Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > U koho si stěžovat na nízkou SNR Margin?

U koho si stěžovat na nízkou SNR Margin?

fk- (5.11.2006 16:47:11)

Mám ADSL Bluetone Premium 1024/256, přičemž stále platím Telecomu za tarif Standard. V posledních dnech mám silné potíže s padáním připojení - za uplynulých 6 dní mi modem hlásí 183x Loss of signal (cca půlminutový výpadek, po kterém modem znovu naváže spojení). Vzhledem k velmi nízkým hodnotám SNR Margin - mezi 3 a 7 dB downstream, upstream stabilně na 7 db - předpokládám, že na vině je právě toto. Koho mám žádat o řešení problému? Telecom nebo ČRa? Další hodnoty, které mi za uvedenou dobu hlásí modem (down/up): Errored seconds - 76981/1226 Loss of frame - 0/0 CRC errors - 1274/8 Data rate - 6048/608 kbps Latency - FAST/FAST Bonusový dotaz: Je "data rate" ta "synchronizační (nebo "sestavovací") rychlost", jejímž snížením by mohlo dojít ke zvýšení stability spojení? Pokud to chápu dobře, je v mém případě několikanásobně předimenzovaná. [Pozn.: Jde mi o to, která ze zmíněných firem může tento problém řešit TECHNICKY, ne o to, kdo ze zde diskutujících lidí má nebo nemá rád Telecom, ČRa, ČSSD, zimu, George Bushe nebo čokoládu na vaření. Nereagujte prosím jako idioti. Děkuji.]

Nargon (5.11.2006 17:52:53)

1] Ano snizenim datarate si urcite pomuzete, protoze je to opravdu vysoce predimenzovane. 2] Kdo je vas ISP? Bluetone? tak si stezujte u nej. Kdyz si budete stezovat prezidentovy tak to bude nanic. Musite si vzdy stezovat tam, kde mate smlouvu. Pokud je ta zavada nekde dale, tak at si to vyridi bluetone s tim jeho dodavatelem.

O2 (6.11.2006 19:34:22)

jo jo CRA bluetone jsou jak na hlavu, do lokalit kde má O2 limit 2Mega, si tihle frajeři suveréně pustí profil 8Mega i když zákazník využívá pouze 512Kilo. Potom se můžeme divit že se zahluší souběžná vedení a zmiňovaný zákazník má totálně nevyhovující SNR .

fk- (10.11.2006 19:32:39)

Podařilo se. Po stížnosti na Bluetone a následném snížení data rate na 2048/256 stoupnul SNR Margin z 6 na 30 dB, což je fajn. Díky.

petr (6.11.2006 19:51:52)

Nejsi sám, takových je , skoro bych ti dal tel. číslo,

Anonym (7.11.2006 14:59:11)

Rychlost Data rate - 6048/608 kbps se mi nezda standartni, tak si myslim ze neco testuji. Akorat 6 dni je asi dost. Samozrejme pri znizeni synchronizacni rychlosti se ti SNR urcite zvysi ! Ja resil obdobny problem jeste s Telecomem i kdyz jedu pres GTS. Samozrejme pozadavek musis poslat na sveho poskytovatele O2 se stebou asi bavit nebude pokud si to nevyzada CRa

Anonym (7.11.2006 23:47:54)

6048/608 je ok. Radiokomunikace, na rozdíl do TO2 nepoužívají fixní rychlostní profily, ale dynamický. To funguje tak, že se modem/DSLAM synchronizuje nikoliv na cílovou rychlost, ale na cílový odstup signál/šum, což je většinou 6dB (resp, alokují se všechny subnosné frekvence s minimální hodnotou 6dB+) Má to, jako všechno, svoje výhody a nevýhody. Tak předně, výhoda je, že pokud se na lince něco podělá a dojde k zarušení, modem se s DSLAMem přesto synchronizuje byť na nižší rychlosti. Nevýhoda je zřejmá. Adaptivní profil nikdy nemá tak vysokou šumovou rezervu jako fixní, takže modemy, které pracují hůř s nízkou šumovou rezervou můžou chybovat, nebo padat.

