Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Mate už 16Mbit od Volný????

Mate už 16Mbit od Volný????

laada (3.9.2008 15:50:43)

Požádal už nekdo o navýšení rychlosti na 16Mbit???Za jak dlouho vam to navýšili???Ja o to požadal 1.9. a porad nic na webu mi to pise ze probíhá technicke šetření už dva dny. Dik předem za odpovědi

Andrasin (3.9.2008 17:29:15)

Já to mám objednané druhý den a píše: Smlouva podepsána. Služba byla objednána u dodavatele technologie. Snad to nebude moc dlouho trvat.

ABCD (4.9.2008 12:40:21)

Byl bych s tim navysovanim opatrny...jednak se uvazete od okamziku zazadani na dalsi 2 roky a krome toho taky za novou cenu...pro ty z nas, co maji dobrou cenu zajistenou smlouvou na 2 roky z nekterych promo akci Volneho to je zdrazeni, pro me by to bylo konkretne o 100Kc mesicne, takze radeji zustanu na 2Mbps...na surfovani a prilezitostne stazeni neceho vetsiho to staci bohate.

Andrasin (4.9.2008 16:06:28)

Tak já jsem s volný naprosto spokojený již 4 roky, takže dvouletá smlouva mi nevadí a zdražení také nemám žádné, navyšuji ze 4mbit. Včera večer mi net vypad a začal jít až dnes kolem oběda, myslel jsem že už to není ale po naskočení pořád stará rychlost a opět Smlouva podepsána. Služba byla objednána u dodavatele technologie. Tak nevím co s tím ještě dělají.

laada (4.9.2008 21:22:21)

tak ja porad nic už to trva 4 dny a ma to trvat jen par hodin.jeste na tom ani nezacli pracovat podle me.Zitra tam zavolam jestli to vubec k necemu bude

Roman (18.9.2008 23:14:45)

Zdravím, Objednal jsem zrychlení z 2M na 8M. Po doručení mailu o aktivaci ale rychlost stále stejná. Pár telefonátů na podporu a za 5 dnů jsem se dozvěděl , že moje přípojka 8M nezvládne, takže mě zůstává stejná rychlost 2M, ALE!!!! za nový a samozřejmě navýšený paušál ze 415kč na 469 kč. Tedy jsem se dobrovolně zavázal, že budu 24 měsíců platit o 54 kč víc za úplně stejnou rychlost jako doposud. Shrnutí: Navýšení rychlosti není, 24 měsíců závazek, a celkové finanční navýšení 54x24=1296 kč ZA NIC!!! Co teď? Jediné co mě napadlo je, že mohu vypovědět smlouvu podle jejich obchodního cancu, kde se v článku 4.5.1. píše, že je možné ukončit smlouvu bez sankce do 14 dnů od data nabytí účinnosti podstatných změn smluvních podmínek, směřujících ke zhoršení postavení Účastníka...blabla...což si myslím splňuji, zaplatím víc peněz a nic za to nedostanu...Takže já se určitě pokusím s Volným skončit! Myslíte že mám v tomto případě nějakou šanci? Díky za reakce.

XX (19.9.2008 19:10:15)

Všeobecné obchodní podmínky 4.7. Účastník může odstoupit od Smlouvy nebo jednotlivé Služby s okamžitou účinností, tj. dnem doručení písemného oznámení o odstoupení Poskytovateli v případě: 4.7.1. že se při zřizování Služby zjistí, že Službu nelze z objektivních příčin (technických důvodů) zřídit; 4.7.2. opakovaného a vážného neplnění smluvních podmínek ze strany Poskytovatele, na které byl Účastníkem upozorněn;

Chumpus (8.9.2008 00:23:57)

Nová smlouva je na 12 měsíců, což mi nepřijde tak hrozné. U mě to bylo zlevnění, takže jsem do toho šel (8Mbit, varianta s 16 je pro mě zbytečná). Upřímně, ani nevím jakého jiného providera bych si vybral.

