Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ČRa - no nekupte to!

ČRa - no nekupte to!

David (2.2.2007 20:39:52)

Objednávka odeslána cca 10.ledna, dnes, po cca 3 týdnech přišel výsledek "dokončeno šetření s výsledkem : objednanou službu u vás nelze zřídit".... Bohužel musím přidat svůj hlas k těm, kteří volají, že ČRa jsou v poslední době banda línejch smradů... Tohle "šetření" i O2 nebo dříve proklínaná Nextra zvládnou za odpoledne / telefonicky na dotaz...

Anonym (2.2.2007 23:15:14)

lol

Anonym (3.2.2007 00:33:33)

U mě trvalo zřízení ADSL od CRA přes tři měsíce. Šikulky.

Anonym (3.2.2007 08:49:12)

technické šetření provádí TO2, čra dostanou pouze výsledek šetření, nepodílí se na něm

Anonym (3.2.2007 11:00:33)

Zalez ty CRa stvuro s tema pomluvama!

David (3.2.2007 11:10:13)

Ale no tak, nech té filipiky pro ČRa. Ostatní operátoři tohle "šetření" v rovině dostupnost - nedostupnost zvládají na počkání, případně do druhýho dne... Takže tu přestaň hájit svého chlebodárce. Tři týdny zkoumat jestli ČRa vůbec mají v dané lokalitě pokrytí, to nemá chybu... Mimochodem jejich bordelářské "ověření dostupnosti" na webu je k prdu, protože tam samozřejmě vypadlo, že Classic i Premium ADSL je možné zřídit...

Anonym (3.2.2007 12:07:04)

setreni opravdu dela O2, napred si o tom neco zjisti a pak pomlouvej kdo zdrzuje..

Anonym (3.2.2007 15:43:04)

Nech si blby kecy, ty zkurvenej CRa agente. TO2 bude delat technicke setreni k technologii CRa, vid?

Kejli (4.2.2007 21:51:49)

Jasně že jo.

David (4.2.2007 00:00:59)

Na druhou stranu, mě to jako zákazníka při porovnání s konkurencí nemusí moc zajímat, ne? O2 - telefonicky, GTS (nedávno zřizované, přes LLU) - do druhého dne... ČRa - tři týdny... To je vše co říkám, mě může být jako objednateli "u pr*ele", jak to mají hoši zařízené, já jen vidím, že konkurence to zvládá rychle a oni vůbec... Mimoto - nemyslíš, že by měli aspoň sami vědět, v jaké lokalitě je možné jejich ADSL zřídit? Tedy kde mají zpřístupněné místní smyčky od kyslíků? Tady nešlo o problém rychlosti, ale o to, že Premium ADSL, které dle jejich webu je možné na daném čísle zřídit, realizovatelné NENÍ... A pro mě jako zákazníka je to čistě a jen signál nebetyčného bordelu v radiokomunikacích. Abys rozuměl ještě jednou - NEMLUVÍM tu o tom, že by si někdo objednal 4MBit a díky vzdálenosti od ústředny mohl mít jen 512ku. NE. Tady jde čistě jen o ADSL přes LLU a poskytovatel by mohl vědět, bez asistence kyslíka, kde je možné tuto službu zřídit, a dát to potenciálnímu zákazníkovi vědět dřív než za tři tejdny, ne?

oweitzu (3.2.2007 14:26:43)

Sice asi pises o Premium, ja mam Classic.. Aspon ti dali vedet oni, to ja jsem po mesici od odeslani smluv musel zjistovat co se deje, zjistil jsem ze kvuli tech. problemum nelze zridit.. Po cca asi 1tydnu dosel mejl, ze je vse OK ze to mam teda aktivovane.. Psal jsem ok, ale ze mi jeste nedosel samoinstalacni balicek s modemem zdarma, pani psala ze prijde v prubehu nasledujiciho tydne.. Ve ctvrtek toho nasledujiciho tydne jsem psal, ze jeste nic nedoslo, pani napsala, ze mi nic neprijde, ze si musim poridit sam modem (smlouvy jsem posilal kdyz byl ten usb siemens v akci zdarma, nevim asi jakoze mi to aktivovali kdyz uz ta akce nebyla, tak ze ten modem zdarma uz neplati,nevim.. ze mi to zatim nebudou fakturovat) 2 dny od tohoto zjisteni jsem si sehnal modem a net jede paradne to musim uznat, doufam ze to vydrzi, od meho predesleho pripojeni (gprs) je serfovani fakt o necem jinem nez nechat nacitat stranku a mezitim si odbehnout na wc nebo si dat cigaretu :) Mam 2048/256: tady mam vysledek speedmetru z rychlost.cz: Datum a čas: 03.02.2007 14:20 Download: 368.24 kbit/s (46.03 kB/s) Upload: 234.92 kbit/s (29.365 kB/s) Web odezva: 54ms63.9ms75.1ms ovsem jsou to velice divne hodnoty protoze kdyz tedka pustim stahovani z http tak jedu 120kB/s, z ftp 210kB/s a kdyz vlezu na gamepark.cz tak tam mam ping 16ms

Anonym (4.2.2007 12:02:18)

