Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > SAGEM-řešení problému s nestabilitou

SAGEM-řešení problému s nestabilitou

Belisarius (10.6.2006 02:04:56)

Rozhodl jsem se založit toto samostatné téma, i když odpověď, jak stabilně provozovat modem, zde již v diskusích byla bezpochyby někým zodpovězena. Měl jsem připojení IE ideal 512/128, nyní mám rychlostně to samé, leč bez FUP (Extreme). Obojí již asi rok provozuji na nechvalně proslulém Sagemu. Trpěl jsem popisovanými problémy, tj. připojení mi trvalo třeba 15 minut a musel jsem opakovaně procházet proceduru s vytahováním USB kabelu. Také bylo připojení nestabilní, a to naprosto nevypočitatelně. Řešení je jednoduché: v "Nabídka start--Všechny programy--Po spuštění" odstranit aplikaci DSLMON a zapomenout, že ji v PC vůbec máte. Připojuji se od té doby na první pokus a připojení je stabilní, naposledy jsem byl bez jakýchkoliv problémů nepřetržitě on-line asi 5 dnů. Toto je moje zkušenost a omlouvám se, pokud jsem založil zbytečné téma, neustálé nářky a nadávky na tento modem mne k tomu podnítily. Ostatně, zajímá mne vaše zkušenost, zda i vám se toto řešení osvědčilo.

haf (10.6.2006 11:02:15)

Já myslím hodně záleží na compu lépe základní desce a čipsetu. Měl jsem zákl. intel modem microcom pracoval bez problému. Výměna na novějši ASUS a problém vypadávalo spojejí až zatuhnutí. Je to něco s napájením USB. Reklama modemu dvakrát bez úspěchu žádná závada. Mám ho doma je na prodéj. Koupím Sagem a pracuje bez problému. Odstraněním DSlmon mi připojení skolabovalo úplně. Resety jsou nutné, ale tady není něco v pořádku s Windows. Po instalaci programu TuneUp skvělá věc je tam kontrola a nastavení připojení netu a od té doby žádné resety jen počkat jak se po prvním zapnutí nahrají ovladače do modemu. To jsou moje zkušenosti.

haf (10.6.2006 12:16:22)

Včera jsem zjistil jeko jeden z prvních USB modemů má přímo od výrobce ovladače i pro Linux. Nebyly.

Atsepicnu (10.6.2006 11:20:02)

No ja dsl mon necham po spusteni zaplej, a ptom co se zapne komp je sipka zelena, pak zcervena a zase zezelana- pak se da pripojit- na 1., pokus se vzdy pripojim a pak dsl mon vypnu rucne.... no problem... zatim :) ale ze zacatku sem se treba taky nekdy nepripojil...

Atsepicnu (10.6.2006 15:45:49)

jo jeste neco pouzivam ovladac tusim verzi 2.5 ta c byla na cd od telekomu, s novejsi mam problemy tzn chyby pri pripojovani...

XXX (10.6.2006 11:22:41)

Ten kdo si pořídí modem přes USB, je špatně informovaný uživatel...jelikož USB modemy jsou napájeny z PC a také záleží na kompatibilitě modemu s PC. A málo kdo odhadne, jestli jeho PC je kompatibilní s daným typem modemu...prostě koupí a děj se vůle boží! Když už USB modem tak Well asu 8000, Siemens A-100 ideálně D-link 362T který je jak přes USB tak přes Ethernet. Ideální modem je přes Ethernet, jeden z nejlepších modemů je Speed Touch 510i, není problém s tímto modemem být měsíce připojeni vkuse. Doporučuju

haf (10.6.2006 12:12:14)

Chci koupit ZyXEL Prestige 661HW-63/67 má ho již někdo?