Anonym (8.9.2008 12:46:17)

Z CEHO CERPAS, ZE SMLOUVA JE NA 12 A NE NA 24 MESICU?!!!

Chumpus (8.9.2008 17:36:50)

Z čeho asi...z toho, co jsem podepsal. Mám to na jeden rok.

Honza (11.9.2008 12:53:55)

No oni ani sami neví. Jeden operátor na podpoře mi řekl, že v případě upgradu se to bere jako prodloužení a je to na 12 měsíců. Během objednání služby na webu jsem tam volal znovu s tím, že mi to píše jen na 24 měsíců. No a jiný operátor zas říkal, že na 12 je to hloupost, že prý se kolega asi spletl.. Zkrátka Volný je fajn, dokud se po něm něco nechce. Pak jsou problémy...

Chumpus (12.9.2008 10:40:10)

Pokud je ve smlouvě, kterou mi nabídli, já ji podepsal a oni schválili napsáno 12měsíců, tak se na mě vztahuje 12 měsíců. Pak mi může být jedno co tvrdí technici na podpoře.

Honza (12.9.2008 12:22:53)

Já to nepopírám. Já jenom konstatuji, že oni sami v tom mají guláš a jedna ruka neví, co dělá druhá. Pak vznikají takovéhle situace.

Pavel (5.9.2008 19:04:27)

Tak už ho mám, ale rychlost při měření stejná jako předtím u 4mbitu, akorát upload se zrychlil :( Navíc modem mi hlásí rychlost downloadu jen 9 Mb/s a to se mi vůbec nelíbí. Tohle vědět, tak jsem šel jen do 8Mbitu.

Anonym (5.9.2008 20:10:31)

Muzu se zeptat jak jsi dlouho na to cekal???Me na infolince rikaj ze toho maj hodne a ze to bude za 4 dny a to mi rekli ale uz pred 5-ti dny. Ta rychlost je dost mala na 16Mbit bejt tebou tak at ti daj 8Mbit a budes platit min

Pavel (6.9.2008 17:57:10)

1. jsem objednal, 5. cca v půli dne byl tak dvou minutovej výpadek a pak už byly v modemu jiný hodnoty. Na webu bylo ještě tak 5 hodin "Konfigurace sítě". Teď je všechno Ok, jen ty hodnoty jsou v modemu moc nízký na 16Mbit a reálně se nedostanu ani k těm hodnotám. Přitom podle údajů z modemu by mi měl na současný lince jít až 14 Mbit.

marton (6.9.2008 07:19:54)

Já mám ze 4Mb na 8Mb za 5 dní - down. 600-700kB, upl. 40kB myslím že je to úměrné ceně (navýšení 40Kč). 4Mb jsem měl 300-360kB a 30kB. Jsem zvědav kam dosáhne 16Gb. Dejte vědět!!! (nevěřím že to někomu přeleze 10Gb) a za snížení se platí. Po sdělění e-mailem že mám službu aktivovanou - to jelo na 512Mb - takže dalších 5 telefonátů, než to uvedli do chodu. To mám třetí rychlost, ani jednou to nebylo bez problémů - technici od Volného budou zřejmě experti - volat na podporu je jako se zeptat někoho na ulici (modem za 1Kč zrušili - pěkně doplatit), zřejmě zvýšení nepovažují za novou službu, přesto že máte novou smlouvu. Myslím že všichni provideři mají něco. Chceme internet, tak holt musíme platit - a zaručenou rychlost vám nikdo nedá. Další zvýšení rychlosti má smysl až na optice ale to si většina z nás ještě počká.

