Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Aktuální stav - kterého poskytovatele? Volný: Radiokomunikace?

Aktuální stav - kterého poskytovatele? Volný: Radiokomunikace?

viktor (2.9.2008 14:05:47)

Asi nebudu jediný, kdo se každý druhý den sám sebe ptá - tak kterého poskytovatele DSL? V užším výběru je nyný VOLný a Radiokomunikace. U Radiokomunikací nikde nevidím možnost objednat Premium DSL bez telefonování přes ně a bez dalšího placení pevné linky. U Volného vypadá vše OK, plus konečně trošku slušný modem za 1 Kčs. Má někdo k uvedeným poskytovatelům argumenty pro či proti? Nebo jiné tipy? Pevnou linku bych každopádně při zřízení DSL rád zrušil. Díky moc.

Anonym (3.9.2008 00:17:02)

Tak se dívej líp: http://www.radiokomunikace.cz/domacnosti/pripojeni-k-internetu/premium-adsl/popis-sluzby.html - platíš paušál za linku O2 http://www.radiokomunikace.cz/domacnosti/internet-a-vyhodne-volani/premium-adsl-volani/popis-sluzby.html - O2 nic neplatíš a telefonovat přes ČRA nemusíš (ale můžeš). Pevnou linku při zřízení ADSL zrušit nemůžeš, pouze převést k alternativcům. A bacha na 2leté úvazky u některých - než něco podepíšeš, tak si důkladně a několikrát přečti všeobecné podmínky a kompletní ceník!

Bobas (4.9.2008 16:20:51)

Nevíš prosím, jak to je, pokud si koupím LLU od ČRa a někdy v budoucnu budu od nich chtít zase zpět k O2? Platí se něco za "znovuzřízení linky" nebo tak něco? U mě poskytuje LLU jen ČRa a O2... Dík.

Anonym (9.9.2008 05:08:34)

Nelze, musis novou linku u O2, vzhledem ale k tomu, ze ji lze permanentne, nyni v DUo poridit za 1,- neni to zadny problem :-) Navic s novou linkou za 1,- můžete získat 2200 Kč bonus a ještě k tomu občas v akci třeba 2 měsíční paušály za 1,- Kč (to bylo teď o prázdninách). A po roce závazek konec a můžu přejít třeba k radiokomunikacím. Když mají ten 1Mbit upload... Volný určitě nebrat, mají 24 měs. závazek při každé změně rychlosti a nejtvrdší výpovědní podmínky a nechovají se zrovna fér ... Ve skut. je to tak, že alternativec musí O2 zaplatit cca 2800 Kč za PPV (převzetí celé linky = LLU) a Volný to má možná měsíčně levnější, ale daleko horší výpovědní a závazkové podmínky jak radiokomunikace.

Anonym (9.9.2008 05:13:11)

to, že Volný inzeruje Internet bez pevné linky je jen o tom, že on neumí pevnou linku provozovat, Radiokomunikace a GTS to umějí a cena u nic hje vyšší jenom proto, že maj jen 1r. úvazek. Prostě 2800 Kč náklad na převzetí linky mají rozpočten do 2 let. což by nebyl problém, ale to, že při každé změně si volný vynutí prodloužení na nových 24 měsíců a to, že předčasná výpověď není třeba 3000 Kč a dost, ale 100% měsíční ceny zbývající do 24 měsíců, to už docela problém je. Třeba zvýšíte rychlost, za 3 měsíce se budete stěhovat a doplatíte jim 19x měsíční paušál (přestože jejich náklady na převzetí PPV už mají dávno zaplacené) - to je prostě zlodějna ala Volný :-)

Anonym (7.9.2008 09:52:57)

čra mají závazek na rok

Milda (8.9.2008 20:50:39)

Pevnou linku u O2 při přechodu k ČRa zrušit můžeš, ale furt musíš platit výpalný... a to je právě ten rozdíl ceny mezi tarify Premium DSL za 469 a Premium DSL+Volání za 699.... u tohoprvního ještě přičti tarif O2 který musíš telecomu platit, u druhého se platí jen ten propojovací poplatek... tomu se nikde u žádného DSL tarifu nevyhneš!!