Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Ústí nad Labem - Bukov

Ústí nad Labem - Bukov

anonym (24.11.2010 01:15:55)

Chtěla bych požádat o radu, silně mi začal vypadávat internet od T-mobile (původní České Radiokomunikace) poslední týden obvyklý výpadek (hlášení: připojeno - připojení není k dispozici) několikrát denně,po pár minutách internet znovu naskočí, nebo je potřeba vypnout a zase zapnout modem. Mám dva dotazy: 1. Je možné, že by byly výpadky způsobeny častějším užíváním internetu? (za poslední půl rok užívání pouze občas na Skype, a obvyklé surfování, max. několik hodin denně; poslední 1,5 měsíce internet užívaný každý den, obvykle celý den, každý den Skype hovory, sociální sítě) 2. Jakého poskytovatele by jste mi doporučili při případném odchodu od T-mobile? Chtěla bych aby cena zůstala maximálně na stejné úrovni do 600Kč včetně DPH, rychlost dostatečná na uskutečňování videohovorů v ok kvalitě a dostatečná na klasické surfování. Současné připojení: Premium ADSL 2008 8192/512 Voice Při současném připojení videohovory obvykle v pohodě, večer okolo 19 hodiny horší kvalita (vždy se zpomalí rychlost, ale to neřeším je to díky špičce) ale jinak OK. Co mi ale hodně vadí jsou ty výpadky...

J.Z. (24.11.2010 15:45:13)

Zdravím, jsem také z Ústí a také mám problémy se stabilitou a kvalitou ADSL připojení od T-Mobile (dříve 2 roky GTS Novera naprosto bez problémů). Z toho co jsem zatím viděl a slyšel, tak nejlepší připojení v Ústí poskytuje firma TETAnet ( http://www.tetanet.cz ). Problém je, že mají podobně jako UPC nebo jiné kabelovky, omezené pokrytí. Na bukově jsou to konkrétně ulice: 17. listopadu, Dukelských hrdinů, Jožky Jabůrkové, Kapitána Nálepky, Kosmonautů, Masarykova, Na Kohoutě, Návětrná, Školní, Vinařská, Za Vozovnou. Páteřní sítě mají pravděpodobně tažené optikou, připojení je pak klasickým síťovým kabelem (takže by snad neměla být potřeba nějakého modemu), na rozdíl od ADSL nabízejí stejnou rychlost upload i download. Do 600 Kč můžeš mít připojení 10/10 Mbit/s za 340Kč, nebo 50/50 Mbit/s za 550 Kč. Já osobně k nim chci také od T-Mobile přejít, bohužel jsem ze Střekova a v našem baráku zatím jejich připojení není, nicméně jsem s nimi už o tom komunikoval a jsou ochotni své pokrytí rozšířit. Tak snad po novém roce už budu mít konečně pořádné připojení :) Pokud nebude tetanet možnost tak aspoň to upc nebo jinou kabelovku, případně nějakou kvalitní wi-fi. S tím už by ti ale musel poradit někdo jiný.

Danka (24.11.2010 18:46:14)

Tak dle seznamu TETAnet k dispozici u mě není, zkusim jim napsat jak jsou na tom s rozšiřováním pokrytí. Další věc je, že právě nemůžu uvažovat o jakékoliv kabelovce, jelikož žádný kabel v okolí baráku nemáme :-( a kvalitní wi-fi nevim, možností jsou pravděpodobně Vogelnet, Všebořice net a nebo Amigonet...no vim že Amigonet zatím u nás nemá pokrytí, Vogelnet zkusim kontaktovat a Všebořice net mají hot spot ve všebo no a co u nás byl technik, tak by mohl být problém, že nemáme přímý výhledn na ten hot spot (díky stromům)....tak fakt nevim...