Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ČRa podvádějí

ČRa podvádějí

uku_lele (29.12.2008 18:08:15)

Zdravím a pozdravuji. Podělím se s vámi o povánoční zkušenosti s Radiokomunikacemi. Bydlíme cca 3,5km od ústředny (Liberec-Růžodol) a měly jsme smlouvu na Premium ADSL 8mbps. Až do někdy 20. 12. bylo vše ok, dosahovaly jsme bez problémů rychlostí až 2,8mbps (jsme daleko, ale to víme), linka byla bezproblémová, latence taktéž v normě. Po tomto datu se však po každé cca od 17h až do 21h nešlo připojit, modem stávkoval a dhcp odmítal přidělit ip. Někdy to nešlo třeba celý den. Každý den jsme je otravovali přičemž každý den chodily smsky, že problém byl vyřešen a že se omlouvají za problémy.... jo, jeden den to šlo a pak zase nic... až do dneška, kdy jsme tam volali, že už toho máme dost ať s tím koukaj něco udělat a slečna na druhé straně nám poskytla exkluzivní informace, popravdě málem sem si musel sednout na prdel. Prý na naší ústředně proběhl upgrade a rychlost nám byla snížena na 1,6mbps z důvodu zlepšení kvalit poskytovaných služeb... to je haluz. Tak mi máme smlouvu na 8mbit a oni nás sežíznou na 1,6 :) nutno podotknout, že ke zlepšení rozhodně nedošlo (nemyslím tím rychlost, ale stabilitu). podle www.rychlost.cz máme pravidelnou stabilitu mezi 34-60%. Po cestě se nám ztrácejí pakety, takže někdy musím i 5x reloadovat stránku aby se mi načetla celá. Jindy zase trvá 15s než dostaneme odezvu od požadovaného serveru atd. Zatraceně co se to děje? Už toho mám dost a tak sem kontaktoval O2 a tam mi za ten samej paušál poskytnou bez problému 3,5mbit na těch samejch drátech.

jirka (29.12.2008 18:45:22)

ja mel od 20mbit/s a kazdej den vecer +- od 19-22 hodin se mne rozpadalo spojeni srn 0-3 a modem se proste nechytal help linka no popravde hruza des pokud sem chytl nejakou divcinu rovnou sem to pokladal a cekal az se mne ozve muzsky hlas bohuzel nikdo problem nevyresil technik se nikdy neozval i kdyz bylo slibovano ze tak ucini.Presel sem hlavne kvuli akci O2TRIO k Telecomu a rozdil je znat sice mam pomalejsi net coz jsem vedel dopredu ale pripojeni je stabilni rychlost nekolisa ping max 50ms( diky o2tv je vyssi) ale na online hrani bohate staci:-) hlavne infolinka musel sem volat 2x kvuli pocatecnim potizim o2tv je uplne o necem jinem nez u CRA problem vzdy do 2 hodin vyresen+pokazde volal technik jak to vypada

Michal (31.12.2008 11:32:30)

Nejsi sam. Tento problem se uz resi tady https://www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-206413/problem-s-adsl2-8mbit-pripojenim