Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > povinnost úpravy linky

povinnost úpravy linky

Honza (30.12.2008 19:05:46)

Dobry den, vroce 2006 jsem přešel od Telefoniky k Radiokomunikacím. Mám od nich ADSLl Premium a chtěl jsem zvýšit rychlost na 8M. Testem linky jsem zjistil, že to nleze provést - v našem domě je 22 linek a z toho 19 jich může rychlost bez problémů zvýšit (2 linky nereagovly na test Radikomunikací ani O2) - jsou asi u O2. Radiokmunkace mi sdělily, že O2 je povinna, jako vlastník linek, provést tech. úpravu mé linky (prý se jedná o "výměnu párů" na konci linky) - oni prý nemají oprávnění zasahovat do linek - jsou pouze poskytovately. Poradí někdo jak dál postupovat (O2 mně už nemá v databazi).

eva (30.12.2008 21:21:27)

Honzo, rozhodl jsi se změnit poskytovatele - přešels od prestižního prodejce k Větnamci - nes si následky. O2 ti není povinna cokoliv řešit, jednalo by se o nestandartní krok z její strany. Smůla...

Anonym (31.12.2008 12:03:05)

Díky za "povzbuvujíci" odpověď, moc mi pomhola!!!

Anonym (1.1.2009 15:53:30)

No a co bys chtěl slyšet? Má pravdu

Nargon (1.1.2009 19:34:51)

Presne tak. O2 s tebou nema vubec nic spolecneho. Kdyz neco chces musis se obratit na radiokomunikace. A je jasne ze radiokomunikace nemohou zasahovat do linky. Ale urcite maji s O2 smlouvu a tedy radiokomunikace musi kontaktovat O2, aby to udelali. A jak ti rikali tak O2 jsou povini tu upravu provest. Ale museji jim to naridit Radiokomunikace nikoli TY.

Anonym (2.1.2009 15:36:12)

Dík za první seriozní a slušnou odpověď - bez arogance!!!

Anonym (6.1.2009 17:35:48)

tak tak úplně přesně, radiokomunikace si pronajímají služby od O2 a pak ti je dál prodávájí, takže ty se musím obrátit na toho kdo ti to prodává a ten by to měl případně řešit s O2. Zjednodušeně a jinak. Koupiš si TV o LG a když ti nejde tak ji jdeš taky reklamovat do obchodu kde si ji koupil a ti to pak řeší s dodavatela a nebo výrobcem. Taky s tím nejedeš do sídla LG. O2 s tímhle nemá s tebou o čem jednat. Jinak ale opravdu nechápu proč jsi přešel, radiokumunikace a podobní jsou pouze paraziti co přeprodávají služby a pak ta péče podle toho taky vypadá. Já mám ADSL od O2 přes tři roky a ani na služby a ani na jednání si nemůžu stěžovat

kolo (8.1.2009 21:08:59)

Presel jsem k Radiokomunikacim a musim rict, ze jsem spokojenej! Reagujou rychle a vsechno se snazi vyresit, vubec nechapu vase s prominutim kecy o vietnamcich atd. Mate s nimi osobni spatne zkusenosti, anebo jen placate do vetru nejake vase domnenky?Presel jsem od O2 k CRA prave kvuli sluzbam atd... a nemuzu si zatim stezovat. Honzo never vsem skarohlidum a zamestnancum O2 ;) zdravim kolo

Anonym (12.1.2009 14:38:38)

Hlupáčku

Luky (16.1.2009 00:19:07)

za to ty ses chytracek... musim s nim souhlasit, nekolikalete trapeni s telecomem a pak o2, kteri ani neumeli synchronizovat linku. Potize prestaly, az po zmene isp. (i kdyz jsou draty o2:P)

iran (16.1.2009 11:03:20)

a ty jeste vetsi chytracek protoze poruchy CRA stejne opravuji mechanici O2

Anonym (16.1.2009 23:06:10)

To není zcela přesné. O koncové dráty se stará O2, o zbytek ČRa, "chytráčku".....

syky01 (11.1.2009 00:41:12)

Jenom detail. Ano ČRa přeprodávají linky od O2, ale taky mají na spoustě míst (v trochu větších městech) vlastní DSLAMy a poskytují vlastní služby a jediné co mají společného s O2 je právě poslední míle, a to je tak všechno...

Milan (16.1.2009 21:32:01)

ČRA nic nepřeprodávají (Alespoň ne službu Premium ADSL) Jediné co pro ně TO2 dělá je servis linek z Hlavních rozvodů po Koncový bod sítě. Máš zřejmě kliku v tom,že jsi na dobrých párech případně blízko ústředny,jinak by byl problém stejný.Jedinné v čem má TO2 výhodu je to,že může posílat větší výkon do sítě a tím docílit vyšší stability na úkor rychlostí.Možná bych chytrákům jako ty doporučil prostudovat něco o ADSL technologii.Jinak samozřejmě pro ty co mají problém s výpadky popřípadě jinými problémy je poviností poskytovatele vaši linku upravit.....

Anonym (18.1.2009 13:45:44)

jsou to prostě paraziti, radikomunikace, volny atd. Považují se za skvélé a užasné samostné poskytovatele a jejich zákaznici taky, mají pocti že nepotřebují O2, jak je pěkně občúraly a ještě se tím všeu chlubí, že mají jiného operátora. Ale pravda je, že bez O2 by si stejně ani neuprdli

pissta (22.1.2009 11:29:48)

Moc to nepobiras. TO2 ma ze zakona "pujcovat" linky ostatnim ISP. Kdyby tomu tak nebylo, neexistovala by zadna soutez. Myslis, ze bys platil stejnou cenu jako dnes?

st0rm (5.1.2009 12:51:07)

ano presne tak projednej to s radiokomunikacema - taky sem to tak udelal - O2 te treba prepoji na lepsi par bo tak - je az neuveritelny kolik paru maji vsude natazeno napr. k nam do baraku pry 200...

Boris (6.1.2009 17:16:48)

O2 že je prestižní společnost? Ha ha ha! Je to parta arogantních lidí, kteří si myslí, že stále ještě jsou monopolní Telekom a tak se chovají podle toho. Například reklamace modemu, za zálohu 900Kč mi po dobu reklamace modemu pujčí jiný. GTS Novera ve stejné situaci druhý den přivezli nový modem a na nic se neptali. Takhle vypada profesionální přístup. O ochotě a znalostech operátorů ani nebudu mluvit...

iran (16.1.2009 11:00:05)

Modem je tvuj vlastni, majete az se ti rozbije televize tak ti taky nedaj zadarmo jinou aby si mel na co cucet, nebo si vem modem za 150Kc do pronajmu a taky ti ho budou menit zadarmo, chci videt co ty osobne delas zadara chytraku :)

Anonym (30.12.2008 22:51:32)

O2 s tebou nemusí řešit nic - ve smluvním vztahu jsi s Radiokomunikacema. Takže stěžovat si musíš na Radiokomunikacích a Radiokomunikace by to měly řešit s O2.

fredy (20.1.2009 10:19:41)

pokud jste zákazníkem radiokomunikací, tak už vidím technika O2 jak vám pracně s nadšením vybírá a sestavuje lepší vedení. Maximálně změří linku na zkrat a izolace, radiokomunikacím nahlásí ,že jsou dráty v pořádku ať sníží rychlost zákazníkovi, ale o nějaké rušení a podobně se nestará. Joooo kdyby to byl zákazník O2, tak tam pošlou měřiče aby vybrali nejlepší dráty a podobně. dělali by jste to jinak, když jsou to vaše dráty ???