Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL bez pevné & paušálu O2

ADSL bez pevné & paušálu O2

Lukee (2.9.2009 09:01:57)

Dobrý den, pořád porovnávám nabídky a nějak mi není jasné, jestli se při nákupu ADSL např. od Volného platí také paušál O2? Chtěl bych doma O2 služby úplně zrušit a platit jen za ADSL od některého z poskytovatelů, s cenou kolem 400 - 700 Kč měsíčně. Existuje vůbec nějaká takováto nabídka?

Arny (2.9.2009 09:29:34)

Jde o nahé adsl tak, jak jej nabízí O2, tzn. platíte jen tomu přeprodávači. Nabídka od přeprodejců je pořád stejná, jen se liší cena. Navíc u volného bych si nekoupil ani fň. Tuším, že nahé adsl nabízí i skynet, terms i další. Ale moc jich do toho nešlo. A i tyhle služby jsou vyloženě jen na technologii O2. Pokud teda nemají vlastní vedení, pak byste se skutečně od O2 oprostil.

Anonym (2.9.2009 22:28:16)

ADSL od Volneho je na vlastnim vedeni a za 699 vc DPH je ADSL bez hlasu a jakehokoli pausalu Telecomu.... Nicmene ja bych spise doporucil CRA. Takze za 699 na jejich infrastrukture. Sice u toho je pevna linka "povinne", ale nemusi se na ni zapojovat telefon a cena je nizsi ne od O2 nahe ADSL

Anonym (6.9.2009 08:59:33)

Co je to za blbost, možná tak v pár místech je skutečně na vedení Volného, ale chcete mi říct že volný má protahané kabely po celé ČR, blbost, zase se najímají kabely telefonicy

JuraK (6.9.2009 16:18:56)

Volný má odkoupeno část vedení od O2, ale jen na málo místech a lokality se dále nerozšiřují.

Anonym (6.9.2009 19:34:05)

To se mi nak nezda, dlouho jsem pracoval v telefonice na dohleud, ted delam na dohledu GTSky a nikdy jsem neslysel, ze by kyslikari komukoli prodavali cast sveho vedeni...dokonce mam takovej pocit, ze to maj zakazany. Dokonce kdyz GTS pred cca rokem kupovala Asamy a chtela nove obsazene linky odkoupit tak to kyslikari zatrhli.

Anonym (17.9.2009 21:17:39)

Hledej LLU. Jinak rozdíl ČRA a radiokomunikace je minimální. Volat se vyplatí přes VoIP. Já mám ADSL od volného. Před časem nabízel nejlepší cenu terms. Také si rozmyslete jestli požadujete veřejnou IP adresu. Já bych si nepořídil připojení přímo od O2 vzhledem k cenzuře a tuším i údajnému blokování VoIP. Zase v nějáké akci to může být cenově nejvýhodnější. Dejte si pozor na dobu závazku a "od/instalační poplatky" :)

Anonym (29.9.2009 15:55:22)

mam 2x E1 garantovanou od zamestnavatele, takze nake ADSL neresim.

Anonym 2 (23.9.2009 23:10:45)

POZOR na služby přeprodejců na technologii O2. Pokud to běží, je všechno OK. V případě problému, řešíte nejdřív s přeprodejcem - software, následně s O2 - hardware (kabely tel. linky). A tady nastává problém, v případě návštěvy technika O2 u Vás doma ho musíte zaplatit.

M!d!m@n (27.9.2009 14:01:34)

Neni pravda.Mam net od radiokomunikaci a po nahlaseni zavady prijel technik O2 a nic jsem neplatil.Stravil u me cca 1 hodinu.

Brutus (28.9.2009 17:03:52)

Vyjezd O2 technika zaplatis v pripade ze je spatny napr modem..Takze ze jsi nic neplatil znamemna ze napr bylo spatne vedeni a O2 to musi spravit,protoze to preprodava Radiokomunikacim..Ale pokud by jsi mel draty spatne doma tak to zapaltis take...pokud si to nechas spravit od O2

Izidor (15.9.2009 14:19:46)

Pochop princip: Telefonní dráty v této zemi patří v drtivé většině případů O2. (Výjimky jsou, např. v některých částech vnitřní Prahy má vlastní dráty i GTS, kde provozovala vlastní, cenově nezávislé ADSL bez paušálu - GTSL). O2 je pronajímá (anebo na nich provozuje služby vlastní), a tvrdí už roky (a už Telecom to tvrdil při antimonopolních procedurách s ČTÚ), že paušál za hlasovou službu není ani tak cena za tu hlasovou službu, ale že je v něm hlavně obsažena cena především za provoz linky jako takové, kterou někdo na konci potravního řetězce (=zákazník) zaplatit tak jako tak musí, protože prostě pro ADSL využívá jejich dráty. To zůstalo. Proto pokud máš ADSL přes telefonní dráty, tak ať je od kohokoli, vždy ten desátek pro majitele drátů O2 (řádově 200-300 Kč) budeš v nějaké formě přímé nebo skryté platit a nevyhneš se tomu. Vždy platíš buď paušál přímo O2 nazývaný "za hlasovou službu", anebo paušál skrytý nazývaný "za velkoobchodní pronájem linky" zapouzdřený ve zvýšené ceně ADSL se zrušenou hlasovou službou u jiné firmy. A pokud se za poslední měsíce nic nezměnilo, mělo by tradičně vyjít asi o stovku výhodněji to druhé.