Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > D-LINK G664t

D-LINK G664t

Danik (3.6.2006 19:57:32)

Zdravim. Mam problem s modemem a routerem v jednom (d-link G664t). Stává se mi, že se občas odpojí z netu, ale tváří se že je connected (conected v biosu a kontrolka adsl bliká=nejede net - a opravdu nejede :) Nevím co s tím. Přežil bych to, ale bych rád, kdyby se dalo aspoň nastavit, ať se vždycky znovu připojí (manuál restart pomůže, ale automaticky by to bylo lepší - hlavně když nejsem doma a rodiče tomu nerozumí). Děkuji moc

Secret Dandelion (3.6.2006 20:24:00)

Pokud bliká kontrolka adsl, ztrácí se signál adsl, nebo je nestabilní - velký vliv na to mají paralelky - pokud to máš zapojený v rozbočovači a jinde v baráku máš paralelku, tak může nebo nemusí docházet ke ztrátám signálu. Jinak D-link má nastavený automatický připojování.

Danik (3.6.2006 23:53:51)

Děkuji za odpověď, ale moje praxe je taková, že se mu ne a nechce připojit samotnému (možná po půlhodince). Máme v domě dvě telefonní zásuvky (pokud to jsou ty paralelky) a jednu z nich teď nepoužíváme, protože nám rušil signál na dsl. Nejdříve to bylo úplně v poho, modem jel 5 dní úplně v pohodě, ale pak to začalo občas padat. Jen mám občas podezření, zda to není přímo telecom. Ale děkuji PS: Myslíš, že druhý splitter v druhé zásuvce by nám umožnil napojit telefon i u té druhé zásuvky? (1. patro a přízemí :)

Secret Dandelion (4.6.2006 13:02:00)

Jestli máte zapojenou jen jednu zásuvku s jedním rozbočovačem, tak to bude problém buď se samotnym rozbočovačem (i když třeba telefon funguje) nebo samozřejmě Telecomem. Druhej rozbočovač na tu druhou linku bych nedoporučoval ... stejně by tam docházelo k rušení adsl ... asi bych to nahlásil ... je-li kam !!!

Anonym (4.6.2006 17:49:44)

No to musim tedy oponovat, na kazde tel. zasuvce rozbocovac byt muze, nevim proc by nemohl! Totiz v idealnim pripade vsechny telefony musi byt pripojene za rozbocovacem, bud si zaplatite vyjezd technika nejakych 800 nebo kolik to je a nebo si za par supu koupite dalsi rozbocovac a mate po ruseni, za to vam rucim.

Sekret Štenclion (4.6.2006 18:57:49)

souhlas, v podstate zle rici ze co zasuvka tak to rozbocovac nebo si vyvest vsechny ostatni zasuvky s telefonnimi pristroji za rozbocovac. Hlavne ze se hned navazite to telecomu co, takovyhle lamicky opicky mam nejradeji, co temer nic nevyresi a hazeji to na ostatni.. proc taky ne, kdyz to dela kazdy ze?!!

Danik (5.6.2006 01:14:10)

Děkuji vám všem, zkusím si pořídit rozbočovač, snad to vyřeší (těch 200 Kč - či nějakých 187) jsem do toho ochote investovat :) Snad se zadaří. Díky

Radek (4.6.2006 19:37:14)

Spíš bych bral jako lepší řešení JEDEN rozbočovač hned na začátku linky a pak rozvádět zvlášť po bytě telefonní drát a zvlášť vstup do modemu.

Anonym (4.6.2006 20:27:29)

jo jasny, ale pokud tam mas jen dve zasuvky a neumis si to prepojit sam, tak je zbytecny si platit za technika 4x tolik nez co stoji rozbocovac (kdyz beru ze stoji 200 kc)

Anonym (5.6.2006 01:30:55)

V podstatě je lepší dát rozbočovač před telefon a modem napojit napřímo. Trochu to sníží útlum na lince. zejména na dlouhém vedení to může být jediný způsob jak to uchodit.

Danik (5.6.2006 01:39:54)

A to já právě nevím, jak na přímo. (v jiném patře? - z jiné zásuvky?)

Anonym (5.6.2006 01:41:18)

Přímo znamená, že kabel z modemu vede přímo do zásuvky. Bez přerušení nebo rozbočení. Nevím, jak to jinak popsat.

Danik (5.6.2006 01:42:28)

Tak to bych i pochopil, jen nevím, který pak povést do rozbočovače :)