Bylo zde u napsáno dost. I já musím potvrdit velmi zlou zkušenost z ČRa - objednáno vloni v polovině října (sepsána telefonická objednávka na ADSL Classic). Za cca 10 dní přišel návrh na smlouvu, dále to jaksi probíhalo, ale nakonec, i přes ujištění, jsem čekal 1,5 měsíce. Pak jsem ztratit zájem a zůstal u GTS Novery. Jenže mám další negativní zkušenosti - GTS Novera, dříve Contactel - chodí stále hodně spamů, server je od ledna pomalejší, no operátor alespoň promptně reaguje na dotazy co se děje - viz následující od nich: " Bohužel Vám v tuto chvíli nemohu nic jiného, než že řešení se bude hledat. Servery jsou momentálně určitě pomalejší než u konkurence. Je to způsobeno jejich stářím a v neposlední řadě i útoky spammerů.Řešení bude opravdu až v průběhu roku 07 (neupřesněno kdy) a do té doby bude na serverech bývalého Contactelu horší dostupnost serveru příchozí pošty." Daniel Nyní hledám dalšího a hlavně spolehlivého operátora.

David (4.2.2007 14:57:35)

Já už se na to vyprdnul, asi u GTS Novery (ex Nextra) zůstanu, mám za 821/měs 20 GB FUP limitu, 3072/256 lajnu chodící stable 2500/260, za riziko problémů mi to nestojí... Před půlrokem až třičtvrtěrokem tu ČRa ještě lidi velebili, kdybych tehdá dal výpověď smlouvy a následně objednal, tak s výpověďkou GTS a zřizovací lhůtou ČRa bych možná teď "tak akorát" měl po čtvrtroce urgencí net od ČRa a tloukl hlavou do zdi co jsem to za vola a co jsem to proboha koupil... Nene, dokud nebude Novera nějak výrazně dražší než ostatní nebo uplně nepoužitelná, nejdu od nich...

Kejli (4.2.2007 21:45:03)

To je zase nesmyslná diskuze. Nějakej týpek se těšíl na net bez FUPu a teď když mu to nejde, tak pomlouvá ČRa. Minimalně 10 dní na tom zpoždění patří telecomu. Je sice pravda, že to ČRa trvá dlouho, ale jejich net nemá konkurenci. PS: Nebo si nech nějakou Wifinu od místního ISP a začni pomlouvat všechni ADSL providery. A kdyby jsi už neměl co psát, tak začni kritizovat pravopis a sloh. To se ti uleví vždycky. :-)

Ota (4.2.2007 22:25:30)

ČRa nemá chybu - ale jen dokud funguje a nic nepotřebujete. Pak nastane tvrdé vystřízlivění do reality. No, ale spravedlivě vzato, je to problém asi všech poskytovatelů, na výjimku sem nenarazil, i když sem si donedávna myslel, že jsou to právě ČRa. Ale nejsou, určitě nejsou.

David (5.2.2007 00:25:21)

Já nevím, já třeba vůbec dle pověsti neměl rád Noveru, nechtěl jsem net od nich, ale bývalou Nextru@Telenor koupila právě GTS Novera... A od doby co jsem pod GTS musím říct, že se rapidně zlepšila úroveň zejména technické podopry. Volal jsem tam tedy díkybohu za celý rok (nebo jak dlouho) co to mají jen jednou, nicméně příjemně mě překvapilo, že operátor byl jasně a zřetelně slyšet, mluvil ČESKY (nebyl to tedy legendární bača "tu Martin pri telefone" odkudsi z Tater) a dokázal poradit tak, že to k něčemu bylo... Já osobně si třeba na úroveň podpory a služeb obecně u GTS stěžovat nemůžu. Vím, že si asi leckdo bude ťukat na čelo, ale když jsem potřeboval podporu , byl můj dotaz do pěti minut (šlo o podrobnosti ke konfiguraci nového modemu) vyřešen ke spokojenosti a funkčnosti a co má bývalou Nextru GTS Novera, tak byly za celou dobu jen dva výpadky, jeden několikahodinový celopražský, jeden cca půlhodinový...

David (5.2.2007 00:20:21)

Už to nechlastej. Zaprvé, ten internet vůbec nebyl pro mě a vůbec nešlo o no FUP. Nesuď všechny podle sebe, ne každej nad představou že bude moct tahat jako o život. To zaprvé. Zadruhé, kdyby sis tu nesmyslnou diskusi četl celou, nebo aspoň o pár postů níž, tak bys věděl, že mě na tom s..re zejména fakt, že dostupnost přes to jejich slavný "ověření" je v klidu a potvrdili to i telefonicky, jenže v tom pitomci mají bordel a tam kde údajně mělo premium jet, tak VŮBEC NEMAJÍ ZPŘÍSTUPNĚNOU MÍSTNÍ SMYČKU. Čili se tu nehádám o to jestli kyslíci zdržují nějaký skutečný tech. šetření, mluvím tu čistě o tom, že díky bordelu ČRa došlo ke zbytečné ztrátě tří týdnů, kdy mohla být přípojka realizována už někým jiným. Takhle se bude posílat nová objednávka a bude se čekat další cca měsíc na vyřízení... Chápu, že pro puberťáky asi čas ani peníze nic moc neznamenají, ale pro někoho je třeba to připojení docela důležitý a další měsíc s nespolehlivým místním wifi ISP pro něj může znamenat i docela problémy...