Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL od O2 = skutečná realita

ADSL od O2 = skutečná realita

anonym (6.1.2011 12:05:11)

Moje zkušenost s připojenim s různými providery je letitá. Zkušenosti mám od dial-up přes GPRS, EDGE, WIFI, CDMA až po ADSL. Nedávno jsem byl zahlcen reklamou od O2 na až 16Mbitové připojení za cenu 400/měsíčně na jeden rok bez závazku. Rozhodl jsem se tuto službu zkusit. V pondělí jsem si zavolal pro informace o tomto produktu na 0800123456 tam mi vše vysvětlili zeptali se na adresu a zjistili asi možnou přípojnou rychlost v mém místě budoucí přípojky - řekli mi že jsem cca 420m od ústředny (DSLAMu) a teoretickou rychlost tam můžu mít cca 12,9Mbitp ale že je na vedení agregace tušim 1:20 a že reálnou rychlost mam počítat ještě asi o 1,5Mbitu míń. sami mi nabídli tarif 16Mbit s tim že je v promoakci vše za 400Kč tak nemá smysl chodit do 8Mbit tarifu - souhlasil jsem a přepojili někam jinam, kde se mnou udělali objednávku (po telefonu) - a dohodly termín zřízení linky u mě doma (neměl jsem doma pevnou) za 1Kč. Druhý den!!! po objednávce za mnou přijel domu technik a během asi hodiny zřídil kompletně novou přípojku v mém bytě (panelový dům). Druhý den na to!!! jsem obdržel českou poštou na dobírku samoinstalační balíček včetně modemu (bez jakéhokoliv doplatku při převzetí na poště - cena za modem mi bude vyúčtována při první faktuře za měsíční paušál za internet to znamená 400 + jednorázově 990Kč). Ten samý den!!! mi přišla SMS že mám mojí linku aktivní a připravenou na připojení. Modem jsem nainstaloval s připoženého CD které je udělané opravdu pro úplný blby, takže instalaci to za vás provede samo. Propojení kabelů je označení barevnými puntíky!!! Fakt jak pro blbý :-))) Po zapnutí modemu došlo k automatickému nastavení WiFi k mému Noutu - Můj stolní PC jsem připojilnormálně pomocí Ethernetového kabelu, který byl součástí balení modemu. Internet naběhnul OKAMŽITĚ! Hned jsem na stránkách rychlost.cz zkusil připojení rychlosti. Download 10,5Mbit, Upload 512Kbit ping 27ms a stabilita kolem 90%. Zkusil jsem stakovat nějaké data a stahování je stejně rychlé (pokud je na druhé straně dostatečně rychlý server) jako kopírování z USB 1.1 takže stažení 1GB za pár minut. Dále jsem zkusil 3D akční hru CA EU a běžela perfektně. O MMO RPG nemluvě. Nesetkal jsem se s žádným problémem, že by vypadávala síť, nebo nešel modem včetně jeho velice perfektní WiFi. (modem mam standardní HG520i). Další věc která mě potěšila je že s připojenim dostanete veřejnou IP adresu - sice je v základu tzv. dynamická (že vám jí váš provider může změnit) ale zatim za dobu používání cca 1měsíc je pořád stejná a umožńuje mi vzdálený přístup z internetu domu na požítač, IP kamery, síťové disky a ftp server. Je samozřejmostí, že když je síť hodně přetížená a to jak v mém připojení tak v místě vzdáleného připojení dojde k mírným krátkodobým výkyvům - nikdy mi ale rychlost na downloadu nespadla pod 8Mbit. Průměrná rychlost downloadu 10Mbit je naprosto dostačující, protože v90% při stahování dat se vám server na druhé straně stejně rychleji neotevře a rychlejší připojení by jste tak skoro nikdy nevyužili. Sledování (streamování) videa lze v HD kvalitě. A teď k nevýhodám - takto rychlé a stabilní připojení vás nutí trávit mnoho času při kvalitním on-line hraní, zjístíte, že i váše TeraBytové disky jsou malé, protože do nich dokážete nasypat velké množství dat z internetu za poměrně malou chvíli, další problém neni problém, ale vlastnost ADSL a to že pokud používáte vzdálený přístup - vaše linka vám ven pustí jen cca 512kbitu - ale jak jsem psal to je daň za ADSL. Když to celé porovnám s konkurení s faktem že za toto připojení kde nemam FUP ažádní jiné omezení platím 400Kč měsíčně se dá hovořit o bezkonkurenční a dostupné službě (samozřejmě že mám na mysli tuto promoakci za 400Kč - v plné palbě za 1000Kč která je jinak účtována už tak výhodná není) Ale proč nevyužít 12 měsíců poměrně slušné připojení za cenu s kterou se u konkurence stěží připojíte 2Mbitama. Celá služba je bez závazku, to znamená, že kdykoliv můžete službu zrušit či zdrhnout ke konkurenci. A co za 12 měsíců až mi vyprší zvýhodněná cena 400Kč??? Jednoduše měsíc před zavolám na O2, zda jemožné zachovat stávající cenu a nebo jen přejdu ke konkurenci za cenu této velice podobné s o něco menší rychlostí. Většinou se ale s O2 na ceně domluvit dá - minimálně na ceně kterou jste platili doposavaď - to jsou zkušenosti mých přátel, raději vám nechaji tuto výhodnou cenu než aby jste zdrhnul ke konkurenci. A na závěr o ADSL??? ADSL je připojení takové, že už z principu celé technologie a provedení vlastně nelze zaručit a garantovat rychlost. To jaký si platíte tarif třeba 16Mbit - tak je skutečně nastavený DSLAM v ústředně a provider má pro vás tuto rychlost připravenou a skutečně s ní počítá, ale v 99% případech může za ztrátu a omezení přenosu staré, špatné a nebo nevhodné připojení z DSLAMu k vašemu modemu - tam vznikají ty vaše ztráty, které považujete za to že vám poskytovatel záměrně ubírá rychlost. Uvědomte si, že například před ústřednou je vedení svedeno do jednoho združeného kabelu ve kterém je vedele sebe namačkaných mezi sebou neostíněných až 800 právě volajících, modemujících a nebo DSLkujících uživatelů a každá z těch uživatelů může do toho združeného kabelu ze své přípojky zatáhnout rušení z mikrovlnek, souběhů silových vodičů 230/400V atd, adt... Toho všeho si je zřizovatel vědom a proto nelze nikomu zaručit a garantovat rychlost dat z ústředny dopravených do vašeho modemu. Proto se rychlost u ADSL narozdíl do třeba WiFi uvádí jen jako teoretická. Reálná se vždy bude měnit v závislosti na stavu vedení v kterém se zrovna v tu dobu nachází včetně toho jak a co po něm kdo přenáší a jaké máte štěstí na jakém zrovna páru v kabelu jste a s ajkým rušivým či rušivými páry jste v souběhu. To je loterie a vlastnost ADSL.

