Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Stálé výpadky u Radiokomunikací

Stálé výpadky u Radiokomunikací

vojtěch (19.2.2008 20:25:10)

Dobrý den, mám již skoro 2 roky Premium ADSL 2 Mbit (linka a telefon je od O2) a až asi do listopadu 2007 bylo vše OK. Podotýkám že modem, Microcom, byl vlastní, nikoliv od nich.Má router, je ethernetový a jsou na něm navěšeny 3 (občas s notebookem 4) počítače. Poté začaly výpadky, často se načítaly jen některé stránky, jindy to úplně spadlo, ale většinou padaly ty samé stránky dokola (třeba google nebo wikipedie). Po jejich ujištění že problém musí být u nás, došlo an zakoupení nového modemu US Robotics. Asi tak 2 měsíce OK a poté opět výpadky, ale už definitivní, které skončily tím, že nakonec se to nerozběhlo vůbec. Jediné co pomáhalo, bylo restart modemu, znovunastavení a znovupřipojení, ale často jen na chvíli. Dokud se modem nerestartoval, nešlo se do jeho nastavení ani dostat. Po asi týdenní komunikaci, kdy to prý "sladili a sesynchronizovali" to zakončili tím, že máme reklamovat modem. Tak jsem půjčil od známého téměř nový modem Microcom a i s ním to padá. Vyměnil jsem i splitter a to také nepomohlo. Jediný rozdíl je ten, že modem komunikuje i bez restartu. Zajímavé je to, že vždy u všech tří modemů se i při výpadku ukazuje že síťové připojení je navázáno. Tak jsem znova podal stížnost, ale moc tomu už nevěřím. V síťových kartách to určitě nebude, neboť to padá na všech počítačích současně. Jestli ty modemy nejsou třeba kompatibilní s jejich službami po nějaké změně technologie u nich??? Taky je zajímavé že s tím novým Microcomem padají ty samé stránky jako s tím prvním, narozdíl od druhého modemu v pořadí.

Anonym (20.2.2008 06:20:52)

Joo Kamile, typickej shit od radiokomunikaci. Nemel jsi lezt k temhle podvodnikum a ja bych na tvem miste uz zacal vyplnovat odhlaseni.

Anonym (8.3.2008 10:47:24)

To taky dělám.

Anonym (20.2.2008 08:25:26)

A na jake rychlosti se vam to synchronizuje?

tim (20.2.2008 14:03:27)

Ten samej problém v tu dobu jsem řešil i já.Telefonické rozhovory s technikama od CRA jsou k ničemu,dávají najevo,že nemají zájem pro tebe něco udělat.Pomohla až stížnost na helpdesk CRA,a pak se teprve něco dělo.Teď už týden jsem konečně bez problémů.

vojtěch (20.2.2008 14:43:33)

Takže mělo by tedy smysl napsat reklamaci služby? Protože technici mě spíš vodí za nos.

tim (21.2.2008 00:09:23)

Napiš svůj problém sem: helpdesk@radiokomunikace.cz Zdůrazni tam,že technici nejsou schopni problém vyřešit.Taky připomeň,že řádně platíš za služby a proto by měly fungovat.Vše v klídku a slušně. Tak jsem to udělal i já,během týdne byli u mě 2x technici z O2,vše zkontrolovali,proměřili a závadu odstranili.Technici od CRA jenom žvanili,že je vadnej modem(i když jsem pořídil nový),potom zase spliter,pokaždý se ozval někdo jiný,který nevěděl ani o co jde a vše odstraňovali z teplé kanceláře.Nakonec jsem dostal SMSku,že je závada odstraněna.Samozřejmě že nebyla.Pomohl až zmíněný email jejich šéfovi.

Vojtěch (21.2.2008 15:19:09)

Tak výborně! Podařilo se mi nakonec ukecat technika od CRa, aby sem vyslali technika od O2. Ten tady všechno proměřil a zjistil, že kabel mezi bytovou přípojkou a domovní ústřednou je závadný. Tak doufám že až to odstraní, tak už to půjde.

fyzio (23.2.2008 09:50:56)

Já mám podobný problém. Vyzkoušel jsem už 2 modemy (WELL, Edimax) - připojení je vždy stabilní jen na surfovani. Jakmile zapnu uTorrent, je nemožné surfovat. Takže jsem pořídil na elektrickou zásuvku DSL modemu spínací hodiny a každé 3hodiny se na minutu vypne. Tím se restartuje připojení, a mám zas na 3 hodiny vystaráno. Je to hrůza, ale na okresním městě vám nikdo neomezený internet za tisícovku nenabídne :-((

Odbornik (23.2.2008 22:07:26)

Problem neni v pripojce, ale v tom ze jsi neschopne hovado

Anonym (26.2.2008 13:01:05)

tak takovejhle odborník by dokázal bejt asi každej : )

Anonym (27.2.2008 07:55:14)

Ale bouzel ma na 90% pravdu. Problem bude v male NAT tabulce modemu...

Anonym (2.3.2008 15:02:05)

to nejspíš bude, ale "malá NAT tabulka" prostě není totéž jako "jsi neschopné hovado" :))

Octavinek (2.3.2008 09:38:06)

no já mám ten samý problém, s tím, že mi padá připojení po zapnutí uTorrentu!? Už tady někdo přišel na to, čím to je?

Anonym (3.3.2008 08:09:08)

Problem bude v male NAT tabulce modemu...

Anonym (26.2.2008 13:04:39)

zrovna před chvílí výpadek RAS serveru ČRa cca 5 min. samozřejmě nehlášený.