Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > IP adresa O2TV

IP adresa O2TV

IP adresa O2TV (2.11.2009 14:49:24)

Chtěl bych se zeptat, co je pravdy na tom, že součástí O2TV je i jedna pevná IPv4 adresa? V místě mého bývalého bydliště jsem měl pouze O2 ADSL a IP adresa skutečně byla jen dynamická (ale veřejná), zde mám i O2TV, a IP adresa se zatím za dva měsíce ani po restartu routeru neměnila. Takže jsem předpokládal, že to je pravda (že O2TV zahrnuje i jednu pevnou IP adresu). Ovšem včera po restartu routeru mi DHCP server O2 přidělil routeru jinou IP adresu. Je pravda, že při tom restartu byl vypnutý set-top-box toho IPTVéčka.. může to souviset? Pevná IP ani ve webové správě Moje Konto (mimochodem s porovnáním s t-zones od t-mobile je to děsivé) nejde objednat, takže předpokládám, že je součástí. MAm na tuhle IP adresu i směrovaný i jeden DNS záznam kvůli jabber serveru, takže docela mě to rozčiluje. :) A ještě jeden dotaz, lze objednat reverzní záznam pro IP adresu u O2?

Pavel (6.11.2009 21:21:03)

Veřejná IP je přidělována dynamicky většinou se nemění, s IPTV nemá nic společného. IPTV jede bez ní. V případě že potřebujete mít pevnou musíte si o ni požádat, je to placená služba. IPTV jede v jiném prostředí pomocí IP protokolu. Modem má nastavený port do bridge a IP adresa je nastavena přímo na settopboxu pevně nebo většinou taky dynamicky.