anonym (6.1.2011 19:09:06)

agregace je jedna ku padesati....

anonym (6.1.2011 23:53:29)

Agregace je MAXIMÁLNĚ 1:50 ;)

anonym (9.1.2011 01:44:53)

A navíc ji nikdy nepocítíš. dělám pro O2 už nějakou dobou a agregace se na připojení od garantované rychlosti uplatňuje max. 15% koupené rychlosti. O agregaci většinou mluví pouze "šťastní wifkaři", kteří na vlastní kůži moc dobře znají agregace 1:4 , 1:8 apod., kde to opravdu je snížení až na 25%(12,5%) koupené rychlosti. Pátky a soboty večer(špička). Neexistuje zákazník O2 (od června 2009), který by měl méně jak 85% koupené rychlosti (+-3%) - respektive - když si někdo objednává 6Mbit/s, nejde mu rychlost pod 5,1Mbit/s, což je podle mě slušné.

anonym (9.1.2011 04:35:23)

Z pohledů klientů na tarifech "O2 Internet" garantovaná rychlost neexistuje. Garantovaná rychlost se uplatňuje na okruzích které jsou sice taky na xDSL, ale v jiných cenových relacích.

anonym (21.1.2011 17:45:41)

cituji : 1)Huawei je vyrobce sitovych prvku srovnatelnym s CISCO. Veskere WDM a DWDM linky ktere v evrope bezi (jestli vite co to je) jsou provozovany na technologii Huawei. a tuhle fantaziji si nabral kde šmudlo ? prosímtě nesrovnávej ten šikmooký šmejd Huawei z CISCO !!!!!!!! tedy O2 používa DSLAMY od toho šitu Huawei a to je celé . Nikdo normální by si tenhle šmejd nedal do UT ! tedy krom socek z O2 ktaří šetří lautr na všem ! Jinak Cisco je uplně jiná kategorie ! než to co naký šikmook ukradl a skopíroval a pak z toho cosi splichtil ! to je vídět jak se daří firmám ovlivnovat tupé stado !!

anonym (24.1.2011 10:25:01)