Patrik (8.9.2008 10:13:08)

Trvalo jim to 5 pracovních dni v dany den jsem volal 2x než někdo to konecne pustil mel jsem objednan 16Mb a jede mi to cca 8 až na můj dotaz mi operator sdelil, ze z technických důvodů mi to rychleji ani nepojede emailem jsem pozadal o zmenu sluzby nikdo mi zase neodpovedel nasledne jsem telefonoval operator zmeni smlouvu na 8Mb udela to zdrma (jajka slava) 16Mb mi to nikdy nepojede zastarala linka. Chlapec mi prozradil, ze nema vubec smyslto objednavat max je tak 13Mb a to jeste za super podminek. Na otazku proc sluzbu nabizi mi rekli, ze musi nebot O2 s tim zacala?? potom tedy nechapu proc. ptam se zda mi internet nekdy pojede rychleji museli by se údajne zmenit linky a to asi O2 nikdy neudela (velka investice) to jsem se dozvedel od operatora. Tak Vam preji hodne uspechu

laada (8.9.2008 12:08:31)

Tak už je to 7 dni a porad nic.Na zakaznicky podpoře to nikdo nehodla řešit.Pokažde mi řeknou, že to bude trvat jěště asi 2 dny.Ale ted už je to 7 dni. Jsem silně nespokojen s timto přístupem :-(

Anonym (8.9.2008 17:15:18)

Jseš si jistej, že to udělá zdarma? Máš to nějak potvrzený? Aby ses na konci měsíce nedivil až ti přijde faktura. Firmě, co dělá technický šetření a klidně si nechá platit za rychlost, kterou dodá jen z poloviny, bych po telefonu nic nevěřil.

Anonym (9.9.2008 05:23:41)

patriku a na jakou linku presne jsi volal (cislo)? ty o tom asi moc nevis jak to funguje :-)) Pokud mu to zmeni operator, tak to zdarma bude, jen pokud by to objednal pisemne anebo naklikal na jejich webu, tak to mohou formalne zpoplatnit.

Patrik (9.9.2008 15:45:14)

telefonoval jsem na 14441 pokud se budou chtit hadat jsem pripraven, mam kancelar ve stejne budove jako ČTÚ jsem pripraven se hajit

Marton (10.9.2008 18:14:54)

Tak moje radost z 8Mb internetu rychle opadla, od druhého dne zvýšení to jede 2-4Mb. Měl jsem doma i techniky (výsledek - 8Mb bez problému - technici od O2). Volný tvrdí zase opak, staré kabely atd. ty jejich zbytečné kecy. Když to jelo na 7Mb a víc hned po přepojení - proč to nejde teď, na to neodpovídají - jejich technici to řeší už 3 dny. Modem ukazuje možná rychlost 18200 kbps, připojení 8188 kbps, Nevíte někdo co to má znamenat?

Roman (15.9.2008 17:08:37)

Já jsem si také nechal navýšit ze 4Mb na 8Mb.Trvalo to asi 14.dní,ale budiž.Když mi to konečně aktivovali,tak jsem zjistil,že mi rychlost naopak snížila.Při 4Mb jsem stahoval stabilně kolem 450kb/s a teď se nedostanu přes 370kb/s,tak jsem celkem naštvaný.Provolaný balík peněz,stejně se k ničemu nedopídili.Na konec jsem se domohl aspoň toho,že mi pošlou technika,to mi zas vyhrožovali pokutou za planý výjezd.Tak jsem zvědavý,jak dopadnu.Začíná mi být z toho volného pěkně nevolno!

Anonym (7.9.2008 13:49:52)

Hej lidi, tak ten 16Mbit neberte! Oni vám stejně nastavěj jen 10 Mbit a budou se vymlouvat na to, že linka víc nezvládne i když měření v modemu ukazuje daleko vyšší možné hodnoty. Do teď jsem s nima byl spokojenej, ale když vidím, jaký to jsou zloději, tak jim do 14ti dnů pošlu odstoupení od smlouvy. Nejhorší je, že ani u 10 Mbitu se reálně nedostanete o moc výš než s původním 4 Mbitem.

Anonym (8.9.2008 12:44:56)

pokud jsi zmenil smlouvu na 16 tak mas zavazek na 24 mesicu tak dej vedet jak jsi vypovedel :-D

Anonym (8.9.2008 16:37:10)

Já ji nebudu vypovídat. Já od ní budu odstupovat.