Anonym (9.11.2006 14:18:34)

neni to malo? SNR 6db je preci na hranici funkcnosti... lidi tu pisou ze se SNR pod 10db jim pada spojeni

Anonym (9.11.2006 19:58:31)

pozor není to SNR ale SNR Margin.

Anonym (10.11.2006 08:39:02)

aha.. sakra mam v tom poradnej gulas :) mohl by nekdo vysvetlit rozdily mezi SNR a SNR Margin?

tomek (10.11.2006 15:59:37)

taky by me zajimalo

kix (11.11.2006 07:36:20)

já tomu rozumim takto SNR = odstup signál-šum SNR margin = rezerva SNR oproti minimálnímu SNR.

Anonym (12.11.2006 20:04:03)

A nevíte náhodou český překlad SNR margin? protože to by podle mě spíš mohl být odstup signál/šum. SNR je spíš poměr signál/šum nebo tak něco... Sakra, to tu není žádný elektrotechnik?

y2k (7.11.2006 16:32:54)

Reklamuj to v každém případě u Tvého ISP, tedy u Českých Radiokomunikací. Určitě bude vhodné jim správně napovědět (tedy poskytnout jim shora zmíněné hodnoty) a stručně jasně výstižně jim písemně vytknout vadu. Také je vhodné rovnou do reklamace udat, jak si ji přeješ vyřešit (tedy snížením HW rychlosti modemu na 4096/512kbps, což by mělo stačit). ad 2; čokoládu na vaření miluju; Bush je úchyl; zima je dobrá - na horách; ČSSD nesnáším; ČRa jsou dobří;

Anonym (9.11.2006 18:57:08)

no tady by asi pomohlo snížení rychlosti v profilu, a hlavne prověření odstupu ze strany poskytovatele, to co ukazuje modem , není směrodatné...

zavinac (15.11.2006 21:02:28)

mam podobny problem vcelku casto mi pada 2mb net od CRa a zajimalo by me jestli na to muze mit vliv typ komunikacniho protokolu jelikoz v mailu od CRa bylo napsane nastaveni MUX Type / Encapsulation: LLC - při protokolu PPPoE VC (VC MUX) - při protokolu PPPoA vyzkousel jsem obe moznosti ale nepoznal jsem rozdil . jinak rychlost downloadu je bez problemu vetsinou dosahuju kolem 1900kbps ale upload je katastrofa podle specifikace bych mel mit neco malo od 512 a vetsina lidi s tinto neten neklesaji pod 450 jen mu modem mi hlasi rychlost 225kbps a realne se pohybuju kolem 180 coz si myslim ze to uz normalni neni a docela me zajima co znamenaji tyto hodnosty relative capacity occupation: 100% noise margin upstream: 7.0 db output power downstream: 18.0 dbm attenuation upstream: 25.0 db a jeslti mohou mit na rychlost uploadu vliv a jestli je na miste se obratit na CRa o napravu .

Anonym (16.11.2006 00:39:26)

Problém v uploadu často způsobuje splitter nebo chybné zapojení. na kolik se ti modem chytne, když ho dáš přímo do zásuvky? (bez splitteru a ostatních zařízení, telefonů, faxů, etc...)?

Anonym (16.11.2006 10:43:09)

2nd level? :)

Anonym (16.11.2006 22:46:22)

modem mi bezi bez spliteru a mam ho pripojeny primo na zdirce a od zdirky ven z bytu mam kolem 15m tel. kabelu jiank dens se povedlo spojeni kdy opload bezel normalne kolem 450-500 ale pote co jsem se vcera obratil na CRa a technik zvysil synchronizacni rychost u uploadu tak mi ot zas jede 150 no silene . myslite ze ty hodnoty noise margin kolem 7 pro up a 8 pro down jsou male nebo je vina nekde jinde ? btw od ustredny sjou vzdaleny 1,7km takze signal by mel byt super ale neni a co rikate na to ze ten technik mi sync. ryhlost zvysil ? neni to blbost kdyz tu pisete ze by pro stabilitu pomohl snizeni ?