At se vam to libi nebo ne, tak Huawei uspesne CISCu konkrujuje. Navic Huawei ma trochu jine zamereni nez cisco. Pulka Evropy bezi na Huawei...ono take cisco nevyrabi zadne zarizeni schopne spletat jednotliva barevna spektra a posilat je jednim vlaknem. Ovsem tady kazdy nouma srovnava naky beckovy adsl modem od Huawei s paterni technologii za nekolik desitek mega. Huawei vyuziva jak TO2 tak GTS tak SPPT tak CDTEL...proste se smirte s tim, ze to je momentalne nejpouzivanejsi vyrobce ve svem oboru.

anonym (24.1.2011 10:26:40)

btw Huawei je vyrobce ktery vyrabel dlouha leta pred tim nez vubec nekoho napadlo nazev CISCO...takze kdo od koho co okopiroval :))

anonym (10.1.2011 13:05:31)

Přesně tak, protože připojení od O2 využívá dynamické rozhraní DSLAMu k páteřní lince, kdežto směšní WiFkaři jsou odkázání na jejich providera jenž není nic jiného než další "uživatel" mající k dispozici (pronajatou) tzv. jednu lajnu, které je udělena v přístupovém rozhraní jedna maximální rychlost UP/DWN a tu pak sami dělí a následně prodávají mezi další uživatele s tzv. agregací, ale jejich provider jim jaksi nezdělil, že mají agregováno jeho koupené a mnohdy velm ipropustně omezenou linku nikoliv agregaci omezující pouze při přetížení sítě jako takové (viz ústředna) - proto si O2 může bezproblémů dát agregaci 1:50, ale kapacita a propustnost je tak velká, že omezení by muselo dojít kdyby naráz plnou rychlostí např 16Mbitama stahovalo na jednom rozhraní cca 30lidí!!! to je pravděpodobnost velice malá...

anonym (11.1.2011 01:17:52)

i ty srandisto ... kolik ti plati za tuhle reklamu ? ralita je taková že sonchro modem se dicky snaží dát co nejníže ! atd a kvalita linka ta stojí za starou papuči :) škrtí linky co se dá aby vunec zvladly napor zakazníku co si nabraly a nemaji na to HW a připojení ! co se týče stability linky kisliku tak je to tak že rychlost velice radá u mně poskakuje od 2.5 MBps/s do 5.2 MBps/s asi tak což ale není hlavní problém dochazi k častým výpadkum DNS servru o2 a navic blukoji jiné DNS ab si lidi nemohly v případě jejich výpadky jit na jiny DNS a hlvní je to že ping taký líta od 15Ms do 865 Ms co bylo max co jsem namněříl :( takže radějí místo stupidní reklamy by jste se mněly zvednout ze židli a jít spravit ty staré linky z dob dávného komunismu některé linky nebo tedy větší na je stará 50 let a vice !!! a blbý keci se nechte od cesty !

anonym (11.1.2011 12:59:02)

píšete, cituji: "i ty srandisto ... kolik ti plati za tuhle reklamu ? ralita je taková že sonchro modem se dicky snaží dát co nejníže !" mohl bych vědět co to je sonchro modem??? A kdo ho dává co nejníže a jak se takový modem pokud existuje dává co nejníže??? :-))) melete tu naprostý zhovadilosti - lautr tomu nerozumíte, pojem DSLAM či rozhraní je vašemu prostému intelektu na míle vzdálená !!! Pokud si vážený zakoupíte od jakékoliv společnosti (poskytovatele) rychlý ADSL a přitom máte vaše rozvody a přípojku v dezolátnim stavu protože bydlíte ve starém rozpadlém a neudržovaném domě někde na konci vesnice za prasečákem - jste blb, který si do staré naprosto rozpadlé škodovky koupí nadupanej novej motor a čeká že se mu ze škodovky stane sporťák který mu bude jezdit 250 :-))

anonym (15.1.2011 06:04:20)

sinchronizace modemu z UT neboli DSlam ja mám 6151/378 , a tenhle parametr nastavuje o2 ted v případě že máte poskytovatele o2 , dale bydlím v ově asi tak , a jak jsem psal up linka od sloupu na domek je nová až k modemu ! podle toho co jste napsal soudím že jste zamněstnán u O2 kislíku :) jelikož za takový vylev mate pramie že :) a taky klasicky příklad člena tupého stáda co jen papoškuje co dostane přikazem :) dal se nemímnim z blbem jako vy vubec bavit jelikož to nemá cenu ___:!

anonym (16.1.2011 14:11:11)

