mi neco pripomina, z rady "vypni ten smejd v XP a nainstaluj si poradnej firewall" obcas nekdo pochopi jen tu prvni cast :)

Thorough (16.4.2006 18:23:47)

Nemusis, ale nezapomen si nastavit pevnou IP + masku z rozsahu modemu a ADSL modem jako defaultni gateway.