Anonym (9.9.2008 05:20:50)

:-) pominu-li,. ze je to totez, tak se jen zeptam, na co cekas :-) jednak mas lhutu 1 mesic a druhak technicke duvody nedavaji podklad k odstoupeni (to maji podle me dobre osetrene) , podle me jen zhorseni postaveni ucastnika ve sml. podminkach v kazdem pripade dej vedet, kdy a proc a s jakym vysledkem a necekej, ze ti to volny potvrdi drive nez pred vyprsenim :-)

Anonym (9.9.2008 10:57:54)

Ty asi o zákonech moc nevíš, viď?

laada (9.9.2008 11:06:43)

Zakony jsou jen pro chudý.Když maš penize nebo kamarady na spravnych mistech tak se te zakon netýka

Anonym (9.9.2008 12:37:33)

a kterej zakon mas na mysli, ZOEK vs. ObcZ, kdyz oni garantuji 1/40 prodane nominalni rychlosti a pokud to jede cokoliv vic, se zakonem u nich neuspejes? :-D A v novych smlouvach je navic pry udajne rychlost "az"... Ty budes pravnik... promin bud bud konkretni anebo blbe necamrej anebo proste napis, jak jsi dopadl pri dotazu na tve odstoupeni po nekolika mesicich (kdy oni ti douctuji ten zbytek pausalu typicky po nejake dobe :-D Proto rikam VOLNY nebrat, nez se s nimi hadat.

Anonym (9.9.2008 22:08:11)

Hele ale vy jste mě nepochopili. Mně je jedno, že mi reálně pojede třeba 4 Mbitem, já jen chci, aby: 1. měl jsem nastavenou rychlost jakou mám objednanou 2. nebo mi řekli, že mi to linka ani zdaleka nezvládne a nabídli mi místo toho 8M. A ne, že mi nastavěj nízkou rychlost a budou se vymlouvat na špatnou linku. A mimochodem mám ještě schovanej mail od podpory, kde mi říkaj, že jako poruchu berou < 70% objednaný rychlosti.

Anonym (9.9.2008 23:15:59)

I ty naivko, presne tohle jsme s volnym resili a pekne s klienty vyjebavajim, nic vam nereknou ani nenapisou a CTU na ne nemuze, ve smlouve je "az 16Mbit" nebo "max. 16Mbit". Takze kdyz ti to jede / synchronizuje cokoliv mezi 8 a 16, tak je to v poradku :-( Jedine jak se rtech zidaku zbavit je pockat si na zmenu podminek, ktere znevyhodni postaveni ucastnika a okamzite vypovedet. K tomu doslo nekolikrate, napriklad pri zruseni 3000 Kc za predcasnou vypoved, cimz je "poplatek 100% zbyvajicich pausalu" = neda se predcasne vypovedet, vzdy jim zaplatite !!! DOPORUCUJI VSEM POSLAT VYPOVED VCAS PRYC OD VOLNEHO, JSOU TO VAZNE ZIDACI, AMATERI A HLAVNE ZLODEJI, oni tu rychlost totiz nejakym zpusobem hlavne uploadu seriznou ze se i modem tvari, ze linka vic neda, a ustrihnou vas, pritom po odhlaseni a prepojeni te same linky (dratu) na O2 to najednou jede (v uploadu) 2x tolik!!!! prestoze ta sluzba celkem ujde (na lokalitach kde maji malo lidi), tak co se tyka podpory 1 levelu, tak to je katastrofa, amaterismus a oblbovani, daleko horsi jak u O2, tam ta jejich podpora je o uroven vyse a ma primo pristup na vasi linku a nevari z vody a necamra o agregaci a o nekvalite linky, kdyz to vubec neni pravda :-(

Anonym (17.9.2008 11:12:55)

mám přesně opačnou zkušenost od O2 to jede strašně špatně, jejich DNS nestojí za nic a od Volného na těch samých drátech 100%

abc (9.9.2008 19:10:59)

to bych spis veril ze to linka nezvlada, nez aby vam tam jen tak aby usetrili 6 mega dali nizsi rychlost. Uz jste mel vyjezd technika O2?