1)sYnchronizace 2)pracuji v ISP 10let a UT neboli DSLAM jsem v zivote neslysel. Nepletete si to nahodou s tim, ze se v CR hojne vyuzivaji DSLAMy UT StarCom?

anonym (12.1.2011 20:53:08)

hehe, nojo, to má ale holt někdo smůlu no. Pokuď Vás to s O2 nebaví, tak se jich zbavte. Ohledně rušení smluv to má O2 taky nejpřívětivější. Pokuď máte do baráku nataženou kabeláž z roku raz dva, tak to neni problém O2 ale váš. To že máte internet zřizen provaděpodobně za korunu, je Váš problém. Telefonika neni povinná měnit kabeláž která splňuje normy. Respektive - asi ste si dostatečně nestěžoval. Pokuď ano, tak byste za svoje připojení platil tak málo, nebo byste dosáhnul zrenovování kabeláže, že byste to zde nepublikoval. Jsou lidé kteří si zaplatí i desítky tisíc korun aby měli pořádnej kabel. Neříkám že je to nustost, jen chci poukázat, že možností je víc. Byl u Vás technik od O2 ? Řešil ste problém ? To měření jste prováděl jakou formou ? Já osobně neviděl že by DSL takhle poskakovalo. To vypadá jako byste měl zaplou blbou wifku na routeru a jedno ad Vás sosal :). Nebo to tam máte nějak jinak prasecky zapojeno od těch dob minulých.

anonym (15.1.2011 05:53:02)

Asi pražák nebo brnák že :) jsem z ovy od UT 3100 metru kabelu ! jinak ze sloupu na na domek je nové vedení cirka 25metru kabelu !cirka 1 rok staré ! dalané O2 :) nebo tedy jejich servisní firmou , až k modemu ! co se týče zapojení doma tak wifi router WAG160nv2-E1 tedy jestli vubec vite co to je, protože o2 zná jen huwie nebo jak se ten humus jmenuje ! ježíší jaké mormy splnují kebyl O2 , ktaré jsou ve spojích slepené izolačkou ? a skroucen dohromady ? asi žadné že tak hle totiž vypadá vedení na sloupech ! a v rozvaděčích ! stěžovat si a jako komu ? na O2, asi jste zpadnul z višně ne ? ti nikdy nemají žadné problémy a žádné poruchy a jejich super sit , která je z roku 1982 takže skoro 40 let bez oprav a renovace ! (tehdy se v oblasti kde bydlím začaly dělat PVT ) a každý kdo se aspon trochu vyzná tak vi že takovou dobu každy at sebelepší kabel zoxiduje atd :) takže tak

anonym (15.1.2011 06:04:39)

Asi pražák nebo brnák že :) jsem z ovy od UT 3100 metru kabelu ! jinak ze sloupu na na domek je nové vedení cirka 25metru kabelu !cirka 1 rok staré ! dalané O2 :) nebo tedy jejich servisní firmou , až k modemu ! co se týče zapojení doma tak wifi router WAG160nv2-E1 tedy jestli vubec vite co to je, protože o2 zná jen huwie nebo jak se ten humus jmenuje ! ježíší jaké mormy splnují kebyl O2 , ktaré jsou ve spojích slepené izolačkou ? a skroucen dohromady ? asi žadné že tak hle totiž vypadá vedení na sloupech ! a v rozvaděčích ! stěžovat si a jako komu ? na O2, asi jste zpadnul z višně ne ? ti nikdy nemají žadné problémy a žádné poruchy a jejich super sit , která je z roku 1982 takže skoro 40 let bez oprav a renovace ! (tehdy se v oblasti kde bydlím začaly dělat PVT ) a každý kdo se aspon trochu vyzná tak vi že takovou dobu každy at sebelepší kabel zoxiduje atd :) takže tak

anonym (15.1.2011 06:04:44)

Asi pražák nebo brnák že :) jsem z ovy od UT 3100 metru kabelu ! jinak ze sloupu na na domek je nové vedení cirka 25metru kabelu !cirka 1 rok staré ! dalané O2 :) nebo tedy jejich servisní firmou , až k modemu ! co se týče zapojení doma tak wifi router WAG160nv2-E1 tedy jestli vubec vite co to je, protože o2 zná jen huwie nebo jak se ten humus jmenuje ! ježíší jaké mormy splnují kebyl O2 , ktaré jsou ve spojích slepené izolačkou ? a skroucen dohromady ? asi žadné že tak hle totiž vypadá vedení na sloupech ! a v rozvaděčích ! stěžovat si a jako komu ? na O2, asi jste zpadnul z višně ne ? ti nikdy nemají žadné problémy a žádné poruchy a jejich super sit , která je z roku 1982 takže skoro 40 let bez oprav a renovace ! (tehdy se v oblasti kde bydlím začaly dělat PVT ) a každý kdo se aspon trochu vyzná tak vi že takovou dobu každy at sebelepší kabel zoxiduje atd :) takže tak

anonym (15.1.2011 06:04:58)

