Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vadi mi déšť..

Vadi mi déšť..

Anonym (28.4.2006 23:02:39)

Dnes jsem zjistil ze když prší tak mi to šlape hoodně pomalu.Má teda děšť na rychlost pripojení nějakej vliv?co s tím mám dělat?diky moc

Anonym (29.4.2006 07:42:45)

Odstehuj se ze Seattlu!

František (29.4.2006 09:17:14)

Takto nekonkrétně formulovaný dotaz bohužel přímo svádí k ironickým poznámkám. Pokud se na něco ptáte, je třeba popsat vaše připojení. a) Pokud jste připojen bezdrátově (Wi-Fi a pod.), pak popsaný jev svědčí o tom, že spoj je na hranici použitelného útlumu. Suchý vzduch je dobré dielektrikum, vhkem (mlha, déšť, sněžení) se jeho dielektrické vlastnosti podstatně zhoršují a útlum spoje vzroste nad únosnou mez. To se projeví zvýšenou chybovostí/ztrátovostí paketů (chybně přenesené/ztracené pakety je nutné poslat znovu) a poklesem reálné datové rychlosti. Pokud se s tím nesmíříte, lze experimentovat se ziskem a směrovostí antény, ale v pásmu 2,4 GHz je třeba hlídat max. povolený vyzářený výkon (při uploadu), abyste nerušil jiné uživatele tohoto pásma. b) Pokud jste připojen kabelem (ADSL modem, CATV modem), je to zajímavější, možných příčin je více, např. zatékání do kabelové skříně, spojky, nakopnutý kabel atd. a je to způsobilé k nahlášení poruchy ISP.

TheIF (29.4.2006 17:54:04)

c) agregace všichni lapěj doma u NETU

František (29.4.2006 18:10:36)

Děkuji za doplnění, i tento faktor přichází v úvahu (tazatel patrně nemá službu s garantovanou rychlostí).

Nargon (29.4.2006 11:43:42)

Jo dest ma vliv na rychlost. Kdyz venku prsi, tak je clovek takovej unavenej a muze mit az halucinace, a pak vidi ze to jede pomalu, ikdyz ve skutecnosti to jede rychle.

Atsepicnu (29.4.2006 13:12:08)

:)