Anonym (9.9.2008 22:15:35)

Věřte nebo ne, ale zvládá a krásně. Jen to chtělo nedržet hubu a 16M už mám, jak jsem si objednal. To bych musel mít hodně zarušenou linku, aby ke mě od ústředny vzdálené 20 metrů nedotáhli 16M.

Anonym (9.9.2008 21:35:43)

nemám, ale požádal jsem 1.9. o přechod na PPPoE, ten jsem měl následující den, kdy jsem požádal o změnu z 3M na 8M (na technologii O2) a dnes už jedu na 6M (vzdálenost od ústředny cca 2km).

laada (9.9.2008 22:40:22)

Tak už mi to dnes zvedli.Modem se nemoh synchronizovat s ustrednou asi 2 hodiny tak jsem zavolal na zakaznickou podporu a tam mi rekli, že se na to podivaj.Po 5 minutach se to synchronizovalo a v modemu mam hodnoty Data Rate 7824/511kbps takže mi tam rovnou dali jen 8Mbit. SNR Margin mam download 15 v noci jen 10 a uplod 22 Když jsem volal znovu na zakaznic. pod. tak, že mi nemužou snižit cenu na 8M dokud technik neprověří trasu a nepotvrdi, že tam opravdu nejde vic jak 8M.Ale že tam mam ted nastaven opradu jen 8M.Nechapu proc mi tam rovnou nenastavi alespon 12M když 16M nejde a 8M jde naprosto v poho.Ani to jinak nezkouseli

ZAjdovac (10.9.2008 10:30:55)

Tak behem 4 dnu to uz mam zvedlý.. platim porad nejakych 650, zved se mi upload na 75 kilo a download mam tak 800 - 1200, takze sem spokojenej. Ten tupej meric na tyhle strance je vecne pretizenej takze imho neni zrovna spolehlivej.

Petr (10.9.2008 18:54:15)

Je zvláštní, jak jsou všichni spokojený i když nedostávaj co si platí ........naštestí mám kabelovku 20Mb a nemusím být odkázanej na Volný a další podvodníky....imho řekl bych, že měřič je úplně v pohodě, měřím tu často a přetíženej není,takže to že nenaměříte co máte asi bude něčím jiným.......... měřeno v 19hod. Rychlost připojení k internetu: 21,278 Mbit/s Rychlost stahování dat: 2,7 MByte/s Rychlost odezvy (ping): min 2,897 ms max 3,762 ms Ø 3,210 ms

abc (11.9.2008 13:06:24)

odpovedel jsis sam.. se snr 10 uz na 8 megu nejak nemuzes chtit vic, je to tak na hrane. Si tam nech poslat toho technika, nic neriskujes, maximalne to poladi k lepsimu...

laada (12.9.2008 15:52:03)

no tak super.Vcera tu byl technika od te doby z 8Mbitu mi to jede necelej 1Mbit.SNR margin je 7-12 pro down a 10 pro up a to jsem mel 16 pro down a 22 pro up.Takže mi fakt pomohli.Prej mi vymění kabel ve stoupačce je tam velkej utlum ale až 22.9.08.Když jsem mu řek at mi to alespon da do puvodniho stavu tak mi rek, že to nejde, že jedine vymenit ten kabel. To jsou profesionalo ve bych se pos....Takže jsem mel 4M a po navýšení mam sotva 1Mbit.8mbit jsem mel jen asi 2 dny a to jsem byl jeste v praci takže jsem si to ani nevychutnal :-(

Anonym (17.9.2008 11:10:10)

no vidíš já mám SNR 35 a útlum 3-5 a stejně mi nedaj víc než 8Mbit protože to ústředna neumí

laada (23.9.2008 18:49:17)

Tak dnes už mam konecne 8Mbitu.

Andrasin (11.9.2008 17:21:43)

Tak mi tu rychlost konečně navýšili, měl jsme 4mbit, objednal jsem si tedy zvyseni na 16. Ted mi to jede 10.5mbit a upload 450kb/s. Na to kde bydlím je to hodně slušný výsledek.