Asi pražák nebo brnák že :) jsem z ovy od UT 3100 metru kabelu ! jinak ze sloupu na na domek je nové vedení cirka 25metru kabelu !cirka 1 rok staré ! dalané O2 :) nebo tedy jejich servisní firmou , až k modemu ! co se týče zapojení doma tak wifi router WAG160nv2-E1 tedy jestli vubec vite co to je, protože o2 zná jen huwie nebo jak se ten humus jmenuje ! ježíší jaké mormy splnují kebyl O2 , ktaré jsou ve spojích slepené izolačkou ? a skroucen dohromady ? asi žadné že tak hle totiž vypadá vedení na sloupech ! a v rozvaděčích ! stěžovat si a jako komu ? na O2, asi jste zpadnul z višně ne ? ti nikdy nemají žadné problémy a žádné poruchy a jejich super sit , která je z roku 1982 takže skoro 40 let bez oprav a renovace ! (tehdy se v oblasti kde bydlím začaly dělat PVT ) a každý kdo se aspon trochu vyzná tak vi že takovou dobu každy at sebelepší kabel zoxiduje atd :) takže tak

anonym (16.1.2011 14:07:11)

1)Huawei je vyrobce sitovych prvku srovnatelnym s CISCO. Veskere WDM a DWDM linky ktere v evrope bezi (jestli vite co to je) jsou provozovany na technologii Huawei. 2)kdyz se vam nelibi kvalita sluzeb, jdete k nekomu jinemu

anonym (16.1.2011 14:04:01)

TO2 zadne DNS servery neblokuje a je to dokonce zakonem zakazane. Kdyz ti lita takto hodne pink, je na 99% chyba na tvem PC (naky spyware). Je zde teoreticka sance, ze muze dochazet k prepleni nake pameti na nekterem paternim prvku, ale toho by si ISP vsiml a odstranil. Ty stare linky nikdo spravovat nebude, protoze mnohdy vedou v centrech mest a v mistech, kde ti nikdo nedovoli kopat. Mozna by jsi mohl zvednout zadek ze zidle ty a koupit si nake poradne garantovane pripojeni.

anonym (9.1.2011 04:26:40)

1.) Akční měsíční cena za připojení k internetu až 16 Mb/s je 600,- Kč s DPH 2.) Po skončení 12-ti měsíců používání služby si buď můžete nechat rychlost až 16 Mb/s při standardním měsíčním poplatku který je dnes 908,- Kč s DPH, nebo si můžete nechat nízký měsíční poplatek a přejít na nižší rychlost což by dnes bylo 2 Mb/s.

anonym (10.1.2011 12:56:43)

1) než začnete něco komentovat pořádně čtěte - v příspěvku je psané, že tu službu využívá už nějakou dobu - to znamená, že aktuální zvýhodnění není to co tu vy zmateně popisujete. Pokud vím tak do konce minulého roku byla opravdu akce 400Kč/12měsíců bez závazku. Po novém roce to bylo chvilku za 5OOKč a nyní je ta samá služba prodávána už za 600Kč. 2) zase nemíte pravdu, protože u O2 se lze jako stávající zákazník a to on po 12 měsících užívání služby bude - dohodnout na individuální ceně - ze své zkušenosti vím že v 90% ponechali na dobu neurčitou stejný tarif a cca stejnou cenu.

anonym (29.3.2011 22:38:12)

16MB jede takto http://www.speedtest.net/result/1226655696.png

Fana (20.4.2011 19:53:43)

Pánové, jednoznačně stojím na straně O2 a nikdo mi to nevymluví. Příspěvky od tolika idiotů, kteří jsou úplně mimo (omlouvám se, ale je to tak) jsem na jedné stránce nezažil od doby, kdy jsem před lety navštívil forum "Škodlivost onanie". Rozdíl je pouze v tom, že tam byli alespoň někteří z nich vzdělaní a uměli česky. Nejlépe to to bylo v diskuzi shrnuto jednoduše: Když máte pocit, že můžete mít něco lepšího, běžte. Pokud ne, sklapněte a buďte rádi, že máte alespoň O2.